Spis treści
„Raport mniejszości” to jeden z najlepszych filmów akcji i bardzo stylowa adaptacja opowiadania Philipa K. Dicka autorstwa Stevena Spielberga, ze świetną rolą Toma Cruise’a. W „Raporcie mniejszości” przedstawiona jest historia specjalnego oddziału policji – Prewencji – który dzięki trzem jasnowidzom potrafi zapobiec zbrodniom jeszcze nie popełnionym.
Szef oddziału – John Anderton – wierzy w system i próbuje przekonać zwierzchników, by system rozpowszechnić na cały kraj. Anderton nabiera wątpliwości, gdy pewnego dnia widzi na nagraniu jasnowidzów, że wkrótce sam popełni morderstwo. Co więcej, ofiarą ma zostać człowiek, którego wcześniej nie widział. Zaczyna się walka z czasem i odpowiedź na pytanie, którego jeszcze niedawno nie byłby w stanie zadać: czy jasnowidze mogą się mylić?
„Tron” i „Tron: Dziedzictwo” to filmy, które powinien znać każdy fan cyberpunka. Kultowy obraz z 1982 r. zainspirował nowe pokolenie filmowców oraz zyskał uznanie widzów na całym świecie. „Tron” bardzo dobrze się zestarzał i nie ma żadnego problemu z obejrzeniem filmu prawie 40 lat później.
„Tron” opowiada o Kevinie Flynnie, genialnym twórcy gier komputerowych, który włamuje się do głównego komputera swego dawnego pracodawcy i przypadkiem zostaje wciągnięty do świata gry. W „Tron: Dziedzictwo” bohaterem jest Sam, syn Kevina. Poszukując przyczyny nagłego zniknięcia swojego ojca, zostaje wciągnięty do cyfrowego świata, w którym jego ojciec żył przez ostatnie 25 lat.
„Alita: Battle Angel” to z kolei cyberpunkowa wariacja Roberta Rodrigueza. Całkiem udana, mówiąc przy okazji. Jeżeli znacie grę „Nier: Automata”, to poczujecie się tu jak w domu.
Alita budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido, sympatyczny doktor, który uświadamia sobie, że w ciele porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Alita uczy się nowego życia na ulicach zdradliwego Miasta Złomu.
Nowy przyjaciel Ality, Hugo, twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć. Niespodziewanie okazuje się, że Alita posiada niezwykłe zdolności bojowe, a ci, którzy stoją u władzy, nie cofną się przed niczym, by przejąć nad nimi kontrolę.
„Archive” to uczta dla oka, a jednocześnie produkcja podejmująca trudną tematykę. Nie spodoba się osobom oczekującym wybuchów i popcornowych zwrotów akcji. Film zadaje proste, ale niezwykle ważne pytanie: jak daleko można się posunąć, aby ocalić osobę, którą kocha się najbardziej na świecie?
Akcja filmu rozgrywa się w 2038 r. George Almore pracuje nad stworzeniem sztucznej inteligencji, która miałaby dorównywać możliwościom człowieka. Jego najnowszy prototyp jest już niemal gotowy i wchodzi w ostatnią fazę testu. Wtedy na jaw wychodzi prawdziwa motywacja mężczyzny – chęć połączenia sztucznej inteligencji ze wspomnieniami tragicznie zmarłej żony.
„Chappie” to angażujący, dojrzały film, zadający wiele ważnych pytań. Nie mogło być inaczej, skoro jego twórcą jest Neill Blomkamp, reżyser słynnego „Dystryktu 9”.
Chappie
Mamy tu przedstawiony świat przyszłości, w którym prawa strzegą roboty policyjne do zadań specjalnych. Jednym z takich robotów jest Chappie – kiedy dostaje się on w ręce gangsterów, ci resetują jego dotychczasową wiedzę i uczą wszystkiego od nowa, by stał się jednym z nich. O Chappiego upominają się jednak jego twórcy, bo myśląca maszyna jest zagrożeniem dla ich interesów.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Klasyczne seriale zawsze mają wzięcie, ale niekiedy dużo ciekawsze produkcje to kompaktowe tytuły o zamkniętej…
Nowy Kapitan Ameryka już w kinach i choć nie jest to film zły, uwypukla wszystkie…
Najnowszy telewizor Samsung 65Q80D o przekątnej 65 cali to idealna propozycja dla miłośników znakomitego obrazu…
Przygody w świecie pełnym elfów, magii i smoków już wkrótce zawitają na Netflixie! Platforma pracuje…
Genialna oferta na telewizor Samsung OLED 77 cali przygotowana przez sklep RTV EURO AGD! Takiej…
Udostępniasz transmisje sportowe w swoim pubie lub restauracji? Upewnij się, że robisz to legalnie, bo…
Komentarze
A co za różnica czy kupisz pudełko czy wersje digital na gogu? skoro i tu i tu pieniądze zostają w kieszeni CDP, a śmiem twierdzić że więcej z digitala bo sklep ma swoją marże.
CyberPunk ważny dla Polski. Trzeba wspierać gospodarkę i brać grę, no bo warto, ale jak już to wersja pudełkowa gry a nie digital :) właśnie żeby wspierać polskich twórców!