Każda z kanonicznych marek świata audio posiada wyróżniające je linie produktowe: dla Wharfedale jest to m.in. Linton, który przerwał produkcję przez około 3 dekady, licząc od lat 60-tych ubiegłego wieku. Dziś brytyjska firma reanimuje kultowe głośniki, dostosowując je do XXI wieku.
Wharfedale Linton Heritage – charakterystyka
Już sam wygląd modelu działa na większość fanów muzyki jak wehikuł czasu – jeśli dodamy do niego opcjonalny stelaż na winyle, to zestaw będzie prezentował się niemal jak rekwizyt ze złotej ery rocka. Ale wygląd nie powinien nas zwieść, bowiem pod płaszczykiem retro nostalgii kolumny skrywają nowoczesne serce: za stylową maskownicą znajdziemy tradycyjną, trójdrożną konstrukcję, w której zastosowano 20-centymetrowy głośnik basowy, 13,5-centymetrowy głośnik średniotonowy oraz 25-milimetrowy tweeter, wykonane z tkaniny… kevlarowej.
Jak twierdzi sam producent, nowy Wharfedale Linton jest przykładem wyważenia kunsztu, naturalnej jakości dźwięku i przystępnej ceny, oferowanych w klasycznym kształcie, który został na przestrzeni dekad doceniony w postaci milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie.
Biorąc pod uwagę jakość produktów i samą renomę marki, świetne wykonanie i dźwięk, a przy tym niski spadek cen używanych zestawów i modę na styl retro – może to być strzał w 10tkę. Poniżej znajdziecie krótką prezentację nowej odsłony Linton:
Wharfedale Linton Heritage – specyfikacja
- Typ obudowy: Bass Reflex
- Konstrukcja: trójdrożna – bas 8-calowy (200 mm), średniotonowy 5-calowy (135 mm), wysokotonowy 1-calowy (25 mm)
- Czułość (2,0 V @ 1 m): 90 dB
- Zalecana moc wzmacniacza: 25-200 W
- Szczytowy SPL: 110dB
- Impedancja nominalna: 6Ω
- Impedancja minimalna: 3,5 Ω
- Częstotliwość (+/- 3dB): 40Hz ~ 20kHz
- Wysokość (na cokole): 565 mm
- Szerokość: 300 mm
- Głębokość (z terminalami): 330 + 30 mm
- Waga: 18,4 kg/szt
Na terenie Wielkiej Brytanii Wharfedale wycenił ten model na 1100 £, dystrybucja ma rozpocząć się niebawem.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.