ELAC to jedna z cenionych firm audio, których sprzęt nawet po dekadach od premiery ciągle robi wrażenie możliwościami technicznymi i designem. Niedawno niemiecka marka pochwaliła się serią Alchemy, w skład której wchodzi wzmacniacz mocy DPA-2; przetwornik C/A, przedwzmacniacz i streamer w jednym, czyli DDP-2 oraz przedwzmacniacz gramofonowy PPA-2.
Na pokładzie Alchemy znajdziemy komponenty, do których przyzwyczaiły nas wysmakowane konstrukcje:
Inżynierowie ELAC tchnęli w Alchemy nie tylko autorskie rozwiązania i zamiłowanie do oryginalnego wykończenia obudowy, ale także najnowsze osiągnięcia związane ze streamingiem audio (MQA, upsampling, Airplay czy implementacja Spotify).
Wzmacniacz imponujący mocą: 210 W przy 8 ohmach/390 W przy 4 ohmach w stereo i ponad 600 W po zmostkowaniu w trybie mono musi zrobić wrażenie (moc maksymalna przy zniekształceniach na poziomie 1% Thd przy 1 Khz). Do tego konstrukcja oparta o układ Class A zbudowany na tranzystorach FET z liniowym zasilaniem i toroidzie. Pasmo przenoszenia to 5Hz do 20kHz a stosunek sygnału do szumu 94dB.
Urządzenie posiada wyświetlacz LCD, pokazujący poziom mocy na wyjściu oraz same wyjścia XLR i tradycyjne RCA.
Szczegółowa karta produktu dostępna jest na stronie domowej ELAC.
Przedwzmacniacz gramofonowy z rzadko spotykanym filtrem Rumble (tutaj ciekawa dyskusja w tym temacie), na temat którego sam ELAC twierdzi, że jest to jeden z najbardziej wszechstronnych przedwzmacniaczy w swojej klasie cenowej. Na pokładzie znajdziemy przełącznik trybu pracy Stereo lub Mono i przełącznik wzmocnienia MM lub MC dla każdego kanału – obciążenie tego ostatniego można regulować w zakresie od 5 do 999 omów. O brak szumów dba ekranowany wewnętrznie transformator toroidalny i liniowe zasilanie.
Szczegółową kartę produktu ELAC udostępnia na swojej stronie domowej.
Alchemy DDP-2 łączy w sobie trzy elementy w jednym eleganckim urządzeniu, zapewniając najwyższą jakość konwertera cyfrowo-analogowego, przedwzmacniacza i cyfrowego streamera. Urządzenie oferuje wejścia:
Usługi obsługiwane przez WIFI to PCM, DSD, DoP, ROON, Spotify Connect, AirPlay, możliwość MQA. Częstotliwość
próbkowania wynosi 44,1, 48. 88,2, 96, 176,4, 192, 352,8 i 384 KHz. We wnętrzu DDP-2 znajdziemy moduł Dual DAC 384 kHz/32 bity, pracujący w cyfrowo zbalansowanym trybie.
Kartę produktu znajdziecie na stronie domowej ELAC.
Obecnie ciągle nie podano polskich cen poszczególnych elementów zestawu, jednak w Europie Zachodniej wyceniono je następująco:
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Chcesz kupić nowy, bardzo tani telewizor QLED Samsung 65 cali z HDMI 2.1 i 120…
Nie wiesz kiedy jest Black Friday? Zastanawiasz się co kupić na promocji i gdzie najtaniej?…
Bardzo tani telewizor Panasonic możemy kupić już dziś w ramach Black Week na Amazon! To…
Sklep RTV EURO AGD przygotował wyjątkową ofertę, w której możesz kupić telewizor LG OLED 65C4…
Chcesz mieć Smart TV w starym telewizorze? Możesz wydać rekordowo niską kwotę za hitową przystawkę…
Od dwóch dnia na platformie Max dostępny jest pierwszy odcinek serialu pt. "Diuna: Proroctwo". Ten…