Poznaj maniaKalnie subiektywny ranking najlepszych filmów przygodowych. Wybraliśmy naszym zdanie najlepsze filmy przygodowe wszech czasów!
Kino przygodowe to bardzo obszerna rodzina, bo zaliczamy do niej zarówno filmy z pogranicza fantasy, jak i dramatu. Czym byłoby nasze życie, gdyby nie „Indiana Jones” czy „Park Jurajski”? Dlatego wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze filmy przygodowe wszech czasów. Te pozycje trzeba znać!
„Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” przenosi bogaty świat i zabawnego ducha legendarnej gry na duży ekran w pełnej akcji przygodzie. Uroczy złodziejaszek i banda niepoprawnych poszukiwaczy przygód podejmują się epickiej kradzieży, aby odzyskać zaginiony relikt. Jednak sprawy przybierają niebezpieczny obrót, gdy wpadają w oko niewłaściwym ludziom.
Film „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” z Chrisem Pine’m w roli głównej okazał się niespodziewanym hitem i możemy spodziewać się kontynuacji. To niesamowite, że D&D, uważana za najpopularniejszą grę fantasy na świecie, tak długo musiała czekać na dobrą adaptację filmową.
„Wonka” to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater „Charliego i fabryki czekolady”, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów.
Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. Timothée Chalamet wciela się w rolę młodego Willy’ego Wonki, pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia.
Gdy Ballister Boldheart, rycerz żyjący w futurystyczno-średniowiecznym świecie, zostaje wrobiony w przestępstwo, jedyną osobą zdolną pomóc mu odzyskać dobre imię jest Nimona – niepokorna nastolatka, a przy okazji zmiennokształtny potwór, którego Ballister poprzysiągł unicestwić. Skoro jednak całe królestwo próbuje go dorwać, Nimona jest najlepszym (i technicznie jedynym) pomocnikiem, na jakiego Ballister może liczyć.
„Nimona” na podstawie nominowanej do nagrody National Book Award powieści graficznej ND Stevensona, to niesamowity film animowany, który opowiada uniwersalną historię o znajdowaniu przyjaźni w najbardziej zaskakujących sytuacjach oraz o akceptowaniu siebie i innych takimi, jakimi są.
„Królowa wojownik” to film przygodowy, który swoją światową premierę miał kilka miesięcy temu, ale w naszym kraju można go oglądać dopiero teraz. A zdecydowanie warto, bo to historyczne widowisko dobrze nakręcone, zagrane i trzymające w napięciu.
To niezwykła historia Agojie, kobiecej jednostki wojowniczek, które broniły afrykańskiego Królestwa Dahomej w 1800 roku. Główną bohaterką jest generał Nanisca, która szkoli pokolenia kobiet i przygotowuje je do walki z wrogiem, który zagraża nie tylko ich państwu, ale i ogólnie rozumianej wolności. Gra aktorska jest na naprawdę wysokim poziomie, ale Viola Davis (laureatka Oscara) pokazuje swój kunszt.
„Predator: Prey” to kameralny, a przy tym wyjątkowo smakowity film przygodowy z elementami kina akcji. Udowadnia on, że wcale nie potrzeba drogich efektów specjalnych i wielkich nazwisk w obsadzie, by zrobić dobry film o Predatorze.
Akcja filmu rozgrywa się na początku XVIII wieku. Naru to młoda wojowniczka ludu Komanczów, wychowana wśród największych łowców, którzy przemierzali Wielkie Równiny. Kiedy jej obóz jest zagrożony, rusza, by go bronić. Uzbrojona w prymitywną broń, nie będzie wiedziała, że musi stawić czoła wyposażonemu w zaawansowaną technologię obcemu drapieżnikowi.
„Bestia” wcale nie jest najlepszym filmem w tym zestawieniu, ale warto obejrzeć go choćby dla Idrisa Elby, który nawet tutaj pokazuje pełnię swoich umiejętności. A przy tym kilka scen akcji jest naprawdę niezłych.
„Bestia” to film przygodowy w „starym stylu” i wręcz można sobie go wyobrazić jako nowość w wypożyczalni na kasecie VHS w latach 90. ubiegłego wieku. Dr Samuels przyjeżdża do RPA, gdzie poznał swoją zmarłą żonę. Podróż okazuje się być walką o przetrwanie, gdy na drodze Samuelsa i jego córek staje lew, który uważa każdego człowieka za śmiertelnego wroga. Zwierzę dobrze pamięta kłusowników, którzy za wszelką cenę chcieli pozbawić go życia. Teraz planuje zemścić się na rodzinie Samuelsa.
„Wiking” to najnowszy film Roberta Eggersa z naprawdę świetną obsadą. Główną rolę gra Alexander Skarsgård, który chyba całą swoją dotychczasową karierę aktorską czekał na ten film.
Młody książę Amleth jest u progu stania się mężczyzną, gdy jego ojciec, król Aurvandil War Raven, zostaje brutalnie zamordowany przez wuja Fjolnira, który porywa matkę chłopca – księżną Gudrún. Uciekając łodzią ze swojego królestwa, dziecko poprzysięga zemstę.
Dwie dekady później Amleth jest wikingiem najeżdżającym słowiańskie wioski, gdzie pewna czarownica, przypomina mu o jego przysiędze: pomścić ojca, ocalić matkę, zabić wuja. Amleth wyrusza, by dotrzymać przysięgi.
„Zielony rycerz” to świetny film Davida Lowery’ego i popis aktorski Deva Patela, który jednocześnie gra rolę rycerza zagubionego, jak i zdeterminowanego. Jest to dość „kameralny” film, który nie każdemu przypadnie do gustu, ale na pewno warto przeżyć go po swojemu.
Niespodziewane przybycie tytułowego Zielonego Rycerza na zamek Camelot zakłóca świętowanie Bożego Narodzenia na królewskim dworze. Gigantycznej postury, szmaragdowoskóry nieznajomy rzuca wyzwanie królowi Arturowi i jego rycerzom. Odpowiada na nie Sir Gawain, młody i porywczy siostrzeniec Artura.
Pojedynek z tajemniczym olbrzymem, któremu niestraszne jest nawet pozbawienie go głowy, okaże się dla śmiałka ostatecznym sprawdzianem charakteru, odwagi i prawości.
„Wyprawa do dżungli” to najnowszy film z Dwaynem Johnsonem i Emily Blunt, który wskrzesza dobre kino przygodowe.
Miłośniczka nauki Lily pragnie odnaleźć legendarne drzewo o niezwykłych właściwościach leczniczych, które mogłoby zmienić świat medycyny. W tym celu udaje się w podróż z Londynu do Amazonii, gdzie zatrudnia tajemniczego Franka. Tylko na jego zrujnowanej, choć uroczej, łodzi La Quila mają szansę dotrzeć do celu.
Pozornie całkowicie niedobrana para bohaterów w czasie wspólnej wyprawy będzie musiała zmierzyć się z nadprzyrodzonymi siłami kryjącymi się w zwodniczym pięknie bujnego lasu deszczowego.
„Aladyn” to jeden z najlepszych filmów familijnych ostatnich lat i niezwykłe oblicze Guya Ritchiego. Warto obejrzeć w rodzinnym gronie.
Aladyn i Dżasmina to para młodych ludzi zamieszkujących zatłoczone i kolorowe miasto Agrabah. On jest drobnym złodziejaszkiem żyjącym na ulicy, ona – bogatą córką Sułtana marzącą o wolności z dala od pałacowych murów. Para jest skazana na wielką miłość, ale na ich drodze staje złowrogi czarnoksiężnik Dżafar, który knuje, żeby zdetronizować ojca Dżasminy i przejąć władzę w królestwie.
Wydarzenia nabierają rozpędu, gdy Aladyn znajduje magiczną lampę z uwięzionym wewnątrz Dżinem. Uwolniony duch spełnia marzenia chłopca o bogactwie i wysokiej pozycji społecznej. Dżafar nie może jednak pozwolić, by ktoś stanął na jego drodze do władzy i zamierza wykraść potężną lampę.
Któż nie zna i nie lubi przygód Jacka Sparrowa? „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” to chyba najlepsza część całej serii.
Karaiby, XVIII wiek. Kapitan Barbossa kradnie piracki statek kapitana Jacka Sparrowa – Czarną Perłę – a następnie atakuje miasto Port Royal i porywa córkę gubernatora, Elizabeth Swann. Sparrow zawiera sojusz z Willem Turnerem. Na pokładzie najszybszego okrętu brytyjskiej floty H.M.S. Interceptor obaj wyruszają w pościg.
Ich z kolei goni na statku H.M.S. Dauntless narzeczony Elizabeth – komodor Norrington. Barbossa zmierza na tajemniczą wyspę Isla de Muerte, gdzie dojdzie do ostatecznej rozgrywki. Okazuje się, że Barbossa i jego ludzie po zachodzie słońca przeistaczają się w armię żywych szkieletów.
Jeżeli jeszcze kilka lat temu ktoś powiedziałby mi, że Guy Ritchie zrobi film skupiający się wokół legend arturiańskich, popukałbym się w głowę. Jednak, zrobił i to jaki!
„Król Artur: Legenda miecza” to odważna historia cwanego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur, a wraz z nim przyszłość.
Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.
Gdyby chcieć wymienić najlepszy film przygodowy wszech czasów, to większość niewątpliwie wskazałaby jedną z części przygód Indiany Jonesa. „Poszukiwacze zaginionej Arki” to pierwsza część słynnej serii.
Jest rok 1936. Indiana Jones wraca z kolejnej, nieudanej wyprawy po zabytki dla muzeum. Po powrocie dowiaduje się, że hitlerowcy są bliscy odnalezienia w Egipcie Arki Przymierza, która dałaby niezwyciężoną moc temu, kto ją posiądzie. Indy, wraz ze swoją dawną dziewczyną Marion i przyjacielem Sallahem, nie może dopuścić, aby relikwia dostała się w ręce nazistów.
Filmów o przygodach Sherlocka Holmesa było już sporo, ale wizja Guya Ritchiego ma w sobie coś niezwykłego.
W Londynie od pewnego czasu dochodzi do rytualnych morderstw. Sherlock Holmes i dr John Watson pomagają Scotland Yardowi wykryć i złapać sprawcę. Lord Blackwood zostaje schwytany, skazany na śmierć i trzy tygodnie później powieszony.
Pewnego dnia Londyn obiega sensacyjna informacja o zmartwychwstaniu lorda Blackwooda. Holmes i Watson wkraczają do akcji.
Jake Gyllenhaal to jeden z najlepszych współczesnych aktorów – potrafi zagrać chyba każdą postać. Udowodnił to w filmie „Książę Persji: Piaski czasu”, całkiem niezłej adaptacji popularnej gry komputerowej.
IX wiek, średniowieczna Persja. Główny bohater, młody książę Dastan zawiera porozumienie z tajemniczą księżniczką i razem wyruszają na wyprawę przeciwko złym siłom. Muszą powstrzymać tajemne moce i ocalić magiczny sztylet, uwalniający Piaski Czasu. Jest to podarunek od bogów, który może odwrócić czas i zapewnić swojemu właścicielowi władzę nad światem.
„Tomb Raider” nie jest może najlepszym filmem przygodowym wszech czasów, ale całkiem niezłą pozycją z jak zawsze znakomitą Alicią Vikander w roli Lary Croft.
Lara Croft jest niepokorną córką ekscentrycznego podróżnika. Mężczyzna zniknął, gdy dziewczyna była nastolatką. Jako dwudziestojednoletnia kobieta podąża ona własną ścieżką, która daleka jest od spokojnego życia. Lara postanawia odwiedzić ostatnie miejsce, gdzie widziany był jej ojciec.
Szukając śladów, musi odnaleźć grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Czy uda jej się przezwyciężyć własne lęki, by poznać tajemnicę zniknięcia ukochanego ojca?
Ekranizacja pierwszej części trylogii Tolkiena, „Drużyna pierścienia” zapoznaje widzów z czarodziejskim światem Śródziemia i jego mieszkańcami – ludźmi, hobbitami, elfami, krasnoludami, czarodziejami, trollami i orkami.
Nieśmiały hobbit Frodo Baggins odziedzicza pierścień – Jedyny Pierścień, narzędzie władzy absolutnej, które pozwoliłoby Sauronowi, mrocznemu Władcy Mordoru, rządzić Śródziemiem i zniewolić zamieszkujące je ludy.
Frodo, wraz z lojalną kompanią hobbitów, ludzi, czarodzieja, krasnoluda i elfa, musi zabrać Pierścień do Szczelin Zagłady, gdzie został kiedyś wykuty, i zniszczyć go raz na zawsze. Taka podróż oznacza zapuszczenie się głęboko do krainy Czarnego Władcy, gdzie gromadzi on armię orków.
„Wszystko za życie” to jeden z moich ulubionych filmów wszech czasów i jedna z najlepszych książek, jakie czytałem. To kino drogi, wzruszające, pouczające i wypełnione przygodami.
Pewnego dnia Christopher McCandless decyduje się porzucić dotychczasowe życie i wyruszyć w drogę. Trafia na Alaskę, gdzie czeka na niego bezwzględna dzika przyroda i przygoda. To, co stanie się z nim po drodze, zmieni młodego tułacza w trwały symbol dla wielu ludzi.
Wśród najlepszych filmów przygodowych wszech czasów nie mogło zabraknąć przedstawiciela serii o przygodach Harry’ego Pottera. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” to wspaniała adaptacja bestsellera J.K.Rowling.
Harry Potter dowiaduje się, w dniu swoich 11-tych urodzin, że jest osieroconym dzieckiem dwojga potężnych czarodziejów i sam posiada magiczne zdolności. W Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie przeżywa największą przygodę swojego życia. Uczy się latania na miotle i różnych pożytecznych zaklęć. Przeżywa także chwile grozy rozwiązując zagadkę tajemniczego kamienia filozoficznego i tocząc walkę z potężnym i złym czarodziejem-Lordem Voldermort.
„Zjawa” to film wyjątkowy, oscarowa wizja Alejandro Gonzáleza Iñárritu. Niektórzy mówili, że za długi, niektórzy, że za nudny, a ten film jest po prostu niezwykły.
Bohaterem filmu jest legendarny odkrywca i myśliwy Hugh Glass, który zaatakowany przez niedźwiedzia, zdradzony przez jednego z członków wyprawy, ledwo żywy zostaje porzucony przez towarzyszy i pozostawiony na pewną śmierć.
Wbrew wszystkiemu udaje mu się przeżyć. Zmagając się z bezlitosnymi zimowymi warunkami, wytrwale i desperacko brnie przez dzikie tereny, gnany miłością do rodziny i nieokiełznaną żądzą zemsty.
W zestawieniu najlepszych filmów przygodowych nie mogło zabraknąć klasyki Roberta Zemeckisa, czyli „Powrotu do przyszłości”.
Jest rok 1985 – ale nie na długo. Wszystko dlatego, że Marty McFly niebawem zostanie wystrzelony w przeszłość, do roku 1955, za sprawą napędzanego plutonem „wehikułu czasu| DeLorean, którego twórcą jest nieco ekscentryczny geniusz – Doktor Emmet Brown.
W przeszłości sprawy komplikują się, ponieważ aby wrócić do przyszłości Marty musi dopilnować, żeby jego obecnie nastoletni rodzice na pewno się poznali i zakochali w sobie. Jeśli mu się nie uda dojdzie do druzgocącej w skutkach reakcji łańcuchowej, która zachwieje dotychczasowym porządkiem i spowoduje, że przyszłość Marty’ego wyparuje, a on sam zostanie uwięziony w przeszłości na zawsze.
„Park Jurajski” to film, który odmienił światową kinematografię. Odważna wizja Stevena Spielberga, którą trzeba znać.
John Hammond, ekscentryczny milioner, stworzył na wyspie Nublar, dwieście kilometrów na zachód od Kostaryki, niezwykły rezerwat. Jego atrakcją są przywołane do życia po stu milionach lat dinozaury. Ale aby Park Jurajski mógł przyjąć turystów, grupa fachowców musi potwierdzić, że jest miejscem całkowicie bezpiecznym.
Niestety, brak pokory wobec natury musi zostać ukarany. Wyprawa naukowców do rezerwatu przeradza się w krwawy koszmar…
„Hobbit: Niezwykła podróż” to pierwsza cześć trylogii Petera Jacksona będącej adaptacją popularnego arcydzieła J.R.R. Tolkiena.
Tytułowy bohater Bilbo Baggins wyrusza w epicką podróż, aby odzyskać utracone Królestwo Krasnoludów – Erebor i wyzwolić je spod władzy przerażającego smoka Smauga. Niespodziewana wizyta czarodzieja Gandalfa Szarego całkowicie odmienia jego życie. Bilbo dołącza do kompanii trzynastu Krasnoludów, dowodzonej przez Thorina Dębową Tarczę.
Drużynę czekają zmagania ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami, wędrowcy muszą bowiem przemierzyć zdradzieckie ziemie opanowane przez zabójczych Orków i Goblinów oraz tajemniczą i złowieszczą postać znaną jako Czarnoksiężnik.
„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to coś dla fanów Harry’ego Pottera, ale bez słynnego czarodzieja.
Akcja filmu rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta.
Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.
Mimo iż nowe wersje „Jumanji” są całkiem niezłe, to oryginał z 1995 r. jest pozycją z najwyższej półki.
Kiedy młody Alan Parrish odkrył tajemniczą grę planszową, nie zdawał sobie sprawy z jej niewyobrażalnej mocy. Wszystko zmieniło się z chwilą, w której na oczach swojej koleżanki Sary został magicznie przeniesiony do dzikiej dżungli Jumanji! 26 lat później zostaje uwolniony z gry przez dwójkę niczego nie podejrzewających dzieciaków.
Alan ponownie poznaje Sarah i razem z Judy oraz Peterem, stara się przechytrzyć potężne moce gry w pomysłowej przygodzie, która łączy zapierające dech w piersiach efekty specjalne i zaczarowaną mozaikę komedii, magii i dreszczyku.
„Monty Python i Święty Graal” to niskobudżetowa produkcja Terry’ego Gilliama, w której wzięli udział członkowie Pink Floyd i Led Zeppelin.
We wstępie do filmu autorzy z charakterystyczną skromnością stwierdzają, iż ich obraz nie należy do arcydzieł tego pokroju co „Siedmiu samurajów”, „Iwan Groźny” czy „Siódma pieczęć”, jednakże jest to całkiem zabawny film – kontynuują autorzy.
Jeśli widz jest intelektualny karzełkiem, lecz lubi chichotać, to zrobił dobry wybór. A jeśli nie jest „intelektualnym karzełkiem”, to znajdzie inne wartości zręcznie ukryte pod błazeńską czapką.
„Everest” to film, który trudno jednoznacznie zaklasyfikować do jednego gatunku. Z jednej strony to thriller, z drugiej dramat, ale przede wszystkim – to kino przygodowe w najlepszym wydaniu. Tym mocniejsze, że oparte na prawdziwej historii.
Doświadczeni himalaiści Rob Hall i Scott Fischer prowadzą dwie rywalizujące ekspedycje na Mount Everest, najwyższy szczyt świata. Wyprawa staje się niebezpieczna, kiedy wspinacze muszą stawić czoło jednej z najbardziej gwałtownych zamieci w dziejach góry. W obliczu wyjątkowo trudnych warunków, w stanie skrajnego wyczerpania sił i ducha, zostają poddani najtrudniejszemu testowi w walce o przetrwanie.
„Mumia” z 1999 r. to film, który niewątpliwie zapoczątkował nowy trend w kinie – efektowne, wypełnione akcją historie przygodowe.
Grupa archeologów i poszukiwaczy skarbów odkrywa starożytny grobowiec. Okazuje się, że dotarli do grobu Imhotepa – najwyższego kapłana Ozyrysa, który 300 lat temu sprzeniewierzył się faraonowi za co ukarano go straszliwą śmiercią. Teraz mumia, uwolniona ze swojego więzienia, pragnie zemścić się na całym rodzaju ludzkim.
„Robin Hood: Książę złodziei” to kolejny klasyk w naszym zestawieniu. Akcja rozgrywa się w XII wieku. Robin, uczestnik krucjat ucieka z więzienia i wraz ze swoim towarzyszem Azeemem wraca do Anglii.
Na miejscu odkrywa, że jego posiadłość została doszczętnie zniszczona, a rządy w tych okolicach przejął szeryf z Nottingham. Robin, uznany za banitę poznaje grupę podobnych sobie straceńców, którzy ukrywają się w lesie. Namawia ich do przeciwstawienia się bezwzględnemu szeryfowi. Wkrótce Robin zyskuje sławę szlachetnego rozbójnika, który zabiera bogatym i daje biednym.
„Człowiek w żelaznej masce” to pełna akcji opowieść o ponownym spotkaniu sławnych trzech muszkieterów i D’Artagnana, w której walczą „jeden za wszystkich i wszyscy za jednego” w obronie honoru króla i za przyszłość kraju. Leonardo DiCaprio występuje w podwójnej roli – okrutnego króla Ludwika XIV i tajemniczego więźnia z twarzą ukrytą pod żelazną maską.
Paryż głoduje, ale król Ludwik XIV bardziej zainteresowany jest miłostkami, rozpustą i dworskimi intrygami niż losem swych poddanych. Trzej muszkieterowie obmyślają śmiały plan uwolnienia Francji spod tyranii króla. Jedynie D’Artagnan stoi im na drodze.
„Wodny świat” to jeden z tych niedocenianych filmów w momencie powstania, który z perspektywy czasu można określić mianem wizjonerskiego. Zwłaszcza w czasach kryzysu klimatycznego i globalnego ocieplenia, które to zagrażają nam wszystkim.
Film przedstawia wizję świata za 500 lat – w wyniku globalnego ocieplenia stopiły się wszystkie lodowce, zalewając wodą kontynenty. Ocalała ludzkość żyje na pływających miastach, marząc o stałym lądzie. Mariner to mutant – człowiek ze skrzelami, który równie dobrze radzi sobie nad, jak i pod wodą.
Podczas pobytu w jednym z miast, napada na nie banda Smokersów dowodzona przez Deakona. Marinerowi udaje się uciec przy pomocy małej Eloi, której tatuaż wg legendy jest mapą przedstawiającą drogę do stałego lądu.
„Willow” to klasyczna baśń Rona Howarda. Głównym bohaterem jest Willow Ufgood, który mieszka w krainie karłów, nazywanych Nelwynami. Pewnego dnia jego dzieci odnajdują nad rzeką niemowlę i postanawiają się nim zaopiekować. Okazuje się, że jest to Elora, córka Daikinów, czyli wielkich ludzi.
Dziecko to ma zapoczątkować koniec panowania złej królowej Bavmordy, która robi wszystko, by zabić dziecko. Willow postanawia zrobić wszystko, by ochronić Elorę i zwrócić ją matce. Karzeł spotyka niejakiego Madmartigana, który zgadza się mu pomóc.
„Maska Zorro” to klasyczna historia z Antonio Banderasem w tytułowej roli. Kalifornia, 1821 rok. Jedyną osobą, której obawia się sprawujący brutalne rządy nad hiszpańską prowincją gubernator Don Rafael Montero, jest zamaskowany mściciel doznanych przez ludność krzywd – Zorro. Tuż przed opuszczeniem urzędu Don Rafael demaskuje swego wroga: to Don Diego de la Vega, niedawny rywal do ręki pięknej Esperanzy.
Podczas aresztowania Don Diego ginie jego żona Esperanza, a ich córka Elena zostaje porwana przez Montero. Po 20 latach Don Diego ucieka z więzienia. Zamierza dokonać zamachu na swego wroga, gdy w towarzyszącej mu dziewczynie rozpoznaje swoją córkę. Na wykonawcę swej zemsty wybiera więc młodego bandytę Alejandro, który wraz z bratem pomógł mu przed laty.
„Gwiezdne wrota” to klasyczny film SF, ale ma w sobie wszystko, co najlepsze w klasycznym kinie przygodowym.
Pokryty hieroglifami tajemniczy pierścień odnaleziony na początku wieku w Egipcie okazuje się być Gwiezdnymi Wrotami – portalem stworzonym przez obcą cywilizację. Daniel Jackson, młody naukowiec, który wyjaśnia zagadkę pozaziemskiego pochodzenia i przeznaczenia pierścienia, wraz z wojskową ekspedycją dowodzoną przez pułkownika Jacka O’Neila decydują się na przejście przez tajemniczy pierścień. Żaden z nich nie wie, dokąd prowadzą Wrota.
„Hook” to niezwykły film pełen magii Stevena Spielberga, z Robinem Williamsem jako dorosłym Piotrusiem Panem i Dustinem Hoffmanem w roli niesławnego kapitana Hooka.
Peter Banning jest zapracowanym czterdziestoletnim prawnikiem, który zaniedbuje swoją rodzinę. Pewnego dnia, podczas pobytu u prababki, jego syn i córka zostają niespodziewanie porwani. Zrozpaczonego mężczyznę odwiedza wróżka Dzwoneczek i informuje go, że jako chłopiec był Piotrusiem Panem. Dowodzi, że dzieci porwał jego dawny wróg – kapitan Hak. Aby je odzyskać, Peter musi wyruszyć w podróż do Nibylandii.
„Goonies” to klasyczny film Richarda Donnera, który dał początek wielu współczesnym produkcjom. Bez tego filmu nie byłoby choćby „Stranger Things”.
Głównymi bohaterami są bracia Mikey i Brand, którzy znajdują na strychu mapę z zaznaczoną drogą do skarbu. Należał on do pirata, Jednookiego Willego. Skarb powinien znajdować się na starym hiszpańskim galeonie w pełnej pułapek grocie, więc chłopcy wraz z grupą swoich przyjaciół chcą go odszukać.
Mam nadzieję, że spodobał Ci się nasz wybór najlepszych filmów przygodowych. Zachęcam również do lektury innych wpisów na serwisach grupy techManiaK.pl.
Jeśli szukasz fajnego filmu, koniecznie zerknij na maniaKalne zestawienie najlepszych filmów SF oraz najnowszą listę najlepszych filmów na podstawie komiksów, jak również TOP filmów na podstawie gier.
Warto też sprawdzić nasz TOP najlepszych filmów cyberpunkowych oraz ranking najlepszych filmów akcji. Mamy też nowy TOP najciekawszych horrorów, jeśli lubisz ten gatunek kina.
Dla miłośników kina familijnego przygotowaliśmy zbiór najlepszych bajek i filmów dla dzieci, a dla osób szukających lżejszej rozrywki – ranking najlepszych komedii.
Mamy też ciekawe zestawienie najlepszych filmów wojennych oraz maniaKalny TOP najlepszych dramatów XXI wieku.
Masz ochotę zobaczyć dobry serial? Mamy kilka solidnych sugestii! Poszukiwania warto zacząć od naszego TOP-50 najlepszych seriali, a jeśli interesują Cię rodzime produkcje, od zestawienia najciekawszych i najlepszych polskich seriali.
Polecamy także sprawdzić naszą listę najlepszych miniseriali na jeden wieczór oraz (oczywiście) nasz aktualny TOP najlepszych seriali SF ostatnich lat.
Mamy też coś dla maniaKów streamingu. Koniecznie sprawdź naszą listę najciekawszych filmów na Netflix oraz zestawienie najlepszych seriali na Netflix (jest w czym wybierać), jak również najnowszą listę najciekawszych seriali na Amazon Prime. Dla miłośników HBO Max mamy natomiast ranking najlepszych seriali na HBO Max.
Regularnie podrzucamy też informacje o tym, co warto oglądać w sieci, prowadząc nasze zawsze aktualne maniaKalne przeglądy nowości:
Wszystkie artykuły znajdziesz w sekcji polecanych wpisów na techManiaK.pl.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…