Najnowsze telewizory firm Philips i Sony doczekały się wreszcie bardzo ważnego ulepszenia. To ważny krok, który zadowoli niemal wszystkich użytkowników.
Najnowsze złącze HDMI 2.1, które od kilku lat jest właściwie niezbędne w nowoczesnych telewizorach dla graczy nie było od początku dostępne w tak szerokim zakresie jak obecnie. Początkowo, niektóre firmy oferowały tylko jedno złącze, natomiast obecnie, ich dostępność wygląda znacznie lepiej.
Dla przykładu, nowoczesne telewizory Samsunga lub LG oferują często aż 4 złącza HDMI 2.1, podczas gdy telewizory firm takich jak Philips czy Sony ograniczony był zaledwie do dwóch. Wynika to przede wszystkim z ograniczeń procesora, który stosowany był w popularnych markach wykorzystujących oprogramowanie od Google.
W 2023 roku sytuacja ta ulegnie znacznej poprawie, ponieważ w telewizorach OLED z najnowszej oferty Philips wprowadzi najnowszy i najmocniejszy procesor Pentonic (Pentonic 1000), który umożliwia wprowadzenie 4 złączy HDMI 2.1. Jak donosi serwis FlatpanelsHD, Philips nie skomentował dostępności najmocniejszego procesora w telewizorach LCD.
Niewykluczone, że w swojej ofercie zaproponuje modele z różnymi procesorami, co najpewniej znajdzie odbicie w cenie poszczególnych modeli. Na to jednak przyjdzie nam poczekać do oficjalnego ogłoszenia oferty Philips na 2023 rok, którą najpewniej poznamy już w lutym. W przypadku Sony wiemy jeszcze mniej, a ofertę produktową poznamy w nieznanym terminie. Nie wiadomo na ten moment w jakiej części telewizorów znajdzie się Pentonic 1000.
Źródło: FlatpanelsHD
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Mam Philips tv LCD od 16 lat i nadal działa
Obecne Philipsy jak np. 8807 czy zeszłoroczne jak 8506 mają problem z odbiorem kanału Wydarzenia24 z naziemnej telewizji cyfrowej, problem znany Philipsowi od co najmniej czerwca zeszłego roku do dnia dzisiejszego nie został naprawiony. Winny jest prawdopodobnie jakiś błąd w procesorze Mediatek, pytanie czy uda się to naprawić? A jeśli tak to kiedy.
Od obrazu jest procesor XR, od HDMI są kontrolery, od Google TV jest Mediatek.
Nigdy więcej „PHILIPSA” Z tej firmy została nazwa a jakość produktów to kpina.
Mam oleda z 2017, co w nim,dobrego po tych 5 latach zostało? Dźwięk wbudowanego dużego głośnika, ambilighti konoec. Od poczàtku TV nie odtwarzaĺ HDR z YouTube. Obecnie materiały 4k 60Hz zwyczajnie siè zacinajà. Tv star siè bardzo ocièźaĺy w reakcji, pilot to dramat kolejny, kaźdy upadek na ogè= baterie wylatuje, przyciski przestajà reagowaç, nadruki siè wytarĺy, a pilot używany kilka razy dziennieczystymi dłońmi bez kremów.. Matryca wypaliła się już po kilku miesiącach na TV. Wcześniej używany tylko do filmów więc przez ten czas noc się nie stało. Ogólnie TV już w 2017 miał bardzo słabe CPU jak na androida. Szczerze odradzam. Lepszy będzie LG zwłaszcza dla graczy x Gsync, 120Hz i VBR czyli zmiennym odświeżaniem.
Lepszy będzie Sony. Matryce LG/Samsung są bardziej japońskie niz koreańskie. Struktura RGBW (LG) jest od Japończyków, wszystkie maszyny praktycznie i maski do produkcji OLED to Canon, Ulvac i Nippon Printing. ULVAC produkuje maszyny do OLED od ponad 20 lat i nawet najnowsza fabryka Samsunga 8.5Gen to sprzęt cały japoński.