>

Nowy model PS5 może przynieść ciekawe zmiany. Zanosi się na ewolucję?

Jeden z użytkowników Twittera donosi, że nowa wersja PlayStation 5 miałaby wnieść kilka ciekawych zmian. Chyba najważniejszą z nich byłaby rezygnacja z ciekłego metalu dzięki niższej temperaturze systemu podczas pracy.

O nowym modelu PlayStation 5 mówi się już od jakiegoś czasu. Nie tak dawno temu pisaliśmy Wam o możliwym PS5 Slim, które miałoby trafić do sklepów jeszcze w tym roku. Teraz mamy okazję przedstawić Wam nowe informacje związane z PlayStation 5, a mówiąc dokładniej to z kolejnym modelem tej konsoli, który może całkowicie zastąpić wspomnianą „slimkę”.

Warto zaznaczyć, że nie mówimy tu o modelu Pro, a o kolejnej iteracji podstawowego wariantu urządzenia. Donosi o nim jeden z użytkowników Twittera, który znany jest pod pseudonimem @Zuby_Tech.

Mimo że miałaby to być jedynie nowa odsłona tego co znamy, warto o niej wspomnieć, bowiem usprawnienia mogą robić wrażenie. Tym najważniejszym ma być rezygnacja z ciekłego metalu.

Nowy model PlayStation 5 z mniejszą temperaturą pracy

Model CFI-1300 – bo o nim mowa – ma posiadać bowiem APU wykonane w procesie technologicznym 5 nm. Dzięki niemu układ powinien produkować zauważalnie mniej ciepła. Tym samym do chłodzenia wystarczyłaby tradycyjna pasta termoprzewodząca.

Serwis Wccftech przypomina, że nowy model miałby zostać wypuszczony na rynek jeszcze w tym roku. Kosztowałby mniej więcej tyle co PlayStation 5 Digital Edition, jego rozmiar nie powinien się znacząco różnić, a na dodatek obsługiwałby odłączany napęd Blu-ray. Należy pamiętać, że to jak na razie jedynie domysły, choć trzeba przyznać, że wyglądają one całkiem przekonująco, tym bardziej, że o nowej odsłonie wspominał sam Tom Henderson.

Jeśli wszelkie doniesienia okażą się prawdą, to czeka nas model PlayStation 5, który powinien naprawić większość niedoróbek podstawowego modelu. Może i te nie są szczególnie uciążliwe, ale w ostatnim czasie dało się już słyszeć o problemach z ciekłym metalem uciekającym na płytę główną konsoli, a także o przegrzewaniu się całego systemu. Nowa wersja powinna uporać się z tymi kłopotami i dodać kilka ciekawostek usprawniających ogólne doświadczenie z użytkowania.

Źródła: 1, 2, 3, 4

Albert

Komentarze

  • Pasta termoprzewodząca nie służy do chłodzenia a do przewodnictwa tego ciepła z procesora do radiatora

    • Oczywiście, że tak. Tym samym jest wykorzystywana do chłodzenia. Uczestniczy w tym procesie. To skrót myślowy. Nie widzę przeciwwskazań, aby nie używać zwrotu, który został przeze mnie wykorzystany. Pozdrawiam.

Najnowsze artykuły

Hitowy Philips OLED z Titan OS, HDMI 2.1 i Ambilight w ekstra cenie!

Szukasz taniego telewizora OLED, który jest inny niż wszystkie modele konkurencji? Jeśli tak, to sprawdź…

25 kwietnia 2025

Złe wieści o Nintendo Switch 2. Będą spore problemy z dostępnością

Nintendo Switch 2 cieszy się gigantycznym powodzeniem, i to jeszcze przed premierą. Wygląda na to,…

25 kwietnia 2025

Szukasz taniego dźwięku przestrzennego? Sony HT-S20R to świetny wybór!

Kina domowe to przeżytek? Trudno się z tym nie zgodzić, ale możesz mieć ich namiastkę…

24 kwietnia 2025

Możemy zapominać o telewizorach LCD, bo wszyscy będziemy mieć OLEDy?

Przyszłość telewizorów wydaje się być pod znakiem szyldu "OLED", co pokazuje sytuacja na największym na…

24 kwietnia 2025

Kolejny tegoroczny kandydat do Oscara w streamingu! Na Disney+ już w kwietniu

Kolejny tegoroczny kandydat do Oscara trafia z kin na streamingi. „Kompletnie nieznany” – opowieść o…

24 kwietnia 2025

Co oglądać w Netflix? Nowe filmy i seriale (kwiecień)

Netflix to niekwestionowany lider serwisów VOD, ale czasami premier jest tam tak wiele, że właściwie…

24 kwietnia 2025