Serialowych propozycji cyberpunkowych nie ma za dużo. „Altered Carbon” na podstawie powieści cyberpunkowej autorstwa Richarda K. Morgana, to intrygująca historia o miłości, seksie, morderstwie i zdradzie, rozgrywająca się w przyszłości. W tych czasach wszczepy ma każdy, a świadomość może być dowolnie przenoszona między ciałami, gdyż zapisuje się na tzw. stosie korowym.
Takeshi Kovacs jest jedynym ocalałym żołnierzem elitarnej międzygalaktycznej jednostki, rozbitej w trakcie powstania przeciwko nowemu porządkowi. Jego umysł został uwięziony w lodzie na długie stulecia – do momentu gdy bogaty i długowieczny Laurens Bancroft zaoferował mu szansę na powtórne życie. W zamian Takeshi musi podjąć się śledztwa w sprawie morderstwa… samego Bancrofta.
Opinie o „Altered Carbon” są podzielone, choć moim zdaniem sezon 1 naprawdę ma w sobie „coś”. Drugi nie spełnił oczekiwań fanów, ale dostrzegli to także twórcy i serial anulowali. A byłoby jeszcze tyle do opowiedzenia…
Zanim Karl Urban odnalazł swoje przeznaczenie w serialu „The Boys”, wcielił się w rolę Sędziego Dredda. Nowy „Dredd” (był jeszcze „Sędzia Dredd” z Sylverstrem Stallonem) wręcz ocieka cyberpunkiem.
W niedalekiej przyszłości prawo egzekwują sędziowie. Sami ścigają przestępców, wydają wyroki i wymierzają kary. Losy podejrzanych są wyłącznie w ich rękach. W największej światowej metropolii Mega City One, za szczególnie bezwzględnego wobec bandytów uchodzi sędzia Dredd. Jego wyroki są surowe ale sprawiedliwe, a winnego zawsze spotyka kara. Niejeden przestępca dużo by dał za głowę Dredda. Sędzia zostaje zwabiony w pułapkę i musi walczyć o przetrwanie.
„Hotel New Rose” to film Abela Ferrary, twórcy „Crime Story” czy „Policjantów z Miami”. Film dziwny, niepokojący, a jednocześnie wyjątkowo aktualny.
Akcja dzieje się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Światem rządzą nie politycy, a korporacje – największe z nich to Maas i Hosaka, które korzystają z usług najemników zdolnych wykradać wynalazki i wynalazców.
Takim procederem trudnią się Fox i X. Jedna z tokijskich korporacji jest gotowa zapłacić im 100 mln dolarów, jeśli skłonią genetyka Hiroshiego do zmiany pracodawcy. Ma im w tym pomóc Sandii, która ma zdobyć serce Hiroshiego. Sytuacja jednak szybko się komplikuje…
„Upgrade” to dowód, że nie trzeba wielkiego budżetu, żeby stworzyć ambitny film SF. Nawet nieco oklepana konwencja sprawdzi się, jeżeli ubierzemy ją w oryginalne szaty. Mimo, że film ten wyreżyserował Leigh Whannell, to takiej historii nie powstydziłby się nawet Luc Besson czy Ridley Scott.
W niedalekiej przyszłości technologia kontroluje praktycznie wszystkie aspekty życia. Żona Graya Trace’a zostaje zabita, a on sam sparaliżowany. Jedyną nadzieją dla niego na odzyskanie pełnej sprawności oraz dokonanie zemsty jest eksperymentalny implant komputerowy o nazwie STEM.
Mała uwaga, dla tych co zastanawiają się, czy warto obejrzeć. Na końcu filmu jest naprawdę spektakularny twist fabularny!
W zestawieniu nie mogło zabraknąć creme de la creme, czyli trylogii „Matrix”. Pierwsza część to prawdziwy majstersztyk opowiadający o „sztucznym” świecie, w którym ludzie są sprowadzeni tylko do roli „baterii” zasilających przepotężne maszyny. Kolejne części to już przysłowiowy „skok na kasę”, choć nie można odmówić im rozmachu.
Scena pościgu na autostradzie w „Matrix: Reaktywacja” czy finałowy pojedynek Neo z kopiami Agenta Smitha w deszczu w „Matrix: Rewolucje” zapadają w pamięć. „Matrix” to źródło inspiracji dla kolejnych generacji filmów science fiction i dzieło, które na zawsze odmieniło kinematografię. Ciekawe czy „Matriksowi 4” (na etapie produkcji) uda się nawiązać do pierwszej części cyklu?
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Granie w chmurze z Xbox! Streamuj swoje gry na smartfonie, tablecie, TV czy w VR…
Netflix pozwany po technicznych problemach podczas transmisji walki Paula z Tysonem. Czy gigant VOD ma…
RTV EURO AGD przygotowało wyjątkową promocję na słuchawki Bowers & Wilkins Px8. Szukasz sprzętu premium?…
Chcesz kupić nowy, bardzo tani telewizor QLED Samsung 65 cali z HDMI 2.1 i 120…
Nie wiesz kiedy jest Black Friday? Zastanawiasz się co kupić na promocji i gdzie najtaniej?…
Bardzo tani telewizor Panasonic możemy kupić już dziś w ramach Black Week na Amazon! To…
Komentarze
A co za różnica czy kupisz pudełko czy wersje digital na gogu? skoro i tu i tu pieniądze zostają w kieszeni CDP, a śmiem twierdzić że więcej z digitala bo sklep ma swoją marże.
CyberPunk ważny dla Polski. Trzeba wspierać gospodarkę i brać grę, no bo warto, ale jak już to wersja pudełkowa gry a nie digital :) właśnie żeby wspierać polskich twórców!