Funkcjonalność asystentów głosowych stale się zwiększa – najlepszym tego potwierdzeniem jest coraz częstsza ich obecność we współczesnych telewizorach. Teraz z ich możliwości skorzystają posiadacze modeli wyprodukowanych przez firmę Panasonic.
To, że telewizory Panasonika wzbogacą się o obsługę asystentów głosowych, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Na początku roku przedstawiciele tego koncernu poinformowali, że już wkrótce tegoroczne telewizory tego producenta będą mogły być obsługiwane za pośrednictwem komend głosowych. Teraz ta obietnica znajduje pokrycie w rzeczywistości.
Telewizory Panasonika z obsługą asystentów głosowych (choć nie bez problemów)
Właśnie rozpoczął się bowiem proces instalacji aktualizacji o numerze 3.074, która wprowadza wsparcie dla dwóch asystentów głosowych – Amazon Alexa oraz Google Assistant. Są jednak dwie kwestie, które niestety nieco zmniejszają radość z tego ulepszenia. Pierwsza z nich to fakt, iż zaktualizowane zostaną jedynie telewizory Panasonica pochodzące z tego roku – konkretnie chodzi tutaj o modele FZ800 / FZ802, FZ950 / FZ952 OLED oraz całą rodzinę “FX” LCD. Sprzęty pochodzące z roku 2017 lub wcześniej niestety nie otrzymają obsługi asystentów głosowych.
Panasonic informuje także, że do skorzystania z możliwości Google Assistant i Amazon Alexa konieczne będzie zaopatrzenie się w głośnik Google Home lub Amazon Echo. Wszystko przez to, że telewizory Panasonica nie są wyposażone w mikrofon – co więcej, na razie nie znamy także listy oficjalnych komend obsługiwanych przez aktualizowane modele, co jest normalną praktyką w przypadku innych producentów. Można jednak domniemywać, że skorzystamy tutaj z pełnego zestawu podstawowych dyrektyw związanych z obsługą menu czy odtwarzaniem multimediów.
Początkowo wydawało się, że update o numerze 3.074 zostanie opublikowany tylko i wyłącznie dla telewizorów użytkowanych na terytorium Wielkiej Brytanii i Niemiec, ale ostatecznie koncern zdecydował się na udostępnienie tego rozwiązania wszystkim modelom zakupionym w Europie.
Aktualizację możecie pobrać za pośrednictwem automatycznego systemu wbudowanego w system Smart TV, lub też pobierając stosowną paczkę plików ze strony pomocy technicznej Panasonikla. W tym wypadku wystarczy jedynie wypakować pobrane pliki na pamięć przenośną, np. pendrive’a i zainstalować manualnie na telewizorze.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
I ja chyba zrobię dokładnie tak samo. Panasonic OLED TX65FZ800e, koszt ponad 10 tys złotych a obraz jak w starym tv led…wszystko rozmyte, nawet ekran do autotestu matrycy ma artefakty i smugi dookoła konturów…tragedia za taką cenę. Na dole matrycy (na czarnym pasku lekko ponad ramką tv) jakieś dziwne jasne kreski o regularnym kształcie na długości całego tv…obraz jest tragiczny jednym słowem. Panasonic poleciał na pysk. Miałem i mam plazmę tej firmy i przy niej ten tv nawet nie ma startu. Oddaję tv – niech firma panasonic poważnie podjedzie do tematu.
Miałem telewizor tej firmy na rok 2018, ale po miesiącu pozbyłem się go. Nie spełnił moich oczekiwań. Telewizor za 10.000 był gorszy od tego z roku 2012 za 5,000. Panasonic upada na pysk!