Hisense to marka oferująca szeroki wybór produktów – w tym bardzo ciekawe telewizory. Przyglądamy się bliżej technologiom, które sprawiają, że warto TERAZ kupić telewizor Hisense.
Telewizory Hisense stosunkowo niedawno zagościły w ofertach polskich sklepów i w bardzo szybkim czasie zaskarbiły sobie sympatię wielu użytkowników. Sekretem sukcesu okazują się być dwa czynniki – technologia i innowacje, które konsekwentnie wprowadza producent.
Co konkretnie wyróżnia telewizory Hisense na tle innych, konkurencyjnych urządzeń? Odpowiadając na to pytanie znaleźliśmy aż 5 dobrych powodów, aby kupić telewizor Hisense.
HDR z prawdziwego zdarzenia
Technologia HDR, czyli dekodowania treści o szerokim zakresie dynamiki obecna jest w niemal wszystkich dostępnych na rynku telewizorach. Producenci chętnie informują o wsparciu dla HDR w swoich produktach, często jednak pomijają fakt, że przez technologiczne lub programowe ograniczenia, wiele telewizorów w rzeczywistości nie jest w stanie wykorzystać potencjału tej technologii.
Na przeciwległym biegunie zdaje się być Hisense, który wysoką jasnością może pochwalić się nawet w podstawowych seriach. Dzięki temu filmy i seriale wyglądają jeszcze lepiej, a efekt HDR jest faktycznie widoczny.
Producent na poważnie podszedł też do tematu wsparcia dla Dolby Vision i HDR10+, oferując obsługę obu formatów HDR premium, które możesz spotkać w popularnych serwisach streamingowych. Masz ochotę na seans z Netflixem? Nie ma sprawy, Dolby Vision zrobi robotę. Wolisz Prime Video? Czeka na Ciebie HDR10+, który także oferuje poprawę jakości obrazu.
Hisense to doskonała jakość obrazu również dbająca o wzrok swoich widzów. Większość modeli jako pierwsze na rynku otrzymała certificat TUV Rheinland (ochrona oczu przed szkodliwością niebieskiego światła).
QLED, czyli jakość obrazu na pierwszym planie
Jakość obrazu powinna być kluczowym parametrem podczas wyboru nowego telewizora. Pytanie jednak, co rozumiemy przez „jakość obrazu”? Wiemy już, że modele chińskiego producenta mają HDR, który faktycznie jest widzialny, ale to nie wszystko. Dlatego cieszy fakt, że Hisense w wielu telewizorach LCD korzysta z technologii kropki kwantowej, która znacząco wpływa na poszerzenie spektrum kolorów.
Oglądając treści w rozdzielczości 4K, z pewnością chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej kolorów, które są żywe i naturalne, jednak równie ważne, żeby nie były zbyt przepalone lub wyblakłe. Ciekawym przykładem równowagi na tym polu jest Hisense A7G, który w niewysokiej cenie oferuje technologię kropki kwantowej.
Podobnie sytuacja wygląda w wyższy modelu, czyli w Hisense U8GQ, który może pochwalić się jeszcze wyższą jasnością matrycy, a także bezpośrednim podświetleniem ze strefowym wygaszaniem. Składając te elementy w całość śmiało można mówić o solidnej propozycji dla każdego użytkownika, bez względu na to, czy ogląda filmy, sport czy gra.
OLED, czyli nieskończony kontrast
Przez lata na rynku RTV nie było mowy o doskonałej czerni i kontraście. Dopiero technologia matryc organicznych przełamała największe bolączki starszej generacji telewizorów. Nie mogło więc tak innowacyjnego modelu zabraknąć również w ofercie Hisense – to flagowy model 65A9G.
To urządzenie nie jest zwyczajnym telewizorem. Oferuje nie tylko bardzo dobrą jakość obrazu i wysoką jasność matrycy, ale także ciekawe podejście do instalacji głośników w telewizorze – te ostatnie osadzone zostały na solidnej podstawie. Doprawmy to wsparciem dla Dolby Atmos i otrzymamy telewizor, który stanowi prawdziwe centrum domowej rozrywki.
Sam telewizor jest również wyjątkowy z uwagi na design – wyróżnia się solidną konstrukcją i niezwykle eleganckim wzornictwem.
System VIDAA, czyli sprawny Smart TV
Telewizory nie są już tylko ekranami do odtwarzania telewizji z dekodera. W 2021 roku oprogramowanie to jeden z kluczowych elementów każdego urządzenia – musi pozwolić na dostęp do najpopularniejszych aplikacji, a do tego nie może się zawieszać albo działać z ograniczoną płynnością. I takie jest właśnie oprogramowanie w telewizorach Hisense.
Dodajmy, że od 2021 roku VIDAA U5 wyposażona jest w płynnie działające sterowanie głosowe w języku polskim, niezależnie od również wbudowanych Google Assistant czy Alexa.
Autorskie rozwiązanie Hisense ma to do siebie, że jest świetnie zoptymalizowane, a system reaguje bez wahania na polecenia. VIDAA OS, bo tak nazywa się Smart TV w telewizorach chińskiego producenta, gwarantuje też dostęp do najpopularniejszych aplikacji.
Na pokładzie znajdziesz między innymi Netflixa (który świetnie uzupełnia się ze wsparciem dla Dolby Vision), Prime Video (do którego przyda się obsługa formatu HDR10+), YouTube (czyli podstawa i fundament każdego telewizora), a dla osób przyzwyczajonych do korzystania z polskich platform znalazło się również wsparcie dla Polsat BOX.
To wszystko sprawia, że telewizory Hisense oferują nie tylko dobrą jakość obrazu, ale również solidne zaplecze multimedialne, ważne szczególnie dla osób, które od telewizora oczekują czegoś więcej niż tylko wyświetlania obrazu.
Technologie dla graczy i fanów sportu
Gracze szukający telewizora pod konsole nie mają łatwego zadania, podobnie zresztą jak miłośnicy sportów takich, jak np. piłka nożna. Nie chcąc wydawać fortuny na dobry telewizor do wspomnianych zastosowań warto rozważyć właśnie telewizory Hisense.
Modele takie, jak Hisense 65U8GQ czy flagowy OLED Hisense 65A9G wyposażone zostały w matryce odświeżane z częstotliwością 120 Hz. Dzięki temu nie musisz martwić się smużeniem w dynamicznych sportach, czy grach.
Jeśli lubisz oglądać mecze to dobrze się składa, ponieważ Hisense wprowadził technologię Smart Scene, która rozpoznaje treści i optymalizuje ich parametry w celu uzyskania jak najlepszej jakości obrazu. Nie bez powodu to właśnie Hisense ma w swojej ofercie oficjalny telewizor na zbliżające się Mistrzostwa Świata Katar 2022.
W grach ważne jest dostosowanie do standardów obowiązujących na rynku, dlatego Hisense w telewizorach wykorzystujących technologię kropki kwantowej (a także w zaawansowanym modelu A9G) wprowadził technologie VRR (Zmienna Częstotliwość Odświeżania) i ALLM (Automatyczny Tryb Gry). Dzięki temu telewizor idealnie sprawdzi się w roli monitora podpiętego pod konsole nowej generacji.
Jaki telewizor Hisense kupić?
Fani telewizorów LCD mogą wybrać podstawowy model Hisense 55A7GQ, który można teraz kupić w bardzo atrakcyjnych cenach, natomiast wymagający użytkownicy swój wzrok najpewniej zwrócą w stronę Hisense 65U8GQ. Dla najbardziej wymagających i fanów technologii OLED, producent ma w ofercie również model pracujący na matrycy organicznej – Hisense A9G.
Wszystkie telewizory łączy wspólny mianownik, jakim jest dobrze zoptymalizowany system Smart TV, a także wsparcie dla Dolby Vision i Dolby Atmos.
Artykuł sponsorowany, powstał przy współpracy z firmą Hisense
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Jest jedna zasadnicza jak dla mnie wada brak możliwości nagrywania na USB w telewizorach 55 cali.
Kupiliśmy telewizor tej marki . Ekran 55″. Wszystko by było cacy gdyby nie ilość kanałów zeskanowanych. My mamy w osiedlowej telewizji 94 kanały a ten telewizor zeskanował 78 . Reszta się nie zarejestrowała. Co może być przyczyną? Próbowaliśmy kilkakrotnie i nic!
Brak możliwości pobierania aplikacji z google store np. playera ogranicza możliwość korzystania z tv Hisense , np. w zakresie tv internetowej, nie można korzystać z aplikacji HBO Max, czy też Player. Ja osobiście radzę przemyśleć zakup jakiegokolwiek tv Hisnense albo sprawdzić czy potrzebne aplikacje są dostepne lub możliwe do zainstalowania. Wg. produkty niedostosowane do potrzeb rynku
A7GQ w 55cala widziałem w promocji w media expert za 2,5k co jest dobrą, ceną a kolega ma i poleca.
wow wygląda mega! gdzie są dostępne?
Specjalnie na Euro w tym roku kupiłem Philipsa PUS7805 70 cali i sprawdził się o wiele lepiej niż nasza kadra. Do meczy i pod konsolę idealny.
Hisense to topka TVków aktualnie, warto się zainteresować póki są na ME w dobrych cenach 😀
Sprawdźcie czy można w Hisense stworzyć listę kanałów ulubionych składającą się z programów DVB-T i DVB-S oraz dowolnie te kanały między siebie mieszać np.
1. TVP 1 naziemna
2. TVP 2 sat
3. Polsat naziemna
4. TVP POLONIA sat
5. TVN naziemna
6. Tele 5 sat
ITD.
W Philipsie na Androidzie można taką listę stworzyć a w Hisense?
Sam posiadam Hisense, nie dość że nie jest wcale taki drogi to jeszcze oferuje o wiele więcej niż zwykłe telewizory
Szkoda że w niektórych modelach hdmi 2.1 podlaczając konsole nie ma 120hz tylko 60hz
Dla mnie przy tych parametrach co mają te 3 w promce w media expercie to to jest drobiazg