Amazon Prime Video to skarbnica świetnych seriali – wysoko ocenianych zarówno przez widzów, jak i krytyków. Oto 35 najlepszych seriali, które warto zobaczyć w 2024 roku.
Wybraliśmy najlepsze seriale dostępne na Amazon Prime. Znajdziesz tutaj wyłącznie najciekawsze produkcje – zdecydowanie warto je zobaczyć w 2024 roku.
„Wojna, wojna nigdy się nie zmienia”. Kto z nas nie zna tego słynnego zdania otwierającego gry z serii „Fallout”? Jonathan Nolan (brat słynnego Christophera) i Amazon Prime Video przygotowali dla nas serial na podstawie kultowej serii gier wideo i jest on rewelacyjny. Klimat postapokaliptycznej rzeczywistości jest tu gęsty i wyczuwalny na każdym kroku, chyba nawet bardziej niż w „The Last of Us”…
Mocną stroną serialu „Fallout” jest podzielenie opowieści na kilku różnych bohaterów, których losy splatają się ze sobą. Od apokalipsy minęło 200 lat, a mieszkańcy schronów nazywanych Kryptami nadal boją się wyjść na powierzchnię. Lucy MacLean podejmuje trudną decyzję, by wyruszyć na Pustkowia w poszukiwaniu swojego ojca, który został uprowadzony. A tam czekają ją tylko problemy.
Nie wyobrażam sobie, by miały nie powstać kolejne sezony, bo świat „Fallouta” można eksplorować na wiele różnych sposobów przez wiele sezonów. Szykuje się prawdziwa kura znosząca złote jaja.
W tej wersji produkcji dwoje samotnych nieznajomych dostaje pracę w tajemniczej agencji szpiegowskiej, która oferuje im wspaniałe życie w świecie wywiadu, pełne bogactwa i podróży po całym świecie. Haczyk? Muszą przyjąć nową tożsamość w zaaranżowanym małżeństwie jako Pan John Smith i Pani Jane Smith.
Od tej pory bohaterowie co tydzień muszą brać udział w ryzykownych misjach, jednocześnie mierząc się z nowymi wyzwaniami w ich związku. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zaczynają żywić do siebie prawdziwe uczucia.
„Pan i Pani Smith” to świetny serial oryginalny Amazon Prime Video, który jest jeszcze lepszy niż film z Bradem Pittem i Angeliną Jolie w rolach głównych.
Czy „The Expanse” to najlepszy serial science fiction w historii? Wiele na to wskazuje. Każdy z fanów „The Expanse” zgodzi się, że jest to serial wyjątkowy, choć trudno jednoznacznie napisać, o czym tak naprawdę jest. Grono fanów jest naprawdę ogromne, bo pozwoliło podtrzymać żywot serialu, który nie od samego początku był dostępny na Amazon Prime.
„The Expanse” to wielowątkowa historia napięć politycznych między Ziemią a Marsem o dominację w Układzie Słonecznym. Niespodziewanie, na horyzoncie pojawia się Protomolekuła – obca forma życia zagrażającą wszystkiemu, co znamy.
Kiedy Jack Reacher, były oficer żandarmerii wojskowej zostaje aresztowany za morderstwo, którego nie popełnił, zostaje bohaterem spisku pełnego skorumpowanych policjantów, podejrzanych biznesmenów oraz wyrachowanych polityków. Poznając Margrave w stanie Georgia Jack musi polegać na sobie. „Reacher” to jeden z najlepszych seriali oryginalnych Amazon, jakie kiedykolwiek wyprodukowano – jest już drugi sezon.
Awanturniczy, niechlujni odmieńcy, którzy zostali najemnikami. Vox Machina bardziej niż o królestwo dba o łatwy zarobek i tanie piwo. Gdy jednak królestwu zagraża niebezpieczeństwo, członkowie niesfornej bandy zdają sobie sprawę, że jako jedyni mogą przywrócić sprawiedliwość. Z pozoru łatwe zadanie daje początek opowieści o nowych bohaterach Exandrii.
Serial przedstawia losy Flynne Fisher, dziewczyny próbującej utrzymać schorowanych bliskich na odludziu Ameryki przyszłości. Flynne jest inteligentna, ambitna i… skazana na zagładę. Nie miała przyszłości, dopóki ta się o nią nie upomniała. „Peryferal” to oszałamiające, fantasmagoryczne spojrzenie okiem Williama Gibsona, mistrza pióra, na los ludzkości – i na to, co przyniesie przyszłość. Aż szkoda, że serial został skasowany i nie dostaniemy drugiego sezonu.
„The Boys” to jedna z najlepszych oryginalnych produkcji ostatnich lat. Zabawna, inteligentna i poruszająca jednocześnie. O czym opowiada? Wyobraźcie sobie świat, w którym superbohaterzy są jak celebryci i zależy im tylko na popularności. Ratowanie ludzkości to tylko dodatek, na ogół wręcz niepotrzebny.
Pewnego dnia jeden z superbohaterów przypadkowo zabija dziewczynę Hughie Campbella. Chłopak spotyka na swojej drodze Billy’ego Rzeźnika, którego celem życia jest zdetronizowanie superbohaterów. Hughie i Billy łączą siły, by zemścić się za straconych bliskich. Są trzy sezony, a czwarty już w maju.
Jeżeli mało Wam „The Boys”, koniecznie obejrzyjcie „Gen V”, serial osadzony w tym samym uniwersum. Przedstawia on losy utalentowanych uczniów jedynego w USA college’u dla superbohaterów. Ich kręgosłup moralny czeka próba – walczą bowiem o pozycję w rankingu i szansę na dołączenie do Siódemki, elitarnej grupy superbohaterów Vought International. Gdy na jaw wychodzą sekrety szkoły, uczniowie muszą dokonać wyboru.
Na ten serial wiele osób czekało i choć ma zarówno zwolenników, co przeciwników, to kawał naprawdę spektakularnej historii. Akcja serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” nie skupia się na wydarzeniach znanych z filmu. Osadzona jest w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron dochodził do władzy.
Doborowa grupa postaci, zarówno znanych, jak i nowych, musi zmierzyć się ze złem, które ponownie nawiedziło Śródziemie. Od najciemniejszych głębi Gór Mglistych po majestatyczne lasy Lindonu; od królestwa na wyspie Númenor po najdalsze zakątki map – bohaterowie i krainy wykują dziedzictwa, które przetrwają znacznie dłużej od nich samych.
Serial „Lista śmierci” opowiada historię Jamesa Reece’a, żołnierza Navy SEALs, którego pluton wpada w zasadzkę podczas tajnej misji. Reece wraca do rodziny z poplątanymi wspomnieniami i zastanawia się, jaką rolę odegrał w tych wydarzeniach. Kiedy pojawiają się nowe dowody w sprawie, Reece odkrywa, że przeciwko niemu spiskują złowrogie siły, które dybią na życie jego i jego najbliższych.
Erin, Mac, Tiffany i KJ, rozwożąc gazety w piekielny dzień 1988 roku, nieświadomie przenoszą się w czasie. Sezon pierwszy „Paper Girls” śledzi ich próby powrotu do domu. Dziewczyny poznają zwaśnione frakcje podróżników, które walczą o kontrolę nad czasem, a także stają twarzą w twarz z przyszłymi wersjami siebie.
Walczący o swoją ziemię i rodzinę ranczer napotyka niesamowitą tajemnicę na skraju pustkowi Wyoming. W otoczeniu dzikiego Amerykańskiego Zachodu zmuszony jest stanąć twarzą w twarz z Nieznanym w prywatnej i kosmicznej skali. „Peryferia” to ciekawy serial SF z Joshem Brolinem w roli głównej.
Drugi sezon jeszcze w tym roku.
„Zawód: Amerykanin” to serial, opowiadający historię dwójki szpiegów KGB. Udający szczęśliwe małżeństwo, żyjący na przedmieściach Waszyngtonu w czasach prezydentury Ronalda Reagana Philip i Elizabeth Jennings zajmują się przechwytywaniem informacji dla Związku Radzieckiego. W skład ich rodziny wchodzi również dwójka dzieci, które nie mają pojęcia czym trudnią się ich rodzice i jaka jest ich prawdziwa tożsamość.
„Nierozłączne” to thriller Davida Cronenberga z 1988 roku w nowej wersji. W serialu oglądamy Rachel Weisz w podwójnej roli Elliot i Beverly Mantle, bliźniaczek, które łączy wszystko: narkotyki, kochankowie, a także nieustępliwość – z łamaniem zasad etyki lekarskiej włącznie – w dążeniu do zmiany przestarzałych praktyk i w zadbaniu o kobiece zdrowie.
„Upload” to zabawna komedia autorstwa nagrodzonego Emmy Grega Danielsa. W przyszłości świadomość umierających można „uploadować” do luksusowych cyfrowych zaświatów. Imprezowicz Nathan zostaje zuploadowany do wirtualnego hotelu. Poznaje racjonalistkę Norę, „anioła” do spraw obsługi klienta. To dzięki niej pozna wartość przyjaźni i miłości, a nawet sens życia.
„Jack Ryan” to inteligentny serial szpiegowski z Johnem Krasinskim w roli tytułowej. Tajemniczy ładunek w wenezuelskiej dżungli sprawia, że Jack Ryan przenosi śledztwo do Ameryki Południowej. Jako że grozi to odkryciem szeroko zakrojonego spisku, prezydent Wenezueli kontratakuje, uderzając w ojczyznę Jacka. By położyć kres intrydze i przywrócić stabilizację w kraju na skraju chaosu, agent zmuszony jest udać się na misję obejmującą USA, Wielką Brytanię, Rosję i Wenezuelę.
„Człowiek z Wysokiego Zamku” to serial na podstawie prozy Philipa K. Dicka. Alternatywna przyszłość lat 60., w której Państwa Osi zwyciężają II wojnę światową. Naziści jako pierwsi skonstruowali bombę atomową, przez co podbili Europę i obie Ameryki. Stany Zjednoczone zostały podzielone między Japonię i III Rzeszę, gdzie zostały wprowadzone zupełnie inne rządy, które odmieniają sposób życia Amerykanów. Zdecydowanie pozycja, którą warto znać.
„Amerykańscy Bogowie” to historia na podstawie prozy Neila Gaimana. Głównym bohaterem jest Cień, który po wyjściu z więzienia trafia pod skrzydła tajemniczego Pana Wednesdaya. Szybko okazuje się, że to towarzystwo jest znacznie bardziej nietypowe, niż mogłoby się wydawać. Cień trafia w sam środek odwiecznej walki dobra ze złem, a Pan Wednesday szykuje go na wojnę. O losy ludzkości.
„Opowieści z Pętli” to wyjątkowy serial science fiction. Zainspirowany obrazom Simona Stålenhaga przedstawia przygody ludzi żyjących nad Wrzecionem – maszyną zbudowaną w celu odblokowania tajemnic Wszechświata. W każdym z ośmiu odcinków „Opowieści z Pętli” poznajemy inną historię z życia mieszkańców miasteczka Mercer w Ohio. To trzeba zobaczyć, bo serial zostanie w Waszej pamięci na długo.
„Dziewięcioro nieznajomych” to historia dziewiątki różniących się od siebie osób, które przyjeżdżają do Tranquillum – tajemniczego ośrodka odnowy biologicznej obiecującego „pełną transformację”. Na miejscu goście dają się oczarować enigmatycznej Maszy, która zrobi wszystko, by ich uleczyć. Z każdym kolejnym dniem wybuchowa grupa zbliża się coraz bardziej do skraju wytrzymałości.
Na Amazon Prime Video są już dostępne dwa sezony serialu „Hanna”, inspirowanego filmem z 2011 r. o tym samym tytule. Opowiada on o nastolatce, która została wychowana przez ojca w zupełnej dziczy i wyszkolona na bardzo dobrą zabójczynię, dzięki czemu potrafi sama o siebie zadbać. Jednak dziewczyna zadaje sobie jedno, niezbyt łatwe pytanie: kim tak naprawdę jest? Trzyma w napięciu.
„Dobry Omen” to kolejna pozycja będąca adaptacją Neila Gaimana, która jest parodią słynnego cyklu filmów „Omen”. Mamy tu nadchodzący koniec świata, a także agentów Piekła i Nieba, którym na Ziemi się podoba. Nie chcą porzucać naszej planety, więc postanawiają uśmiercić Antychrysta. Problem jest jednak taki, że ma on zaledwie 11 lat. Są dwa sezony.
„Pokrewne dusze” to historia, jakiej jeszcze nie widzieliście. Badanie na pokrewieństwo dusz zmienia życie sześciu bohaterów. Nikki wątpi w swoja małżeństwo. Libby kocha zarówno męża, jak i bratnią duszę. Mateo przeżywa przygodę. Pokrewna dusza Kurta nie żyje. Caitlin zastanawia się, czy pisana jej dusza jest dla niej odpowiednia.
„Niezwyciężony” to prawdopodobnie jeden z najlepszych animowanych seriali dla dorosłych ostatnich lat. Prawdziwa gratka dla fanów historii o superbohaterach. Mark Grayson jest normalnym nastolatkiem, z wyjątkiem faktu, że jego ojciec jest najpotężniejszym superbohaterem na planecie. Wkrótce po swoich siedemnastych urodzinach Mark zaczyna rozwijać własne moce i poddaje się opiece ojca.
Ruy Díaz de Vivar to młody paź. Wiernie służy swemu panu, Sanchowi, następcy tronu Kastylii i Leónu. Chcąc się wyróżnić na dworze i pokazać swój talent do władania mieczem, trafia w sam środek spisku mającego na celu obalenie króla; spisek ten doprowadzi do rozlewu krwi, cierpienia i śmierci, zarówno w królestwach chrześcijan, jak i w muzułmańskich taifach. „Cyd Waleczny” to serial, którym warto się zainteresować – na pewno „coś innego” wśród mainstreamowych propozycji.
„Fleabag” to zabawny i boleśnie szczery portret sardonicznej, seksualnej, smutnej i wkurzonej kobiety, która rzuca się w wir londyńskiego życia. Obsypana nagrodami dramaturg Phoebe Waller-Bridge napisała scenariusz i wcieliła się w postać Fleabag – bezceremonialnej kobiety, która leczy rany na swojej duszy, ale odtrąca wszystkich, którzy chcą jej pomóc, i chowa się za murem sztucznej brawury.
„Małe ogniska” to serial przedstawiający życie pozornie doskonałej rodziny. Pewnego dnia zostaje ono wywrócone do góry nogami wraz z przyjazdem tajemniczej artystki Mii Warren i jej córki Pearl do Shaker Heights w stanie Ohio, malowniczego miasteczka opartego na utopijnych zasadach harmonii i porządku. Kierowana winą, zawsze czyniąca dobro Elena Richardson wynajmuje im pokój. To początek wspólnych losów obu rodzin.
„Hunters” to ciekawy serial z Alem Pacino w roli głównej, który jest w całkiem niezłej formie. O czym opowiada? Grupa łowców nazistów działających w Nowym Jorku w 1977 roku odkrywa, że setki wysokiej rangi hitlerowców planuje stworzenie IV Rzeszy w Stanach Zjednoczonych. Różnorodny zespół rozpoczyna krwawą misję, która ma na celu wymierzyć im sprawiedliwość.
„Star Trek: Picard” to historia skupiająca się wokół Jean-Luca Picarda, komandora statku USS Enterprise. Ponownie gra go Sir Patrick Stewart. Akcja serialu toczy się 20 lat po wydarzeniach ze „Star Trek: Nemesis” i stanowi kontynuację historii emerytowanego admirała Picarda w kolejnym rozdziale jego życia.
To nie jest serial dla każdego, ba, prawdopodobnie tylko dla fanów klasycznych „Star Treków”, którzy wszelkie zawiłości fabularne mają w małym paluszku. Są trzy sezony, które tworzą zamkniętą całość.
„Undone” to prawdziwa perełka. Nikt chyba nie spodziewał się, że stylizowana na animowaną, historia Almy będzie aż tak dobra? Kiedy 26-latka z San Antonio doznaje wypadku samochodowego, z jej ciałem zaczyna dziać się coś nietypowego. Dziewczyna odkrywa, że potrafi wpływać na bieg czasu. Postanawia wykorzystać te umiejętności, by dowiedzieć się, co stało się z jej zmarłym ojcem.
Fantastyczny, wiktoriański świat zamieszkują mityczne stworzenia. Ludzie się ich boją, nie wolno im żyć, kochać i latać na wolności. Pojawia się jednak nadzieja – detektyw i jedna z dusz zakochują się w sobie. Niestabilny pokój w mieście kończy się, kiedy seria morderstw ujawnia potwora, jakiego nikt sobie nie wyobrażał. „Carnival Row” to serial warty obejrzenia, choćby ze względu na świetną obsadę – Orlando Bloom i Cara Delevingne nie pojawiają się na małym ekranie zbyt często.
Z serialem „Citadel” mam pewien problem – z jednej strony to historia jakich wiele, ale z drugiej oferuje mnóstwo akcji i kilka naprawdę niezłych scen. Nie warto właśnie dla tego serialu specjalnie kupować Prime Video, ale jeżeli już macie dostęp do tego vod, to „Citadel” możecie sprawdzić.
Osiem lat temu Cytadela, niezależna agencja szpiegowska, została zniszczona przez nowy syndykat, Mantykorę. Po wymazaniu pamięci, elitarni agenci Mason Kane i Nadia Sinh ledwo uszli z życiem. Osiem lat później były współpracownik Masona, Bernard Orlick, prosi go, by pomógł mu powstrzymać Mantykorę przed stworzeniem nowego porządku świata.
„Za starzy na śmierć” nie jest typowym serialem nie z powodu kontrowersyjnej tematyki czy wyjątkowej brutalności, a z powodu… tempa. Nicolas Winding Refn, który jest jednym z najbardziej oryginalnych twórców XXI wieku udowadnia, że ma swój styl.
Serial jest wyjątkowo powolny, a każdy z 10 odcinków spokojnie można by oglądać w tempie 2x szybszym. Pełno tu onirycznych motywów, a główna oś fabuły toczy się wokół pogrążonego w żałobie policjanta Martina Jonesa, który trafia do przestępczego podziemia. Dla fanów Davida Lyncha i „Twin Peaks” to pozycja obowiązkowa.
„Terror” to horror inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Akcja serialu skupia się wokół niebezpiecznej wyprawy Królewskiej Marynarki Wojennej, która rusza na poszukiwania Przejścia Północno-Zachodniego. Członkowie załogi stawiają czoła nieznanemu i nie wiedzą, czy przeżyją. Ten serial jak żaden inny pokazuje, że największym wrogiem człowieka jest drugi człowiek.
„Bosch” to serial opowiadający o perypetiach Harry’ego Boscha, detektywa pracującego w wydziale zabójstw policji Los Angeles. Zmaga się on z oskarżeniem o zamordowanie seryjnego mordercy, do którego miało dojść podczas próby jego zatrzymania. W tym samym czasie detektyw zajmuje się zagadką śmierci 13-letniego chłopca, którego szczątki znaleziono na wzgórzach Hollywoodu. Ten serial to ciekawe podejście do klasycznych historii kryminalnych.
Zachęcam również do lektury innych wpisów na serwisach grupy techManiaK.pl. Jeśli szukasz fajnego filmu, koniecznie zerknij na maniaKalne zestawienie najlepszych filmów SF oraz najnowszą listę najlepszych filmów na podstawie komiksów.
Warto też sprawdzić nasz TOP najlepszych filmów cyberpunkowych oraz ranking najlepszych filmów akcji, jak również TOP filmów na podstawie gier.
Mamy też nowy ranking najlepszych dramatów, jeśli lubisz ten gatunek kina oraz zestawienie TOP najciekawszych horrorów. Mamy też ciekawe zestawienie najlepszych filmów wojennych.
Dla miłośników kina familijnego przygotowaliśmy natomiast zbiór najlepszych bajek i filmów dla dzieci.
Masz ochotę zobaczyć dobry serial? Mamy kilka solidnych sugestii! Poszukiwania warto zacząć od naszego TOP-100 najlepszych seriali, a jeśli interesują Cię rodzime produkcje, od zestawienia najciekawszych i najlepszych polskich seriali.
Polecamy także sprawdzić naszą listę najlepszych miniseriali na jeden wieczór oraz (oczywiście) nasz aktualny TOP najlepszych seriali SF ostatnich lat.
Mamy też coś dla maniaKów streamingu. Koniecznie sprawdź naszą listę najciekawszych filmów na Netflix oraz zestawienie najlepszych seriali na Netflix (jest w czym wybierać), jak również najnowszą listę najlepszych seriali na HBO Max.
Regularnie podrzucamy też informacje o tym, co warto oglądać w sieci, prowadząc nasze zawsze aktualne maniaKalne przeglądy nowości:
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Sklep taketronic.pl przygotował wyjątkową ofertę na telewizor LG OLED 77C4, który można teraz kupić w…
Disney+ słynie z bogatej oferty filmów i seriali, która jest na bieżąco aktualizowana. Na szczególną…
Czy Netflix zmienił podejście do produkcji filmów i seriali na bardziej jakościowe? Najnowszy lider rankingu…
Przetestowaliśmy najnowszy telewizor Samsung S95D, czyli flagowy telewizor OLED z matowym ekranem, One Connect i…
Chcesz kupić telewizor o dobrych parametrach w super niskiej cenie? Jeśli tak, to sprawdź promocję…
Telewizory LG OLED będą jeszcze lepsze. Niewykluczone, że ten trend rozleje się również na inne…
Komentarze
Dobry film polecam walka z goliatem
"Ten film jest obecnie niedostępny
do obejrzenia w Twojej lokalizacji" Jak też nie można go znaleźć, dopiero po w pisaniu w Google można przejść do serialu, ale niedostępny.
Cały ten interfejs Amazon prime jest strasznie słaby. Brak dodatkowych filtrów, wyszukuje bzdury...
Zapomnieliscie o fantastycznym serialu jakim jest na tej platformi Carnival Row - klimaty fantasy_steampunk z Orlando Bloomem.
St Picard,The Expanse,The boys,Upload i teraz badlands polecam najlepsze seriale dostępne tylko na amazon
Good omen to adaptacja Terry’rgo Pratchet’a tak gwoli ścisłości…
Gwoli ścisłości, "Good Omens" jest wspólnym dziełem Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta. Gaiman bardzo ciekawie opowiada o ich współpracy nad książką w podcaście Davida Tennanta dostępnym na Spotify. https://en.wikipedia.org/wiki/Good_Omens
Jack Ryan to najlepsza pozycja z listy. Polecam