Onkyo kilka dni temu zaproponowało nową linię relatywnie niedrogich amplitunerów, które mogą całkiem nieźle namieszać na rynku domowego AV. Wsparcie dla Dolby Atmos, DTS Virtual: X, cztery wejścia HDMI oraz wyjście kompatybilne z ARC z przejściówką dla 4K / 60p i różnymi formatami HDR i wiele innych, cenionych przez kinomaniaków technologii. Ceny startują od około 2 tys. zł.
Ten model to przedstawiciel 5.2 kanałowych amplitunerów kina domowego, który dzięki obsłudze Dolby Atmos jest w stanie generować dźwięk przestrzenny z wykorzystaniem nie tylko rozstawionych standardowo kolumn, ale także głośników sufitowych (format 3.2.2). Starsze ścieżki dźwiękowe odtworzymy dzięki Dolby Surround i DTS Neural: X. Wyjście HDMI ARC jest kompatybilne różnymi formatami HDR, w tym Dolby Vision, HDR10 i HLG. Za kalibrację akustyczna odpowiada AccuEQ Room Audio. Moc to 155W na kanał. Szczegółowe dane znajdziecie m.in. na brytyjskiej stronie producenta.
Onkyo TX-SR393 – specyfikacja
Model znajdujący się o oczko wyżej niż powyżej opisywany, w którym rozszerzono możliwość konfiguracji do 7.2 oraz 5.2.2 (z wykorzystaniem dwóch głośników sufitowych). Zwiększono również nieznacznie moc do 160 W na kanał. Poza tym na pokładzie znajdziemy identyczne technologie i możliwości, które oferował SR393. Szczegółowe dane dostępne są m.in na angielskiej witrynie Onkyo (w tym bogata dokumentacja techniczna).
Model, który na razie dostępny jest jedynie w USA. Posiada aż sześć wyjść HDMI, z których wszystkie obsługują 4K / 60p (może skalować obraz do 4K). Producent deklaruje, że urządzenie współpracuje z największymi serwisami muzycznymi: Amazon Music, Pandora, Spotify, TIDAL i Deezer, a także radio internetowe za pośrednictwem TuneIn. Musimy pamiętać, że choć przy NR595 jest mowa o obsłudze AirPlay 2, to będzie ona dostępny za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego dopiero wiosną 2019 roku. Model ten miał swoją premierę w Stanach z ceną na poziomie 579 USD.
Niestety, jak na razie w oficjalnej polskiej dystrybucji 2 pierwsze modele są dostępne wyłącznie w jednym sklepie, a najwyższy model z serii nie jest wcale oferowany w Europie. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja w ciągu kilku tygodni – na pewno nawet najniższy model z serii jest godny uwagi: duże możliwości komunikacyjne (w tym HDMI ARC czy Bluetooth), solidny dźwięk, do którego przyzwyczaiła nas firma z Japonii czy Dolby Atmos to solidne argumenty za jego wyborem.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Thriller z Nicole Kidman hitem na Prime Video, mimo miażdżących recenzji po premierze w kinach.…
Chcesz kupić konsolę PlayStation 5 w świetnej cenie? Nie przegap tej okazji – to wyjątkowa…
Co oglądać w Disney+? Jakie nowe seriale i filmy warto znać? Sprawdź najważniejsze kwietniowe premiery…
Jakie filmy i seriale oglądać w Prime Video w kwietniu? Trzymamy rękę na pulsie. Z…
W sieci pojawiła się atrakcyjna oferta, dzięki której telewizor LG OLED 65C4 może być Twój…
ASUS rozszerza swoją linię monitorów profesjonalnych o nowy model. 27-calowy ASUS ProArt Display (PA27UCGE) to…
Komentarze
Czyli należy kupić za 1600 TX NR 474.
Też bym się ku temu skłaniał - widzę, że tylko 20 W różnicy w mocy, czego mieszkając w bloku i tak nie będziemy porównywać. Ale już zaczyna się problem z dostępnością 474.