Samsung wreszcie obsługuje komendy głosowe po polsku! Po latach oczekiwania możemy śmiało to powiedzieć – nagraliśmy też wideo.
Lata temu Samsung pozwalał na wydawanie prostych komend po polsku, ale od długiego czasu taka funkcjonalność była niedostępna, a Bixby rozumiało tylko język angielski (i inne, popularne na świecie języki). Niestety, o obsłudze po polsku mogliśmy zapomnieć, a ja z pewną dozą nadziei cieszyłem się jak Bixby rozumiało moje polecenia po angielsku kiedy rok temu testowałem Samsung QN92C.
W tym roku testy telewizorów Samsunga zaczęliśmy od modelu Samsung Q68D, czyli podstawowego QLEDa koreańskiego producenta. Nie łudziłem się, że do tego dojdzie, ale przypadkiem chciałem zobaczyć jak radzi sobie Bixby i… zauważyłem możliwość wyboru języka polskiego!
Nie czekając zbyt długo zacząłem wydawać pierwsze polecenia i… rezultaty możecie obejrzeć i odsłuchać na załączonym poniżej wideo.
Samsung rozumie język polski! Nareszcie
Doczekaliśmy się mocnego usprawnienia Tizena, który w tym momencie staje się jeszcze lepszym systemem, a także asystenta Bixby, który wreszcie działa w naszym języku. Czy wszystko jest idealne? No nie do końca. Po włączeniu YouTube, każda kolejna komenda wydana do mikrofonu (nawet powrót do Smart Hub) kończy się wyszukiwaniem wewnątrz YouTube’a.
Dodatkowo, telewizor nie rozumie jeszcze bardziej „luźnych” poleceń jak np. „Włącz Xbox” albo „Włącz pierwszy sezon Stranger Things na Netflix”. W tym pierwszym przypadku nie dzieje się nic, natomiast w drugim, telewizor uruchamia Netflixa.
Mimo tego, jestem bardzo zadowolony z tego jak telewizor „nauczył się” polecenia „Włącz HDMI 1”, ponieważ na początku nie potrafił tego połączyć i wyskakiwały krzaczki, ale po kilku próbach udało się nauczyć telewizor, który potem bezproblemowo odczytywał „HDMI1″, HDMI2” i „HDMI3”.
To duży krok naprzód i może oznaczać, że w niedalekiej przyszłości Samsung postara się o jeszcze głębszą integrację z polskim rynkiem np. wprowadzając Gaming Hub. Kto wie, być może w niedalekiej przyszłości doczekamy się pełnej funkcjonalności innych asystentów jak choćby Alexa i Google.
Źródło: Własne
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.