Netflix ma w ofercie seriale, obok których trudno przejść obojętnie. My wybraliśmy najciekawsze i najlepsze z nich. Oto nasz subiektywny TOP seriali w Netflix.
Niedawno publikowaliśmy ranking najlepszych filmów na Netflix, ale jak dobrze wiesz, ta platforma VOD serialami stoi. Większość nie jest specjalnie udana, ale są na szczęscie i takie tytuły, obok których trudno przejść obojętnie. My wybraliśmy najciekawsze i najlepsze z nich. Poznaj nasz subiektywny TOP seriali w Netflix.
Przy okazji zachęcamy również do regularnego zaglądania do naszego zawsze aktualnego zestawienia premier w Netflix, gdzie na bieżąco omawiamy wszystkie warte uwagi nowości.
Ripley
„Ripley” to nowy miniserial oryginalny Netfliksa z Andrew Scottem w tytułowej roli. Jest on inspirowany cyklem powieściowym Highsmith, w którego skład wchodzi pięć książek, m.in. „Utalentowany pan Ripley”.
Główny bohater, Tom Ripley, jest oszustem, który ima się różnych zajęć, aby przetrwać w Nowym Jorku na początku lat 60. ubiegłego wieku. Pewnego dnia zostaje wynajęty przez bogatego mężczyznę, by pojechał do Włoch i przekonał jego syna Dickiego Greenleafa do powrotu do domu. To początek kłopotów tytułowego bohatera.
Dżentelmeni
„Dżentelmeni” to pierwszy serial Guya Ritchiego. Eddie Horniman dziedziczy pokaźną posiadłość swojego ojca – tylko po to, by odkryć, że jest ona częścią nielegalnego imperium marihuany. Co więcej, cała grupa podejrzanych elementów brytyjskiego półświatka chce mieć udział w tej operacji.
Zdeterminowany, by wyrwać swoją rodzinę z ich szponów, Eddie próbuje bawić się z gangsterami w ich własną grę. Jednak w miarę jak zostaje wciągnięty w świat przestępczości, zaczyna to lubić.
1670
Serial „1670” opisuje czasy, w których Rzeczpospolita szlachecka chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!
„1670” to serial oryginalny Netfliksa, w którym to „The Office” przenosi się do czasów Sarmatów. Wydaje się, że kontynuacja jest kwestią czasu.
Informacja zwrotna
Uzależniony od alkoholu były muzyk rockowy wyrusza w szaloną podróż w najciemniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, aby odnaleźć swojego zaginionego syna. „Informacja zwrotna” to nowy serial oryginalny Netfliksa, który jest adaptacją powieści Jakuba Żulczyka.
Niebieskooki samuraj
„Niebieskooki samuraj” to zdecydowanie jeden z najlepszych seriali 2023 roku. Historia? Na pozór banalna. Akcja rozgrywa się w Japonii okresu Edu i śledzi losy Mizu (fenomenalna Maya Erskine), która żyje w przebraniu i szuka wybawienia w zemście.
Serial zadaje trudne pytania i prowokuje do refleksji – to pozycja, która zostanie z Wami na długo po zakończeniu seansu. Drugi sezon został zapowiedziany.
Reniferek
„Reniferek” to serial na podstawie wielokrotnie nagradzanego spektaklu w konwencji teatru jednego aktora, który był hitem festiwalu Edinburgh Fringe. Ppowiada o wypaczonej relacji komika Donny’ego Dunna z jego prześladowczynią i o tym, jak ta relacja wpływa na niego, gdy musi stawić czoła głęboko skrywanej traumie.
Supacell
Bohaterami serialu „Supacell” jest pięcioro zwykłych ludzi, którzy niespodziewanie odkrywają w sobie supermoce. Nie łączy ich właściwie nic poza faktem, że wszyscy są czarnymi mieszkańcami południowego Londynu. Michael Lasaki postanawia stworzyć z nich drużynę w nadziei, że pomogą mu ocalić ukochaną.
Problem trzech ciał
„Problem trzech ciał” to serial SF na podstawie trylogii książkowej, która stała się międzynarodowym bestsellerem. Fatalna decyzja młodej kobiety podjęta w Chinach w latach 60. XX wieku odbija się echem w czasie i przestrzeni, odciskając piętno na grupie współczesnych genialnych naukowców.
Gdy prawa natury wymykają się spod kontroli, piątka byłych współpracowników spotyka się ponownie, aby stawić czoła największemu zagrożeniu w historii ludzkości.
Eric
„Eric” to niezły serial z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej, osadzony w Nowym Jorku lat 80. Opowiada on historię ojca desperacko poszukującego swojego 9-letniego syna, który zaginął w drodze do szkoły. Vincent, znany nowojorski lalkarz oraz twórca popularnego programu telewizyjnego dla dzieci „Good Day Sunshine”, nie może pogodzić się z utratą syna Edgara oraz stopniowo popada w coraz głębszą rozpacz.
Przepełniony nienawiścią do siebie i poczuciem winy postanawia ożywić w telewizji niebieską lalkę potwora o imieniu Eric z rysunków syna, przekonany, że dzięki temu Edgar wróci do domu.
Światło, którego nie widać
„Światło, którego nie widać” to miniserial, który opowiada o rozgrywających się na przestrzeni dziesięciu lat losach Marie-Laure Leblanc, niewidomej francuskiej dziewczyny ukrywającej się z wujem podczas II wojny światowej, i Wernera Pfenniga, genialnego niemieckiego nastolatka, który specjalizuje się w naprawie radioodbiorników. Dzieląc wspólny sekret, odnajdują nadzieję i wiarę w ludzi.
One Piece
„One Piece” to aktorska adaptacja popularnej mangi, w której młody pirat w nieodłącznym słomkowym kapeluszu Monkey D. Luffy i jego załoga wyruszają na poszukiwanie skarbu. To przyjemny serial przygodowy dla całej rodziny, który w wyjątkowo trafny sposób koresponduje z rzeczywistością. Kontynuacja jest kwestią czasu.
Awantura
„Awantura” to jeden z najlepiej przyjętych seriali na Netfliksie w historii! Historia rozpoczyna się od incydentu przemocy drogowej między dwojgiem obcych sobie ludzi. Skory do kłótni pracownik fizyczny Danny Cho popada w konflikt z Amy Lau, wiodącą wystawne życie kobietą sukcesu. W kolejnych odcinkach spór między nimi się zaognia, ukazując historię ich życia i związków.
Serial podzielony jest na 10 odcinków, na razie nie wiadomo, czy Netflix zdecyduje się na realizację kolejnego.
Ty
Serial „Ty” to prawdziwy fenomen. Fabuła skupia się na Joe, inteligentnym dwudziestoparolatku, który z pomocą nowinek technologicznych chce zdobyć serce kobiety swoich marzeń. Mężczyzna przesiaduje w Internecie i na portalach społecznościowych, zbierając coraz więcej informacji o swojej wybrance. Jego działania zaczynają przeradzać się w obsesję, a on sam jest gotowy na wszystko, by zdobyć swój cel.
Są cztery sezony, które pochłania się błyskawicznie.
Kowbojka z Kopenhagi
„Kowbojka z Kopenhagi” to trzymający w napięciu serial z gatunku noir opowiadający skąpaną w świetle neonów historię tajemniczej bohaterki o imieniu Miu. Mając dość służenia innym, przemierza złowieszczy krajobraz świata przestępczego Kopenhagi w poszukiwaniu nowego początku.
Pragnąc sprawiedliwości i zemsty, spotyka swoją nemesis, Rakel, i wraz z nią wyrusza w odyseję po świecie naturalnym i nadprzyrodzonym. Przeszłość ostatecznie przekształca i definiuje ich przyszłość, gdy obie te kobiety odkrywają, że nie są same, lecz jest ich wiele.
Serial tworzy zamkniętą całość i warto pochłonąć go od razu.
Wednesday
„Wednesday” to przepełniona zjawiskami paranormalnymi opowieść detektywistyczna osadzona w czasie, gdy Wednesday Addams pobiera nauki w Akademii Nevermore. Nasza bohaterka próbuje zapanować nad swoimi nowo odkrytymi mocami psychicznymi, powstrzymać mordercze siły terroryzujące okolicę oraz rozwiązać nadnaturalną zagadkę, której częścią przed 25 laty stali się jej rodzice. Zobaczymy też, jak Wednesday odnajdzie się w gąszczu relacji z innymi uczniami Akademii Nevermore.
To jeden z najcieplej przyjętych seriali w historii Netflliksa. Drugi sezon jest oczywisty.
Wielka Woda
„Wielka Woda” to długo oczekiwany polski serial, rozgrywający się podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Gdy fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja – aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.
Serial stanowi zamkniętą całość.
Sandman
Przez długi czas wydawało się, że ten serial w ogóle nie powstanie, ale Netflix zabrał się za trudne zadanie – zekranizować serię komiksów „Sandman”, która przez wielu ekspertów jest uważana za „niemożliwą do przeniesienia na ekran”.
„Jestem królem Snów, władcą świata koszmarów” – tak sam przedstawia się tytułowy Sandman, czyli Morfeusz. Nieoczekiwanie zostaje on porwany i staje się więźniem przez całe stulecie. Jego nieobecność rozpoczyna serię zdarzeń, które na zawsze odmienią oblicze świata (światów). Aby wrócić na swoje miejsce, Sen musi odbyć podróż w czasie i przestrzeni, a także naprawić liczne błędy – nie tylko te, które sam popełnił.
„Sandman” to połączenie współczesnego mitu i mrocznego fantasy, ale przede wszystkim naprawdę mocne przeżycie. Jeden z najlepszych seriali Netfliksa w historii. Będzie drugi sezon.
Squid Game
„Squid Game” to jeden z najlepszych i najbardziej oryginalnych seriali na Netfliksie. Chyba każdy o nim chociaż słyszał. 456 bardzo różnych od siebie osób otrzymuje zaproszenia do udziału w tajemniczej grze. Łączy ich jedno – wszyscy mają poważne problemy finansowe. Gra, w której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów, toczy się na tajnym i zamkniętym terenie i obejmuje serię „tradycyjnych” dziecięcych zabaw, w których karą za przegraną jest śmierć.
Pierwszy sezon powstawał około 10 miesięcy, więc wiele wskazuje, że podobnie będzie w przypadku kontynuacja. Ta, choć ma mieć więcej odcinków, w wielu aspektach może okazać się prostsza w przygotowaniu, również z uwagi na doświadczenie ekipy. Drugiego sezonu można oczekiwać w 2024 r.
Ania, nie Anna
Niezamężne rodzeństwo Cuthbertów, Marilla i Matthew, zamieszkujące Zielone Wzgórze, pragnie adoptować chłopca z sierocińca, aby pomagał im w prowadzeniu gospodarstwa. Kiedy omyłkowo zostaje przysłana do nich rudowłosa Anne Shirley, decydują się ją odesłać. Cuthbertowie przejęci historią dziewczynki, postanawiają jednak ją przygarnąć.
„Ania, nie Anna” to wybitny serial dla całej rodziny i jedna z najlepszych adaptacji książek w historii. Są trzy sezony.
Sex Education
„Sex Education” to jeden z najlepszych seriali komediowych dostępnych na serwisach VOD w ogóle. Są cztery sezony, które stanowią zamkniętą całość.
Otis jest jedynym dzieckiem dwóch terapeutów, Jean i Remiego. Po rozwodzie rodziców, zostaje wychowywany przez matkę. Dorasta przysłuchując się przez dziury w podłodze swojego pokoju prowadzonym przez nią sesjom terapeutycznym.
Ten nadmiar informacji o życiu erotycznym innych ludzi w połączeniu z wczesną traumą spowodowaną odejściem ojca sprawiły, że Otis zmaga się z fobią dotyczącą własnej seskualności. Jego ogromna wiedza na ten temat jest zarówno jego super mocą, jak i kryptonitem. Wszystko zmienia się w momencie, gdy Otis zwraca na siebie uwagę Maeve, która na zawsze odmieni jego spojrzenie na tematy tabu.
Arcane
„Arcane” to opowieść o delikatnej równowadze między bogatym Piltover i obskurnym Zaun. Napięcie między tymi miastami rośnie, gdy w Piltover wynaleziona zostaje nowa technologia, która pozwala każdemu śmiertelnikowi kontrolować magiczną energię, a w Zaun – nowa substancja zmieniająca ludzi w potwory. Rywalizacja między nimi rozdziela rodziny i przyjaciół.
W „Arcane” ożywają relacje, które ukształtowały niektórych znanych bohaterów „League of Legends”, takich jak Vi, Jinx, Caitlyn, Jayce i Viktor. W złożonym świecie animowanego serialu, którego akcja toczy się w uniwersum gry „League of Legends”, nie brakuje trudnych decyzji, zapierających dech w piersiach animacji i wciągających opowieści.
Gambit królowej
„Gambit królowej” to adaptacja powieści Waltera Tevisa o tym samym tytule z 1983 r, a jednocześnie prawdziwy majstersztyk. Akcja serialu rozgrywa się w stanie Kentucky, w latach 50. ubiegłego wieku. Fabuła opowiada historię Beth, osieroconej dziewczyny o niezwykłym talencie szachowym. Za swój geniusz musi jednak zapłacić wysoką cenę. Warto wspomnieć, że jedną z ról w serialu gra Marcin Dorociński.
„Gambit królowej” to historia zamknięta, więc nie ma co spodziewać się kontynuacji.
Dark
„Dark” to dla wielu najlepszy serial w historii Netfliksa. Trudno z tym polemizować, bo trzeci – finałowy – sezon po prostu wgniata w fotel. Pod względem klimatu „Dark” jest zbliżony do „Stranger Things”, choć to tylko fasada.
Serial rozgrywa się we współczesnych Niemczech, gdzie zaginięcie dwojga małych dzieci wywołuje falę dziwnych zdarzeń i odkrywania tajemnic. Podobnie jak w „Stranger Things” są tu światy alternatywne, podróże między nimi, a także głęboko skrywane sekrety.
Altered Carbon
„Altered Carbon” to jeden z tych seriali, które można kochać albo nienawidzić. Produkcja jest luźną adaptacją powieści „Modyfikowany węgiel” Richarda Morgana. Akcja serialu rozgrywa się w odległej przyszłości, w której ludziom udało się pokonać śmierć. Świadomość może być przenoszona pomiędzy ciałami, a ludzie, których na to stać, mogą dzięki temu żyć wiecznie.
Głównym bohaterem pierwszego sezonu jest najemnik Takeshi Kovacs, który zostaje ożywiony przez Laurensa Bancrofta. Jego zadaniem jest rozwiązanie zagadki, kto jest odpowiedzialny za śmierć Bancrofta, gdyż jego nowe ciało nie pamięta ostatnich 48 godzin przed śmiercią.
Jest też drugi sezon, który – mimo iż utrzymany w klimacie – jest jednak znacznie słabszy. Nie będzie kolejnego.
The Umbrella Academy
„The Umbrella Academy” to serial wyjątkowy. Jest to adaptacja komiksu trochę podobna do przygód grupy X-Men. Punkt wyjścia jest niezwykle interesujący. Oto bowiem pewnego dnia 1989 r. na świecie pojawiają się 43 noworodki – nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeszcze chwilę przed porodem żadna z matek nie była w ciąży.
Wszystkie dzieci są obdarzone niezwykłymi umiejętnościami. Trzydzieści lat później spotykają się, by rozwikłać tajemnicę śmierci ojca, a raczej mężczyzny, który ich wychował.
Na Netfliksie są już trzy sezony. Czwarty będzie ostatnim.
Stranger Things
„Stranger Things” to dla wielu osób prawdopodobnie najlepsza odcinkowa produkcja wszech czasów. W pierwszym sezonie staramy się rozwikłać zagadkę zniknięcia Willa Byersa, który pewnego dnia po prostu rozpłynął się w powietrzu. Kolejne sezony nie są już tak dobre, ale wciąż potrafią oczarować.
Są cztery sezony, a piąty będzie ostatnim.
Ozark
„Ozark” opowiada historię małżeństwa Byrde’ów, którzy wiodą całkiem normalne życie. Na pozór. Głowa rodziny – Marty Byrde – poza pracą doradcy finansowego, zajmuje się praniem pieniędzy dla meksykańskiego kartelu narkotykowego.
Kiedy sprawy się komplikują, Marty rezygnuje z życia w Chicago i przenosi się do malowniczej krainy Ozarks w spokojnym Missouri. Ma to być ich bezpieczna przystań, ale sprawy oczywiście komplikują się jeszcze bardziej. Można obejrzeć już cztery pełne sezony – historia jest już w pełni domknięta.
The Crown
„The Crown” to serial, który opowiada o kulisach wielkich namiętności i walk o polityczne wpływy na dworze królowej Elżbiety II. Na Netfliksie jest dostępnych sześć sezonów, które stanowią zamkniętą całość.
House of Cards
Ten serial to absolutny pewniak. Nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu. Mimo, iż z sezonu na sezon poziom spadał, to warto go obejrzeć. Opowiada on historię Franka Underwooda, który wspina się po szczeblach władzy – od stołka senatora po fotel prezydencki. We wszystkich niecnych postępkach towarzyszy mu żona Claire.
Dobre aktorstwo i świetny scenariusz (czasami naciągany), to mocne strony „House of Cards„. W ostatnim sezonie ze względu na skandal obyczajowy z udziałem Kevina Spaceya, nie ma już Franka Underwooda, ale godnie zastępuje go żona Claire.
Lucyfer
Znudzony i nieszczęśliwy Lucyfer porzuca rolę władcy piekieł i przenosi się do olśniewającego, ale pogrążonego w wiecznym chaosie Los Angeles. Tam znajduje sposób na nudę – pomaga lokalnej policji, a w szczególności utalentowanej detektyw Chloe Decker.
Lucyfer wykorzystuje swoje moce do łapania przestępców, ale to nie jedyne „problemy”, które ma na głowie. Świetny serial ze świetną grą aktorską.
Na Netfliksie obejrzycie wszystkie sześć sezonów.
Łasuch
„Łasuch” to adaptacja komiksu DC, opowiadającego niezwykłą historię. Dziesięć lat temu światem zatrzęsła Wielka Zapaść, która w tajemniczy sposób doprowadziła do powstania hybrydowego gatunku – dzieci, które są częściowo ludźmi, a częściowo zwierzętami.
Gus – pół chłopiec, pół jeleń – przez ostatnią dekadę żył bezpiecznie w swoim leśnym schronieniu. Pewnego dnia niespodziewanie poznaje samotnego wędrowca o imieniu Jepperd. Wspólnie wyruszają w pełną niezwykłych przygód podróż po postapokaliptycznej Ameryce w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące ich pytania: o narodziny Gusa, przeszłość Jepperda i prawdziwe znaczenie słowa „dom”.
Na Netfliksie są trzy sezone i to już zamknięta opowieść.
Wiedźmin
„Wiedźmin” opowiada o Geralcie z Rivii, zmutowanym łowcy potworów, który przemierza świat w poszukiwaniu dobra, zła, a nawet czegoś pośrodku. To historia o tym, że ludzie są czasami bardziej bezwzględni od potworów, a miłość jest w stanie rozbudzić nawet skamieniałe serce.
Na Netfliksie są trzy sezony i więcej z Henrym Cavillem już nie będzie, co nie oznacza, że czwarty sezon nie powstanie. Oficjalnie zapowiedziano, że piąty sezon będzie ostatnim.
Lupin
Początek nowego roku na Netfliksie należy do serialu „Lupin”, w którym główną rolę gra Omar Sy. Wciela się on w rolę słynnego Arsèna Lupina, dżentelmena wśród złodziei i mistrza kamuflażu. Kiedy Assane Diop był nastolatkiem, jego życiem wstrząsnęła śmierć ojca, oskarżonego o przestępstwo, którego nie popełnił. 25 lat później Assane pomści go, inspirując się opowiadaniami „Arsène Lupin, dżentelmen włamywacz”.
Serial „Lupin” ma trzy sezony, ale to na pewno nie koniec.
Cobra Kai
„Cobra Kai” to świetny serial, którego akcja toczy się 30 lat po historycznym turnieju karate z 1984 r. Od tamtego czasu Daniel LaRusso odniósł ogromny sukces, chociaż ma problemy z utrzymaniem życiowej równowagi bez wsparcia swojego mistrza, pana Miyagi. W dodatku musi się zmierzyć z dawnym przeciwnikiem, Johnnym Lawrencem, który po serii życiowych porażek postanawia stanąć na nogi i ponownie otworzyć szkołę karate Cobra Kai.
Na Netfliksie jest pięć sezonów serialu, który ogląda się wyjątkowo przyjemnie. Szósty będzie ostatnim.
Miłość, śmierć i roboty
„Miłość, śmierć i roboty” to ciekawy serial animowany dla dorosłych, na który składa się 35 nowelek trwających od 5 do 15 minut. Nie zabiorą Wam one dużo czasu, a pod pewnymi względami mogą odmienić Wasze życie. Są trzy sezony.
Każdy odcinek przedstawia inną historię zrealizowaną w innym stylu. Poruszane są tu problemy polityczne, społeczne, rasowe oraz tematyka wojenna. Nie zabraknie także debat filozoficznych o istotę człowieczeństwa. To zdecydowanie jedna z tych pozycji, na którą znajdziecie czas gdzieś w tramwaju albo podczas przerwy na kanapkę.
Suburra
Akcja serialu „Suburra” rozgrywa się w Rzymie. Ale nie zobaczycie tu świata pysznej kuchni, wspaniałych zabytków i karnawału w Wenecji. Opowiadana historia przedstawia wspólne interesy Kościoła, państwa, mafii i lokalnych gangów. W pogoni za władzą wszelkie zasady moralne zacierają się, a brutalna siła często zwycięża nad siłą argumentów.
Serial skupia się wokół trzech młodych mężczyzn pochodzących z różnych środowisk. Każdy z nich kieruje się własnymi ambicjami, a sojusze, które zawiążą okażą się dłuższe niż do końca życia.
Na Netfliksie są dostępne trzy sezony.
Russian Doll
Czy jeden dzień można przeżywać bez końca? Serial „Russian Doll” to czarna komedia o Nadii, pewnej siebie singielki, która prowadzi wygodne i mocno nieuporządkowane życie. Nadia niczego sobie nie odmawia, a ponadto wie, czego w życiu chce.
Kobietę poznajemy w dniu jej 36. urodzin, kiedy po zakrapianej alkoholem imprezie, zostaje potrącona przez samochód i… umiera. Okazuje się jednak, że to dopiero początek jej przygody, bo feralny dzień Nadia musi przeżywać bez końca, próbując wyrwać się z objęć śmierci. To bardzo przyjemna historia, przy której kolejne godziny będą znikać w okamgnieniu.
Są dwa sezony „Russian Doll”.
Breaking Bad
Tego serialu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. „Breaking Bad” nie jest oryginalną pozycją Netfliksa, ale nie mogliśmy go tu nie umieścić – choćby honorowo. Serial opowiada o dwóch latach z życia Waltera White’a, niedocenianego nauczyciela szkoły średniej, u którego zostaje zdiagnozowany nieoperacyjny rak płuc.
Mężczyzna postanawia przygotować rodzinę na jego odejście i zabezpieczyć ją finansowo, dlatego zaczyna produkować oraz sprzedawać metamfetaminę. Walter współpracuje ze swoim byłym uczniem, Jessem Pinkmanem.
Smoczy Książę
Filmy animowane są dla dzieci? Nic z tych rzeczy! Każdemu, kto tak uważa polecam serial „Smoczy Książę” – ambitny, dojrzały i wielowątkowy. Akcja serialu toczy się w fikcyjnym świecie, w którym żyją ludzie i elfy, ale nie mają oni dobrych relacji. Wszystko przez to, że dawno temu ludzie użyli czarnej magii do zniszczenia ostatniego smoczego jaja, które podzieliło rasy. To doprowadziło świat do skraju wojny.
Nagle, na horyzoncie pojawia się nowa nadzieja. Ludzko-elfi sojusz zawiązany przez zabójczynię Raylę, młodego księcia Ezrana i jego przyrodniego brata Calluma może przywrócić ład i prządek.
Jest pięć sezonów, a szósty już wkrótce.
Dom z papieru
Jeżeli jesteście fanami produkcji Netfliksa innych niż anglojęzyczne, powinniście sięgnąć po „Dom z papieru„. Konstrukcja serialu jest naprawdę ciekawa, ale nieskomplikowana. Ośmioro zamaskowanych przestępców wdziera się do budynku hiszpańskiej mennicy narodowej, skąd zamierzają zrabować niemal 2,5 mld euro.
Akcją z zewnątrz kieruje tajemniczy Profesor, który przez kilka miesięcy przygotowywał specjalistów z różnych dziedzin do napadu. Uczestnicy skoku nie znajdą swoich imion i zwracają się do siebie używając pseudonimów zaczerpniętych od nazw światowych miast. Niestety, pomimo przygotowań Profesora, nie wszystko przebiega zgodnie z planem.
Na Netfliksie jest pięć sezonów – to zamknięta całość.
Czarne lustro
„Czarne lustro” to serial inny niż wszystkie. To nietypowa antologia science fiction uosabiająca wszystkie nasze największe lęki i obawy. Każdy odcinek serialu to osobna historia pokazująca jak niebezpieczne jest uzależnienie technologii i postęp, którego nie jesteśmy w stanie uniknąć. To po prostu trzeba obejrzeć. Ku przestrodze. Chociaż czasami wydaje mi się, że jest już za późno… Wasz ulubiony odcinek?
Mindhunter
„Mindhunter” to serial Davida Finchera, twórcy „Siedem” oraz „Podziemnego kręgu”. Opowiada on historię dwóch agentów FBI (nie, to nie Mulder i Scully), którzy jeżdżą po zakładach karnych i rozmawiają z seryjnymi mordercami, starając się dociec ich motywacji. Ten serial jest specyficzny, bo więcej tu „gadania” niż wartkiej akcji.
Są dostępne dwa sezony – obowiązkowe dla studentów kryminalistyki. Już wiadomo, że sezonu trzeciego nie będzie.
Orange is the New Black
„Orange is the New Black” śledzi losy szczęśliwie zaręczonej Piper Chapman, którą dopada jej dzika przeszłość, co w rezultacie kończy się aresztowaniem i skazaniem na pobyt w więzieniu federalnym. By spłacić swój dług wobec społeczeństwa, Piper zamienia swoje wygodne życie w Nowym Jorku na więzienną celę i pomarańczowy więzienny uniform.
Pośród grupy ekscentrycznych współwięźniarek, musi zmierzyć się z wrogością i niespodziewanymi konfliktami, ale także przyjaźniami, lojalnością i koleżeństwem. Serial liczy 78 odcinków podzielonych na 6 sezonów.
Zagubieni w kosmosie
„Zagubieni w kosmosie” to współczesna wersja serialu science fiction z lat 60. ubiegłego wieku, którego akcja toczy się w odległej przyszłości, kiedy to kolonizacja kosmosu staje się faktem. Rodzina Robinsonów jest wybrana do nowego życia w innym świecie, ale kiedy ich statek zostaje zepchnięty z kursu, wszystko zaczyna się komplikować. Oprócz Robinsonów w tej samej sytuacji znajdują się także przebiegła Dr Smith i umięśniony Don West.
Są trzy sezony, a historia jest już zamknięta.
Narcos
Myśleliście, że zapomnę o Pablo? Nic z tych rzeczy! Serial „Narcos” opowiada historię Pablo Escobara (przynajmniej dwa pierwsze sezony), który jest potężnym bossem kartelu narkotykowego z Medelin w Kolumbii. Jego działalność narkotykowa stale się rozrasta, a amerykańskie władze za cel stawiają sobie likwidację interesu Escobara. Wątków w serialu jest oczywiście znacznie więcej, ale to musicie już sobaczyć sami.
Jest też „Narcos: Meksyk”, czyli sezon traktowany jako spin-off serii, ale ponieważ porusza on podobne tematy (jak wszystkie sezony serialu „True Detective” na HBO), to traktujemy go zbiorczo i zaliczamy do serii „Narcos”. Są trzy sezony i historia wydaje się być zamknięta.
Masz ochotę na coś innego? Warto sprawdzić nasz ranking najlepszych seriali z HBO Max.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Same oczywiste tytuły, które były/są flagowcami Netflixa. Nic odkrywczego tutaj nie podano. Gdzie propozycje równie dobre (a czasem i lepsze), ale mniej znane? Dla przykładu rzucę tutaj OA czy Sense8.