>

Discovery i Cyfrowy Polsat stworzą platformę VOD. Player + ipla = sukces?

Rynek VOD to nie tylko miejsce dla takich molochów jak Netflix czy HBO GO, ale także dla mniejszych, lokalnych inicjatyw. Bez wątpienia jedną z ciekawszych prób wykrojenia sobie sensownego kawałka tortu jest najnowsza inicjatywa, którą zawarły wspólnie dwa podmioty Discovery (właściciel TVN) oraz Cyfrowy Polsat. Z tego połączenia ma wyjść serwis VOD, który będzie operował nie tylko w Polsce, ale także na innych rynkach.

Sukces CDA Premium, a więc nowego serwisu VOD opartego na kanwie popularnego portalu z filmikami i multimediami pokazał, że na rynku nadal jest miejsce dla usług działających z powodzeniem i oferujących widzom naprawdę sporą ilość materiałów wideo. Co prawda po drodze obserwowaliśmy spektakularną porażkę Showmaksa, ale nie oznacza to, że nie ma miejsca dla kolejnych platform.

Discovery i Cyfrowy Polsat łączą siły. Powstanie nowa platforma VOD

Wiedzą o tym dwie spore spółki medialne – Discovery i Cyfrowy Polsat – podpisały umowę dotyczącą utworzenia wspólnej platformy OTT (VOD) dostępnej w Polsce oraz na rynkach międzynarodowych. Nowy serwis zapewni widzom dostęp do polskich filmów, seriali, dokumentów, programów sportowych oraz rozrywkowych w jednym miejscu. W ofercie znajdzie się szeroki zakres lokalnych produkcji TVN, Polsatu, kontent zakupiony u zewnętrznych producentów, a także produkcje własne realizowane przez nowy podmiot.

Co ciekawe, nowa platforma ma być spółką niezależną biznesowo od swoich założycieli, a początkowo będą oferowane usługi AVOD (a więc darmowe wyświetlanie wraz z reklamami), natomiast w dalszej kolejności planowane jest włączenie usług w modelu SVOD, a więc opartym na płatnej subskrypcji.

Co z player.pl i iplą?

Takie informacje mogą oczywiście wskazywać na jedno – bardzo możliwe połączenie zawartości serwisów Player.pl (który pozostaje pod kontrolą Discovery) oraz ipla (Cyfrowy Polsat). Jak na razie jednak z oficjalnego komunikatu możemy dowiedzieć się, że obydwie platformy pozostaną dostępne dla widzów, a ich przyszły kształt będzie określony w najbliższym czasie.

Czy będzie to ruch sensowny ekonomicznie i stwarzający szansę na sukces? Wszystko zależy od biblioteki materiałów oraz rozpiętości oferowanych treści, a także wysokości opłat za korzystanie z usługi. Najbliższe miesiące będą więc kluczowe w kontekście tego, czego możemy spodziewać się po nowej inicjatywie dwóch dużych graczy z rodzimego rynku.

informacja prasowa

AddThis Website Tools
amadeusz

Najnowsze artykuły

Najlepszy telewizor LG OLED w ekstra niskiej cenie!

Flagowy model LG OLED G4 dostępny jest w super niskiej cenie! Podpowiadamy gdzie kupić najtaniej…

27 kwietnia 2025

Najnowszy Xbox Series X All Digital w najniższej cenie!

Najlepsza konsola Microsoftu znowu dostępna jest w najniższej cenie na rynku! Oblivion Remastered, Avowed i…

27 kwietnia 2025

Nie tylko Marvel i „Gwiezdne wojny”. Oto najlepsze seriale na Disney+

Serwis Disney+ to prawdziwa skarbnica seriali, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Które z nich szczególnie…

27 kwietnia 2025

Samsung OLED 77″ w cenie jak marzenie! Sprawdź gdzie kupić

Jeden z najlepszych telewizorów na rynku, czyli Samsung OLED 77" – teraz w świetnej cenie…

27 kwietnia 2025

Hit Netflix z opóźnionym drugim sezonem. Kiedy premiera?

„Dżentelmeni” wracają z drugim sezonem – ale na premierę trochę poczekamy. Kiedy można spodziewać się…

27 kwietnia 2025

TCL 55″ QD-Mini LED w fantastycznej cenie! Czy to król opłacalności?

Szukasz świetnego i wszechstronnego telewizora o przekątnej 55 cali? Mamy coś specjalnego dla Ciebie! Poznaj…

27 kwietnia 2025