ELAC to jedna z cenionych firm audio, których sprzęt nawet po dekadach od premiery ciągle robi wrażenie możliwościami technicznymi i designem. Niedawno niemiecka marka pochwaliła się serią Alchemy, w skład której wchodzi wzmacniacz mocy DPA-2; przetwornik C/A, przedwzmacniacz i streamer w jednym, czyli DDP-2 oraz przedwzmacniacz gramofonowy PPA-2.
Na pokładzie Alchemy znajdziemy komponenty, do których przyzwyczaiły nas wysmakowane konstrukcje:
Inżynierowie ELAC tchnęli w Alchemy nie tylko autorskie rozwiązania i zamiłowanie do oryginalnego wykończenia obudowy, ale także najnowsze osiągnięcia związane ze streamingiem audio (MQA, upsampling, Airplay czy implementacja Spotify).
Wzmacniacz imponujący mocą: 210 W przy 8 ohmach/390 W przy 4 ohmach w stereo i ponad 600 W po zmostkowaniu w trybie mono musi zrobić wrażenie (moc maksymalna przy zniekształceniach na poziomie 1% Thd przy 1 Khz). Do tego konstrukcja oparta o układ Class A zbudowany na tranzystorach FET z liniowym zasilaniem i toroidzie. Pasmo przenoszenia to 5Hz do 20kHz a stosunek sygnału do szumu 94dB.
Urządzenie posiada wyświetlacz LCD, pokazujący poziom mocy na wyjściu oraz same wyjścia XLR i tradycyjne RCA.
Szczegółowa karta produktu dostępna jest na stronie domowej ELAC.
Przedwzmacniacz gramofonowy z rzadko spotykanym filtrem Rumble (tutaj ciekawa dyskusja w tym temacie), na temat którego sam ELAC twierdzi, że jest to jeden z najbardziej wszechstronnych przedwzmacniaczy w swojej klasie cenowej. Na pokładzie znajdziemy przełącznik trybu pracy Stereo lub Mono i przełącznik wzmocnienia MM lub MC dla każdego kanału – obciążenie tego ostatniego można regulować w zakresie od 5 do 999 omów. O brak szumów dba ekranowany wewnętrznie transformator toroidalny i liniowe zasilanie.
Szczegółową kartę produktu ELAC udostępnia na swojej stronie domowej.
Alchemy DDP-2 łączy w sobie trzy elementy w jednym eleganckim urządzeniu, zapewniając najwyższą jakość konwertera cyfrowo-analogowego, przedwzmacniacza i cyfrowego streamera. Urządzenie oferuje wejścia:
Usługi obsługiwane przez WIFI to PCM, DSD, DoP, ROON, Spotify Connect, AirPlay, możliwość MQA. Częstotliwość
próbkowania wynosi 44,1, 48. 88,2, 96, 176,4, 192, 352,8 i 384 KHz. We wnętrzu DDP-2 znajdziemy moduł Dual DAC 384 kHz/32 bity, pracujący w cyfrowo zbalansowanym trybie.
Kartę produktu znajdziecie na stronie domowej ELAC.
Obecnie ciągle nie podano polskich cen poszczególnych elementów zestawu, jednak w Europie Zachodniej wyceniono je następująco:
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Za kilka tygodni doczekamy się premiery zremasterowanej wersji Days Gone. Choć zapowiedź początkowo spotkała się…
Dla wielu widzów science fiction to esencja kina, dlatego zebraliśmy najciekawsze pozycje tego gatunku i…
„Assassin's Creed Shadows” to premiera, która nie obyła się bez kontrowersji. Sprawdzono, jak gra radzi…
Na Netflixie pojawił się film, który od ponad tygodnia zdobywa popularność. „Lista marzeń” to produkcja,…
Sytuacja w USA znacząco wpłynęła na plany przedsprzedaży Nintendo Switch 2. Choć szczegóły są niepokojące,…
Co oglądać w Disney+? Jakie nowe seriale i filmy warto znać? Sprawdź najważniejsze kwietniowe premiery…