Zdaniem analityków Samsunga, w roku 2021 już co piąty Polak kupujący telewizor zdecyduje się na wybór dużej przekątnej. Co za tym stoi?
Jako użytkownicy, kupując nowy telewizor coraz częściej decydujemy się na wybór dużych przekątnych. Za wyborem większej przekątnej przemawia sporo argumentów, takich jak np. coraz lepsza jakość obrazu, telewizja nadająca w lepszej jakości, zaawansowane funkcje Smart TV, a także niskie ceny dużych modeli.
W 2021 roku udział telewizorów o przekątnej 65 cali w polskiej sprzedaży może przekroczyć 20 proc. – wynika z analizy dotychczasowej dynamiki wzrostu dla tej kategorii, dokonanej przez firmę Samsung. Oznacza to, że popyt na „duże ekrany” rośnie z roku na rok.
Coraz lepsza jakość obrazu sprawia, że widzowie chętniej wybierają większe ekrany, czyli te od 65 cali wzwyż (przy okazji zachęcam do zerknięcia na nasz TOP-10 telewizorów 65″). W Polsce w 2019 roku telewizory o przekątnej 65 cali stanowiły ok. 10 procent sprzedaży, w 2020 blisko 16 procent.
Ten trend się utrzymuje, a patrząc na dynamikę można zakładać, że w 2021 będzie to już ponad 20 proc. Udział firmy Samsung na rynku telewizorów 65 cali i większych przekracza 40 proc. i także rośnie z roku na rok.
Opinie klientów potwierdzają, że wybierając telewizor warto jednak rozważyć zakup większego ekranu niż pierwotnie był w planach. Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Samsung w Europie w 2019 roku wynika, że 69 proc. klientów żałuje, że nie wybrało większego ekranu już w momencie instalacji swojego nowego telewizora w domu[1]. Jak uniknąć tego rozczarowania?
– Dziś raczej trudno mówić o sytuacji, gdzie ekran jest za duży do pomieszczenia. Technologia jest na tak wysokim poziomie, że jakość obrazu nie stanowi ograniczenia. Bardzo wydajne procesory wyposażone w sztuczną inteligencję oraz możliwości w zakresie poprawy rozdzielczości obrazu w naszych telewizorach Neo QLED 4K i 8K zostały doprowadzone do perfekcji. Duży ekran to po prostu lepsze wrażenia. A jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że zakup nowego telewizora to najczęściej kilkuletnia inwestycja, warto dodać te 10 – 20 cali do pierwotnie rozważanej wielkości urządzenia. Szybko przyzwyczajamy się do dobrego, dlatego jestem pewien, że w efekcie, gdy zainstalujemy większy ekran w salonie, podziękujemy sobie za te dodatkowe cale
– podsumowuje Grzegorz Stanisz, szef sprzedaży i marketingu urządzeń RTV w firmie Samsung.
Kino w domu to nie fikcja
Wyobraźmy sobie sytuację sprzed 10 lat, kiedy zakup telewizora o przekątnej 65 cali wiązał się z naprawdę bardzo dużym wydatkiem. Dzisiaj, telewizory w takim rozmiarze możemy kupić nawet za nieco ponad 2000 zł! Dobry telewizor o przekątnej 65 cali możesz kupić poniżej 3000 zł.
Skoro ceny kuszą, dlaczego nie sięgnąć po coś większego? Szybko działające systemy Smart TV gwarantują dostęp do wielu filmów i seriali w bardzo dobrej jakości, a wszystko to przy użyciu Internetu. Już nie musisz martwić się, że przegapisz coś jak w kinie – w wygodnym momencie możesz zatrzymać film.
Lista zalet jest zdecydowanie większa niż lista wad, dlatego nie pozostaje nic innego jak cieszyć się z coraz bogatszej oferty producentów, a także ze zmieniających się przyzwyczajeń konsumentów
[1] Badanie zostało zrealizowane jesienią 2019 roku na zlecenie firmy Samsung w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i we Włoszech. Zostali nim objęci klienci, którzy kupili telewizor o przekątnej ekranu 55 cali lub większy.
Źródło: Informacje prasowe
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dla jakiś elit politycznych czy biznesmenów i dyrektorów mających wille te olbrzymy!
Jak analityk kupi mi dużą willę w której będę mógł go zmieścić to porozmawiamy.