Trafiłeś do maniaKalnego archiwum premier w Max. Jeśli interesują Cię aktualne nowości, koniecznie zajrzyj na stronę główną naszego zestawienia.
Cooper Abbott, strażak z Filadelfii, zabiera córkę Riley na koncert jej idolki, gwiazdy popu o pseudonimie Raven. Cooper, zdający się być supertatą, jest tak naprawdę seryjnym zabójcą, któremu po piętach depcze policja. Budynek, gdzie odbywa się koncert, staje się miejscem obławy. „Pułapka” to nowy thriller M. Night Shyamalana, który zebrał mieszane opinie, ale ja bawiłem się na nim przednio.
Western „Oblężony” przenosi widza do czasów po wojnie secesyjnej, koncentrując się na postaci Moses „Mo” Washington. Mo to wyzwolona niewolnica, która, by realizować swoje marzenia o nowym życiu, udaje się na Zachód w przebraniu mężczyzny. Jej podróż nie jest jednak łatwa – szybko zostaje zaatakowana przez bandytów, którzy napadają na dyliżans, którym podróżuje. W wyniku tych dramatycznych wydarzeń staje twarzą w twarz z groźnym przestępcą, Tommy’m Walshem.
„Seth Meyers: Tata przed egzekucją” to najnowszy program komediowy Setha Meyersa, amerykańskiego komika i gospodarza show Late Night with Seth Meyers. W tym wyjątkowym wystąpieniu Meyers przyjmuje rolę ojca, który ma „ostatnią szansę na wygłoszenie lekcji życia” przed symbolicznie wyznaczoną „egzekucją” – odnosi się to do mrocznych aspektów rodzicielstwa, a szczególnie momentów, kiedy dzieci wystawiają cierpliwość rodziców na próbę. To spojrzenie na codzienność rodzicielstwa podane w typowo sarkastycznym i autentycznym stylu Meyersa.
Przybywając do Detroit na rozmowę o pracę, młoda kobieta wynajmuje dom. Dociera tam późno w nocy i okazuje się, że dom wynajęto również obcemu mężczyźnie, który jest już na miejscu. Wbrew rozsądkowi, Tess postanawia przenocować i wkrótce odkrywa, że nieoczekiwany współlokator to nie jest jej największy problem. „Barbarzyńcy” to świetny thriller, idealny na jesienny wieczór.
Garfield jest najbardziej znanym kotem na świecie. Jest leniuchem, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. Po nieoczekiwanym spotkaniu ze swoim dawno zaginionym ojcem – niechlujnym ulicznym kotem Vicem – Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje doskonałe leniwe życie i dołączyć do Vica w zabawnym napadzie.
W serialu „Co robimy w ukryciu” śledzimy losy trójki wampirzych współlokatorów: Laszlo, Nadji i Nandora, do których wprowadza się czwarty wampir, Colin Robinson. Różni się on od pozostałych, bo wysysa nie krew, a energię z każdego, kto zanudza go kiepskimi żartami. Szósty i ostatni sezon tego świetnego serialu komediowego wkracza z przytupem na Max.
Na Max można obejrzeć też jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku, czyli „Strefę interesów”. To historia Rudolfa, który wraz z żoną Hedwig oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
Rok 1990, Niemcy. Dziewiętnastoletnia Maria mieszka ze swoim chłopakiem na wsi. Spotkanie z Hennerem, rolnikiem z sąsiedztwa, otwiera zupełnie nowy rozdział w jej życiu. Między dziewczyną a dwa razy starszym od niej mężczyzną rodzi się miłość. „Pewnego dnia powiemy sobie wszystko” to historia zakazanego romansu rozgrywająca się na tle politycznego przełomu.
„Człowieku, to jest Floryda” to najdziwniejsze historie ze Słonecznego Stanu, odtworzone przez ulubionych aktorów Hollywood.
W filmie „Rana zwątpienia” akcja rozgrywa się w ciągu niecałych 24 godzin, w których Canan, prawniczka specjalizująca się w prawie karnym, musi podjąć ważny moralny wybór, decydujący o jej przyszłości. Dzieląc czas między pracę w sądzie a opiekę nad chorą matką w szpitalu, Canan stoi przed życiowym dylematem w momencie ogłaszania wyroku klienta oskarżonego o morderstwo.
Na rajskich plażach greckiej wyspy nikt nie zauważa Jacqueline. Nikt poza Callie, amerykańską przewodniczką. Ich rozwijająca się przyjaźń może uzdrowić Jacqueline z pogrzebanej traumy i pozwolić jej stawić czoła duchom przeszłości. „Dryft” to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które potrzebują wytchnienia od hollywoodzkiego nadęcia.
W serialu „Świat Barneya” poznajemy Barneya, fioletowego dinozaura, którego serce wypełnione jest miłością. Wraz z przyjaciółmi pomaga dzieciom odkrywać emocje i otaczający świat.
„Oddana przyjaciółka” to francuski serial, który skupia się na konsekwencjach ataku terrorystycznego w paryskim teatrze Bataclan 13 listopada 2015 r. Widzowie otrzymują nietypowe spojrzenie na traumę ofiar i ich „nowe” życie – aż trudno uwierzyć, że to zdarzyło się naprawdę.
Marie-Line jest energiczną i hałaśliwą kelnerką. Jej spotkanie z marudnym sędzią, który zatrudnia ją jako kierowcę, wywróci jej życie do góry nogami. „Marie-Line i jej sędzia” to francuska komedia, która umili Wam jesienny wieczór.
W Richelieu, przemysłowym mieście w Quebecu, Ariane zostaje zatrudniona w fabryce jako tłumaczka. Szybko zdaje sobie sprawę z opłakanych warunków pracy, w jakich żyją pracownicy z Gwatemali. Rozdarta, na własne ryzyko inicjuje protest, aby walczyć z wyzyskiem, którego jest ofiarą. Jej historię poznamy w filmie „Tymczasowi”.
W filmie „W martwym punkcie” w odległej kurdyjskiej wiosce splatają się historie niemieckiej ekipy filmowej i tureckiego tajnego agenta, którego córkę prześladuje tajemnicza siła.
Film „Aniołowie są wśród nas” jest zainspirowany niesamowitą historią fryzjera, który samotnie zjednocza całą społeczność, aby pomóc wdowiemu ojcu uratować życie jego krytycznie chorej młodej córki.
„Caddo Lake” to nowy thriller, którego producentem wykonawczym jest M. Night Shyamalan. Zaginięcie 8-letniej dziewczynki rozpoczyna ciąg wydarzeń, które odkrywają tajemnicę trwającą od dziesięcioleci w wiejskiej społeczności Caddo Lake.
„Boogeyman” to adaptacja bestsellerowej powieści mistrza grozy, Stephena Kinga. Licealistka Sadie Harper i jej młodsza siostra Sawyer przeżywają niedawną śmierć matki. Pewnego dnia w ich domu pojawia się tajemniczy, desperacko szukający pomocy pacjent. Od tego momentu, pogrążoną w żałobie rodzinę zaczyna nękać przerażająca nadprzyrodzona istota żerująca na cierpieniu swoich ofiar.
Ekipa nielubianego filmu walczy o swoje miejsce w dzikim i nieokiełznanym uniwersum filmowym. „Franczyza” rzuca światło na tajny chaos w świecie filmów o superbohaterach, by zadać pytanie — jak dokładnie powstaje kinowy gniot?
Psycholog prezydenta-elekta jest szantażowany przez tajemniczą organizację, która ma zmusić szefa rządu do rezygnacji. „Głowa państwa” to trzymający w napięciu argentyński serial, który ujawnia kulisy władzy.
„Żarty się skończyły” to historia zmagającej się z zespołem stresu pourazowego stand-uperki, która zastanawia się, czy dołączyć do poszukiwań zaginionej nastolatki, której nianią kiedyś była.
„Państwo to ja” – mawiał król Ludwik XIV, który w bajkowym filmie „Córka króla” Seana McNamary chce sprawować we Francji absolutystyczne rządy po wsze czasy. Potrzeba mu więc nieśmiertelności. Aby ją zyskać, rozkazuje złapać syrenę o magicznych mocach. Plany krzyżuje pojawienie się na dworze panny Marie-Josèphe, nieślubnej córki monarchy. Dziewczynę i morską nimfę łączy silna więź.
Przyszłość Marguerite, błyskotliwej studentki matematyki w prestiżowej Ecole Normale Supérieure, wydaje się być zaplanowana. Jako jedyna kobieta na swoim roku, Marguerite kończy pracę magisterską, którą musi zaprezentować publiczności złożonej z naukowców. W tym wielkim dniu, błąd wstrząsa jej pewnością i wszystkie jej fundamenty upadają. „Twierdzenie Marguerite” to świetna francusko-szwajcarska produkcja, która kilka razy może zaskoczyć.
Niemal wszystko w filmie „Matka, kanapa” kręci się wokół tytułowych – matki oraz kanapy. Podczas rodzinnej wizyty w sklepie z meblami bohaterka zasiada na wystawionej na sprzedaż sofie, deklarując, że nie ma zamiaru z niej więcej wstać. Reżyser konsternuje widza tak, że ten czuje się niemal równie zaskoczony, co dorosłe już dzieci kobiety, między którymi toczy się dyskusja, jak poradzić sobie z kłopotliwą sytuacją. Zapanować nad nią próbuje zwłaszcza jeden z synów, David. Negocjacje, jakie prowadzi z kobietą, stają się asumptem do prześledzenia skomplikowanych, pełnych wzajemnych pretensji relacji, jakie łączą matkę i syna.
„Miasteczko Salem” opowiada historię Bena Mearsa, który wraca do rodzinnego miasteczka w poszukiwaniu inspiracji do swojej kolejnej książki. Bardzo szybko orientuje się, że w Salem dzieją się dziwne rzeczy, a jego mieszkańcy zaczynają umierać w zagadkowych okolicznościach.
Serial „Skandal w królewskim stylu” oparty na wywiadzie z 2019 r., w którym książę Andrzej odpowiadał na pytania dotyczące jego powiązań z Jeffreyem Epsteinem. Przedstawia wydarzenia wokół wywiadu, który miał ogromny wpływ na życie księcia.
W przededniu drugiej wojny światowej dwa największe umysły XX wieku, C.S. Lewis i Zygmunt Freud, spotykają się, aby stoczyć osobistą walkę o istnienie Boga. Film „Ostatnia sesja Freuda” splata życie Freuda i Lewisa, przeszłe, teraźniejsze i poprzez fantazję, wyrywając się z ograniczeń studiów Freuda w dynamiczną podróż.
Kire Goshima wraz ze swoim chłopakiem Shuichi Saito zostają wplątani w dziwne zjawiska związane z motywem spirali, która pochłania powoli całe miasteczko. „Uzumaki: Spirala” to dziwny japoński serial anime, który warto znać.
„Reporterzy” to belgijsko-francuski dramat, opowiadający historię młodej kobiety, która dołącza do prestiżowego programu informacyjnego, gdzie bez przeszkolenia musi się wykazać w doświadczonym zespole specjalistów.
Farma rozpada się niczym domek z kart. Przerażone zwierzęta wirują w powietrzu. Traktory spadają z nieba jak krople deszczu. Gigantyczny zbiornika na benzynę zmienia się w śmiercionośną bombę. Zbliża się tornado, żywioł zmiatający z powierzchni ziemi wszystko, co napotka na swej drodze. „Twister” to porywający film przygodowy z rewelacyjnymi efektami specjalnymi oraz Helen Hunt i Billem Paxtonem w rolach naukowców, którzy ruszają w pościg za najgroźniejszym tornadem w historii Ameryki. Mimo iż serial ma blisko 30 lat, to wciąż ogląda się go z wypiekami na twarzy.
Jadąca na wakacje rodzina przypadkiem trafia do miasteczka, z którego nie ma wyjścia. Uwięzieni mieszkańcy niewielkiego miasteczka gorączkowo szukają sposobu na wydostanie się z niewytłumaczalnej pętli. Na domiar złego muszą poradzić sobie z zagrożeniami czyhającymi na nich w lesie – po zachodzie słońca wyłaniają się przerażające stworzenia. Trzeci sezon serialu „Stamtąd” dostępny na Max.
Do prywatnej szkoły przybywa pani Novak prowadząca zajęcia o świadomym odżywianiu. Bezgranicznie ufający jej uczniowie rozpoczynają kolejne odważne eksperymenty, które coraz bardziej się oddalają od bezpiecznych, zdrowych, proekologicznych praktyk w rodzaju „mindful eating”. Koniecznie zobaczcie „Club Zero”.
Hanna i Liv podróżują z plecakami po Australii. Po tym, jak skończyły im się pieniądze, Liv namawia przyjaciółkę do podjęcia tymczasowej pracy barmanki w pubie „The Royal Hotel” na prowincji. Właściciel baru Billy wraz z miejscowymi wprowadzają dziewczyny w specyficzny, pełen alkoholu klimat. Wkrótce jednak Hanna i Liv zostaną postawione w sytuacji, która wymknie im się spod kontroli.
W nowym rozdziale powracamy do miejsca, w którym wszystko się zaczęło – kultowej nowojorskiej remizy strażackiej. Odkrycie starożytnego artefaktu uwalnia złą moc. Nowi oraz kultowi Pogromcy Duchów łączą siły, aby uratować świat przed zamarznięciem. „Pogromcy duchów: Imperium lodu” to najnowsza część, która łączy pokolenia.
Na ten serial czekałem od dawna i chyba nie tylko ja. „Pingwin” to kolejny rozdział sagi o Batmanie (bez Batmana w samym serialu), który opowiada o staraniach Oswalda „Oza” Cobba do zdobycia władzy i kontroli w Gotham City. Po śmierci Carmine’a Falcone nadarza się ku temu idealna okazja. Wkrótce przeczytacie naszą opinię o nowym serialu oryginalnym Max.
Drugi sezon „Odwilży” Xaverego Żuławskiego jest już dostępny na Max. Tym razem policjanci ze szczecińskiej komendy policji muszą rozpracować grupę handlarzy ludźmi. Śledztwo utrudniają rodzinne sekrety i wzajemne oskrażenia, a Katarzyna Zawieja znajdzie się w potrzasku.
„Latawiec: W pytkę!” to spin-off historii Harley Quinn, który opowiada historię Kite Mana i Golden Glidera, przenoszących na kolejny poziom swoją relację kupując Noonan’s.
„Pamięć” to kameralna opowieść o utracie i nadmiarze pamięci. Spotkanie absolwentów liceum dla Sylvii i Saula staje się niespodziewanie dla nich samych początkiem dłuższej relacji. Przecinają się ścieżki dwojga ludzi, z których jedno pamięta więcej, niż by chciało, drugie zaś za mało. Wydają się połączeni niewidzialną nicią, choć każde z nich niesie swoje doświadczenie, zmagając się z przeszłością na swój sposób.
„Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda” nie jest nowością, ale to jeden z najlepszych westernów wszech czasów. Planując swój kolejny wielki napad, charyzmatyczny i nieprzewidywalny Jesse James wypowiada wojnę swoim wrogom, którzy próbują zgarnąć nagrodę i chwałę za jego pojmanie. Nie spodziewa się jednak, że największe zagrożenie przyjdzie z zupełnie niespodziewanej strony.
„David Chase i Rodzina Soprano” to serial dokumentalny, który zagłębia się w psychikę twórcy „Rodziny Soprano”, Davida Chase’a, oferując wyjątkowe spojrzenie na kultowy serial HBO.
Kiedy Vera była młoda, nie była w stanie zaopiekować się synem i musiała oddać go do adopcji. Lata później, kiedy próbowała go znaleźć, instytucje powiedziały jej, że jej dokumentacja została zniszczona. Kiedy Cora była młoda, jej lekarz powiedział jej, że nie może mieć dzieci i że tylko poprzez adopcję będzie mogła założyć rodzinę. Cora poświęciła swoje życie nauczaniu gry na pianinie i opiece nad adoptowanym synem, Egozem, który wkrótce skończy 18 lat. Teraz ścieżki tych trzech postaci – matki, syna i matki – mają się skrzyżować. „Zwłaszcza nocą” to poruszający hiszpańsko-francuski dramat.
Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Kiedy mężczyźni docierają na miejsce, wygląda na to, że nie będą tam sami. Okazuje się, że jeden z pokoi zajmuje młoda dziewczyna imieniem Nadja, którą z kolei odwiedza Devid. Chcąc nie chcąc, czwórka młodych bohaterów jest na siebie skazana, a wzajemne relacje między nimi ulegają ciągłym zmianom. „Czerwone niebo” to niemiecki dramat z elementami czarnej komedii.
Tommy Pike prowadzi sklep w Południowej Karolinie, gdzie zespół techników-rzemieślników tworzy i dostosowuje oszałamiające maszyny na zamówienie. „Wielki warsztat Tommy’ego” to nowy program TV dla wszystkich fanów customów i nietypowych czterech kółek.
Po wielkich wygranych i epickich porażkach Todd Hoffman porzucił wydobycie złota cztery lata temu. Teraz podejmuje nowe ryzyko w odległej, ale bogatej w złoto kopalni na Alasce. Jego losy poznacie w serialu „Gorączka złota: klan Hoffmanów”.
„Madame Web” to historia ratowniczki medycznej, Cassandry Webb, która pracuje na Manhattanie. Okazuje się, że może mieć niezwykłe umiejętności jasnowidzenia. Poznaje trzy młode kobiety mające według jej wizji niezwykłą przyszłość. Pod warunkiem, że jej dożyją. „Madame Web” to jeden z najgorszych filmów roku, ale warto obejrzeć choćby dla Sydney Sweeney.
Mina, 28-letnia artystka, gubi się w wielkiej, dziewiczej puszczy w zachodniej Irlandii. Kiedy znajduje w końcu schronienie, zupełnie nieświadomie razem z trójką nieznajomych, wpada w pułapkę. Każdej nocy zagubieni są obserwowani i prześladowani przez tajemnicze stwory. Nie widać ich, ale one widzą wszystko. „The Watchers” to horror wyreżyserowany przez Ishanę Night Shyamalan, córkę słynnego M. Night Shyamalana.
„B&B Love” to nowa telenowela dokumentalna, która stawia na naturalność i autentyczność. Bohaterowie prowadzący obiekty Bed & Breakfast to odważne osoby, które zdecydowały się opuścić Polskę i z sukcesem rozkręcić własne biznesy hotelarskie za granicą. Mając za sobą wiele przeżyć i różne związki, teraz szukają tego, co najważniejsze – prawdziwej miłości.
Małżeństwo Adam i Barbara Maitlandowie dopiero wprowadzili się do wielkiego domu, gdy przytrafia im się śmiertelny wypadek. Jako duchy są skazani na pobyt w domu, do którego wprowadza się rodzina Deitzów z Nowego Jorku, kompletnie go przebudowując. Z uwagi na to, że nikt poza córką Deitzów ich nie widzi, postanawiają wezwać bio-egzorcystę Beetlejuice’a, który wypędzi żywych z ich domu, ale jego metody straszenia są z natury niebezpieczne. Gdy Maitlandowie chcą się go pozbyć, okazuje się to niezbyt łatwe do wykonania… „Sok z żuka” to klasyczna czrna komedia Tima Burtona z 1988 r.
Jeżeli pamiętacie genialne „Miasto Boga” Fernando Meirellesa z 2002 r., to teraz nadszedł czas na kontynuację. Uwspółcześniona, choć niepozbawiona charakterystycznego dla oryginału brudu, opowieść podążająca za Buscapé, 20 lat po śmierci Li’l Zé.
Gerda i Kristoffer odwiedzają Rzym, aby uczcić swój ślub. Gerda spotyka swojego starego kochanka i zaczyna szukać swojej utraconej młodości. „Rzym” to duńsko-włoski dramat z elementami romansu.
„Jutro będzie dłuższe niż wczoraj” to historia wdowca w średnim wieku, którego relacje z wrażliwym nastoletnim synem w gęsto zaludnionym Singapurze powoli stają się nie do zniesienia.
W menonickiej kolonii dochodzi do serii brutalnych gwałtów. Kiedy wychodzi na jaw, że sprawcami byli bliscy ofiar, kobiety muszą podjąć decyzję o swoim przyszłym losie i pogodzić ją ze swoją wiarą. „Głosy kobiet” to szokujący dramat Sarah Polley.
W programie „Beat The Meat With Chef Charity Morgan” szefowa kuchni Charity Morgan rusza z misją zmiany serc i umysłów, dodając pyszne wegańskie dania do menu tradycyjnych i mięsnych lokali w Nashville.
Po upadku świata młoda Furiosa zostaje porwana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce wielkiej Hordy Bikerów pod dowództwem watażki Dementusa. Przemierzając Pustkowia natykają się na Cytadelę, w której rządzi Wieczny Joe. Gdy dwóch tyranów toczy wojnę o dominację, Furiosa musi przetrwać wiele prób, szukając sposobu na powrót do domu. „Furiosa: Saga Mad Max” to wielkie widowisko George’a Millera, które rozgrywa się w świecie słynnego „Mad Maksa”.
Aktorka Elizabeth jest zafascynowana Gracie: historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy. „Obsesja” to świetny thriller z Natalie Portman i Julianne Moore w rolach głównych.
„Rick i Morty: Anime” to zupełnie nowa wersja przygód słynnych bohaterów. Rick relaksuje się w pseudoświecie między multiwersami, Summer pomaga Kosmicznej Beth walczyć ze złowrogą Galaktyczną Federacją, a Morty zakochuje się w tajemniczej dziewczynie, która okazuje się być istotą poza czasem.
Film „Ucieczka z ciemności” rozgrywa się 45 000 lat temu i opowiada o grupie sześciu osób, które podróżują po świecie w poszukiwaniu nowego domu. Są głodni, zmęczeni i zdesperowani, aby osiąść na bezpiecznych ziemiach, z dala od zagrożenia. Wyruszają przez pustkowia tundry w kierunku odległych gór, które obiecują im liczne jaskinie potrzebne do przetrwania i przedłużenia gatunku.
Minęło 20 lat, odkąd Sig Hansen po raz pierwszy zgodził się na kamerę na pokładzie. Branżę zaczyna przejmować nowe pokolenie łowców krabów. „Dwadzieścia lat połowów” to trzymający w napięciu program TV dla każdego.
Miłość handlarki egzotycznymi zwierzętami do szympansów przeradza się w grę w kotka i myszkę, gdy znika jedno z jej szympansich „dzieci”. „Szympans, moja miłość” to osobliwy serial dokumentalny.
Mieszkający w najbardziej inspirującym mieście świata kompozytor przechodzi kryzys – musi napisać operę, która zachwyci cały Nowy Jork. Sprawa nie jest prosta – zblazowana śmietanka towarzyska widziała już prawie wszystko. Za radą żony postanawia poszukać natchnienia w najmniej oczekiwanym miejscu. Jego muzą okaże się seksoholiczka, kapitan statku rybackiego dryfującego wokół Manhattanu. „Miłość bez ostrzeżenia” to pełna humoru opowieść o tym, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno – nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie.
Robert wyjeżdża do Norwegii, aby spłacić rodzinne długi. Zaczyna pracę w przetwórni łososia, gdzie spotyka Ivara. Aby nie stracić pozycji w grupie, Robert ukrywa swoją fascynację kolegą. Gdy wybucha strajk pracowników fabryki, Robert staje przed dylematem – ratować rodzinę i zostać łamistrajkiem czy dołączyć do Ivara i protestu? „Norweski sen” to polsko-norweski dramat ze scenaruszem Justyny Bilik.
Kiedy głośna sprawa seryjnego mordercy Ludovica Chevaliera trafiła do sądu, Kelly-Anne zaczyna mieć obsesję. „Czerwone pokoje” to kanadyjski thriller.
W filmie „Skarby” poznajemy 17-letnią bohaterkę, wychowującą się w pełnej ciepła rodzinie zastępczej, która dzieciństwo spędziła u boku matki-czarodziejki, której magia nie działała jednak na opiekę społeczną. Obecne życie dziewczyny wydaje się beztroskie – do czasu, gdy jego posadami wstrząśnie utrata przyjaciółki i pojawienie się pewnego chłopaka. To spotkanie otworzy stare rany i sprawi, że Maria sięgnie po toksyczne strategie.
„Srebrna dama” to thriller korporacyjny, który opowiada o 24-letniej Jeanne, która pragnie wolności i jest zdeterminowana, aby odnieść sukces w świecie finansów.
Mieszkańcy miasta Plymouth, kolebki Święta Dziękczynienia, porzucają tradycyjne, rodzinne zgromadzenia, by celebrować kolejne święto – konsumpcyjny Black Friday. Żądza posiadania doprowadza do tragicznych w skutkach zamieszek, które stają się viralowym hitem w sieci. Rok później tajemniczy seryjny zabójca, znany jako John Carver, w akcie zemsty postanawia wybić mieszkańców Plymouth jednego po drugim, zgodnie z niepojętym, złowrogim planem.
W ostrej komedii „Tylko nie ty” Bea i Ben wyglądają na idealną parę, ale po niesamowitej pierwszej randce dzieje się coś, co sprawia, że ich płomienne przyciąganie staje się lodowato zimne. Aż do momentu, gdy niespodziewanie spotykają się na weselu w Australii. Robią więc to, co zrobiłoby dwoje dojrzałych ludzi: udają, że są parą.
W wyniku druzgocącej plotki Iman i jego rodzina zostali zmuszeni do ucieczki z Iranu. Jako uchodźcy trafili do zaniedbanego hotelu w północnej Szwecji. Pomimo poczucia bezsilności, Iman stara się zachować rolę patriarchy rodziny. Aby zwiększyć szanse na otrzymanie azylu, łamie obietnicę złożoną żonie i dołącza do lokalnego klubu zapasów. „Oponent” to bardzo dobry skandynawski dramat.
W serialu „Nocny lot” trzy kobiety zostają wciągnięte w zagrażający życiu spisek, kiedy brytyjski lekarz zostaje aresztowany za morderstwo lecąc do domu z Pekinu.
Kiedy przybrani rodzice Adama zostają zamordowani, Adam wyrusza w podróż po kraju, aby znaleźć swojego biologicznego ojca. „Pierwszy Adam” to trzymający w napięciu dramat z Davidem Duchovnym w roli głównej.
Film „Łowca androidów” to klasyka, nie tylko SF, ale współczesnego kina per se, opowiadający historię Ricka Deckarda, który jest Łowcą Androidów. Replikanci, bo tak nazwano tych androidów, byli używani do niebezpiecznych badań i kolonizacji innych planet. Po krwawym buncie zespołu androidów na pozaziemskiej kolonii, Replikanci nie mogli przebywać legalnie na Ziemi. Akcja rozgrywa się w Los Angeles w 2019 roku, gdy jeden z najlepszych Łowców zostaje ranny podczas wykonywania testu Voigta-Kampffa na jednym z androidów i właśnie Deckard przejmuje jego zadanie – wyeliminowanie zbiegłych androidów typu Nexus-6.
Benjamin „Bugsy” Siegel jest niezwykle sprytnym i skutecznym gangsterem, który zostaje wysłany przez swoich bossów do Los Angeles. Obdarzony wybuchowym temperamentem mężczyzna zjednuje sobie ludzi urokiem osobistym i elegancją. Pewnego dnia Bugsy poznaje Virginię Hill, początkującą aktorkę o olśniewającej urodzie i burzliwej przeszłości. Para szybko rozpoczyna namiętny romans. Zakochani decydują się też na bardzo ryzykowny krok. Postanawiają zbudować w samym środku pustyni miasto swoich marzeń, które stanie się mekką hazardzistów.
W serialu „Zabójczy blond” prowadząca Holly Madison odkrywa historie zwykłych młodych kobiet, które wykorzystują seksapil jako drogę do władzy.
„Dusiciel z Bostonu” to oparta na faktach historia pionierskich reporterek, które w latach 60. nagłośniły sprawę wstrząsających morderstw Dusiciela z Bostonu. Loretta McLaughlin, dziennikarka gazety Record American, jako pierwsza odkrywa powiązania między zabójstwami. Gdy liczba ofiar rośnie, Loretta wraz z przyjaciółką z redakcji, Jean Cole, próbują rozwikłać sprawę, mimo że na każdym kroku muszą borykać się z seksizmem.
Fran to chorobliwie nieśmiała pracownica biurowa, która często śni na jawie o swojej śmierci. Robert, nowy kolega z pracy, próbuje nawiązać z nią kontakt. Czy uda mu się wyciągnąć ją z izolacji? „Czasem myślę o umieraniu” to romantyczny komediodramat pokazywany na festiwalu Sundance, święcie niezależnego kina.
„Miłość i rewolucja” to hiszpański dramat, którego akcja rozgrywa się w 1977 roku. Reme czuje, że przyszłość wreszcie rysuje się w jasnych barwach – kraj niedawno odzyskał wolność, a jej ukochany syn Miguel wybiera się na wymarzone studia prawnicze. Jej wizja szybko okazuje się jednak złudna, a chłopaka bardziej od ustaw i paragrafów pociąga blichtr estradowej kariery i nowych ekscytujących znajomości.
Coś jest nie tak z Jonny’m. Krótko mówiąc – jest nastolatkiem. Co zawsze było trudne. Jednak bycie nastoletnim chłopcem z depresją jest jeszcze trudniejsze. Szczególnie dziś w dobie wszechobecnych technologii i nieustannego szumu mediów społecznościowych. Na szczęście Jonny ma wokół siebie gang, na którym może naprawdę polegać. Pytanie, czy jest to rzeczywiście prawdą? Zakorzeniony w prawdziwych obserwacjach dotyczących życia młodych ludzi „Powiedz mi wszystko” jest porywającym, zabawnym i prowokacyjnym dramatem o dorastaniu. Drugi sezon już na Max.
„Wilfredo Leon. W drodze do Paryża 2024” to historia jednego z najlepszych siatkarzy na świecie, który opuścił swój kraj i reprezentację narodową, aby rozpocząć nowe życie w Europie.
Po udanej ucieczce ze śmiercionośnej cyfrowej pułapki członkowie Ligi Sprawiedliwości pojawiają się w swoim własnym świecie i odkrywają, że Grimmy, żarłoczne stworzenia z Remnant, opanowały Ziemię! Aby pokonać potwory, muszą zwrócić się o pomoc do swoich nowych przyjaciół – Drużyny RWBY! „Liga Sprawiedliwości x RWBY: Superbohaterowie i Łowcy, cz. 2” to druga części filmu animowanego dla dzieci i nieco starszych widzów.
W filmie „Kraina barbarzyńców” młody Nacho porzuca dom swojej matki w Buenos Aires, aby zamieszkać z ojcem na farmie. Tam, poza odbudowaniem dawno utraconej relacji z tatą, będzie musiał stawić czoła nieznanym mu sytuacjom, takim jak okrucieństwo dnia codziennego i wszechobecny, ukryty konflikt klas społecznych.
„Money Monster” to popularny program telewizyjny, którego gwiazda, Lee Gates, zwany „guru Wall Street”, doradza widzom, jak i w co inwestować pieniądze. Kiedy słuchający jego finansowych wskazówek Kyle Budwell traci wszystkie oszczędności, terroryzuje ekipę show i na planie, podczas programu na żywo, grozi Lee śmiercią, jeśli ten nie sprawi, że akcje, w które zainwestował, nie pójdą do góry w ciągu doby. „Zakładnik z Wall Street” to film, który ma już swoje lata, ale teraz możecie go zobaczyć na Max.
„Psychopata – znaki szczególne” to szokujący serial dokumentalny przedstawiający sylwetki najbrutalniejszych morderców współczesnych czasów. Zobaczymy materiały filmowe i wywiady z samymi mordercami, którzy odsłonią swoje przerażające cechy osobowości. Siódmy sezon już dostępny na Max.
Gu Wentong jest krytykiem kulinarnym w średnim wieku, który ma za sobą rozwód. Nie widuje się z sześcioletnią córką, także z ojcem nie utrzymuje od wielu lat kontaktu. Odwiedza pekińskie restaurację i zbliża się do młodej fotografki Ouyang Wenhui. Nowa znajomość zmusza go do refleksji nad sobą jako ojcem, synem i kochankiem. „Wieża, która nie rzuca cienia” to poruszający chiński dramat Zhang Lu, twórcy „Ziarna w uchu” i „Dooman River”.
Zdobywczyni Oscara, aktorka i gwiazda filmowa, Faye Dunaway, opowiada o swoich przeżytych triumfach i wyzwaniach w pierwszym pełnometrażowym filmie dokumentalnym o sobie, legendzie Hollywood.
Akcja „Czas na miłość” rozgrywa się w 1947 roku. Na plaży w Normandii Madeleine, kelnerka i młoda matka, spotyka François, bogatego i wykształconego studenta. Od razu się dogadują, jakby byli sobie przeznaczeni. Para tworzy kruchy, ale pełen miłości związek.
„Chevalier” to film inspirowany nieznaną prawdziwą historią Josepha Bologne, XVIII-wiecznego francuskiego kompozytora zwanego Chevalier de Saint-Georges. Bologne, nieślubny syn niewolnicy i francuskiego plantatora, wszedł na wyżyny socjety jako skrzypek, kompozytor i szermierz. Tam czekał go nieszczęsny romans i późniejszy spór z Marią Antoniną i dworem.
Kong i Godzilla są zmuszeni stawić czoło kolosalnemu, nieodkrytemu zagrożeniu, kryjącemu się w naszym świecie. Stawia ono pod znakiem zapytania istnienie potworów oraz nasze. „Godzilla i Kong: Nowe imperium” dokładniej zgłębia historię tych tytanów oraz ich początki, jak również tajemnice Wyspy Czaszki.
Alex Guarnaschelli i Gabe Bertaccini witają 10 utalentowanych szefów kuchni, którzy mieszkają i wspólnie gotują w toskańskiej willi, gdzie zostaną przetestowani pod kątem znajomości kuchni włoskiej. „Toskański turniej smaku” to świetny program TV, podczas oglądania którego zrobicie się głodni.
W serialu „Second To None” uzyskujemy wgląd w profesjonalną drużynę kolarską, której członkowie zmagają się z wyzwaniami sportowymi, ale i trudami życia codziennego.
„Norweska MILF” to norweski serial komediowy o kryzysach wieku średniego, nagich zdjęciach i samorealizacji.
„Król Zanzibaru” to kulisy działalności Wojtka Żabińskiego, znanego jako Wojtek z Zanzibaru. Biznesmena, dziś poszukiwanego listem gończym. Trzyodcinkowy serial dokumentalny odsłania kulisy wielkiej piramidy finansowej, którą stworzył.
Rylan Clark odsłania kulisy trudnej relacji z piłką nożną. Dzieli się doświadczeniami homofobii i pyta, dlaczego ten sport nie jest przyjazny gejom. „Rylan: football, homofobia i ja” to głęboka historia, którą powinni poznać nie tylko fani piłki nożnej.
Po rozstaniu z mężem Irene szuka schronienia w swoim starym domu rodzinnym w Pirenejach. Jej historię poznacie w hiszpańskim dramacie „Góry do pokonania”.
W górskiej krainie na obrzeżach San Antonio, bracia Willie i Stephen Holden budują pojazdy przy ograniczonym budżecie. „Holden Bros. Restos” to ich historia.
Pewnego dnia w Osace Chisato znika bez słowa. Paul wyrusza na świętą górę Koyasan, mając nadzieję, że ją odnajdzie. „Brzmienie wody” to francusko-japoński dramat.
„Taylor Swift kontra Scooter Braun” to serial dokumentalny, który śledzi wart wiele milionów dolarów spór o prawa autorskie Taylor Swift z przemysłem muzycznym.
W serialu „Błąd w sztuce” poznajemy dr Lucindę Edwards podczas zajętej zmiany na oddziale SOR, gdy musi podjąć decyzję – jedno łóżko, dwóch pacjentów w potrzebie: ofiara postrzału i pacjent z przedawkowaniem leków. Którego z nich trzeba przemieścić na inny oddział?
Młody Joe ma zostać zwolniony z zakładu poprawczego, w którym spędził kilka miesięcy. W ośrodku pojawia się jednak nowy więzień, który diametralnie odmienia jego zachowanie i priorytety. Chłopcy zakochują się w sobie; niestety w miejscu, w którym się znajdują, każdy przejaw czułości jest narażony na karę. „Raj” to kawał ambitnego kina.
Po wielkich wygranych i epickich porażkach Todd Hoffman porzucił wydobycie złota cztery lata temu. Teraz podejmuje nowe ryzyko w odległej, ale bogatej w złoto kopalni na Alasce.
„Stevie Van Zandt: Apostoł” to opowieść o życiu i pracy Stevie’ego Van Zandta, uznanego aktora, aktywisty i ikony muzyki.
Musieliśmy czekać na to dwa lata, ale drugi sezon „Rodu smoka” wreszcie jest dostępny na Max. Akcja zaczyna się dokładnie tam, gdzie skończyła się w finale pierwszego sezonu – Daemon pragnie zemsty, a w jej wymierzeniu powstrzymuje go jedynie Rhaenys, a Aegon nadal jest beztroski i skupiony na własnych przyjemnościach, choć nie życzy źle swojemu ludowi. Drugi sezon „Rodu smoka” jest znacznie lepszy od pierwszego od strony wizualnej – nowe odcinki będą pojawiać się co poniedziałek.
W serialu „Zabawne niedziele” Sonia, Hugo i Mel przeżywają urocze przygody i świetnie się bawią, spędzając czas z rodziną i przyjaciółmi.
25 października 1979 roku w Miami Aerospace Academy rozpętało się piekło, studenci padli ofiarą masowego opętania przez demony. „Opętana szkoła” to dokument, który przybliża okoliczności tego niecodziennego zdarzenia.
„Duchy Inisherin” teraz dostępne także na Max. Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii, gdzie żyje dwójka przyjaciół, którzy znają się od kołyski: Pádraic i Colm. Pewnego dnia Colm stwierdza, że nie chce, by Pádraic więcej z nim rozmawiał, i przysięga, że z każdym złamaniem umowy obetnie sobie jeden palec. Pomimo szokującej i jednostronnej proklamacji Colma Pádraic pragnie naprawić ich relację.
„Szczęściarz Hank” to nietypowa opowieść o kryzysie wieku średniego, rozgrywająca się na kampusie fikcyjnego uniwersytetu w Pennsylwanii. Głównym bohaterem jest profesor William Henry Devereaux, Jr. którego w życiu spotyka sam pech – na przestrzeni jednego tygodnia wydarzy się wszystko, co tylko może pójść nie tak.
Wielokrotnie nagradzany i zachwalany serial „Peaky Blinders” dostępny teraz także na Max, choć na razie tylko 4 sezony.
Fabuła serialu „Skazana” koncentruje się na odnoszącej sukcesy sędzi Alicji Mazur, która znana jest ze swojej surowości wobec przestępców. Kobieta niespodziewanie zostaje oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Trafia do więzienia, gdzie musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok. Przy życiu trzyma ją nastoletnia córka oraz chęć zemsty na tych, którzy ją wrobili. Do tej pory była to produkcja TVN, teraz występuje jako Max Original – czwarty sezon już dostępny.
Perłą w koronie Max jest niewątpliwie „Diuna: Część druga”, którą jeszcze niedawno można było oglądać w kinach. To spektakularna kontynuacja przygód księcia Paula Atrydy, który przyjmuje przydomek Muad’Dib i rozpoczyna swoją duchową podróż, aby stać się przepowiedzianym w proroctwie wyzwolicielem ludu Arrakis. Ten film to pozycja obowiązkowa nie tylko dla wszystkich fanów SF, ale także miłośników prozy Franka Herberta.
„Sympatyk” to świetny thriller szpiegowski i międzykulturowa satyra w jednym, który opowiada o zmaganiach w połowie francuskiego, w połowie wietnamskiego komunistycznego szpiega podczas ostatnich dni wojny w Wietnamie i wygnaniu w Stanach Zjednoczonych. Znakomitą rolę ma tu Robert Downey Jr., choć to nie on jest największą gwiazdą serialu. Pełny sezon jest już do obejrzenia na Max.
Gerard Edling to persona non grata w opolskich organach ścigania. Jednak, ze względu na umiejętność bezbłędnej interpretacji mowy ciała, zostaje nieoficjalnie poproszony o pomoc w schwytaniu niebezpiecznego szaleńca. „Behawiorysta” to bardzo dobry serial kryminalny z Robertem Więckiewiczem w roli głównej, który po fuzji jest dostępny także na Max.
„Wonka” to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater „Charliego i fabryki czekolady”, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj.
Wydaje się, że „Reżim” z Kate Winslet nie odniósł takiego sukcesu, jakiego oczekiwali twórcy serialu, ale ja będę uparcie go bronił, że nie jest to zła pozycja. Główną bohaterką jest przywódczyni fikcyjnego narodu w Europie Środkowej – kanclerz Elena Vernham – która od dłuższego czasu nie opuszcza pałacu i popada w coraz większą paranoję.
Opłakując zmarłego ojca i nawiązując współpracę polityczną ze Stanami Zjednoczonymi, Elena znajduje nieoczekiwanego powiernika w postaci niestabilnego żołnierza Herberta Zubaka. Jej mąż, doradcy i służba ze zdziwieniem i przerażeniem przyglądają się rosnącym wpływom Zubaka, a próby Eleny zaistnienia na arenie międzynarodowej ostatecznie prowadzą do upadku zarówno pałacu, jak i kraju.
Lata 90-te XX wieku. Amerykański dziennikarz, Jake Adelstein, przyjeżdża do Tokio, by rozpocząć pracę dla jednej z największych japońskich gazet, gdzie rozpoczyna śledztwo w sprawie korupcji w tokijskiej policji i jej powiązań ze światem przestępczym. „Tokyo Vice” to jeden z najlepszych i zarazem najbardziej niedocenianych seriali ostatnich lat, który w dwóch sezonach opowiada bardzo dojrzałą i satysfakcjonującą historię. Szkoda, że nie doczekamy się trzeciego sezonu, ale na taki finał jak „Tokyo Vice” zasługuje każdy dobry serial!
No i oczywiście przypominamy o czwartym sezonie „Detektywa” z rewelacyjną Jodie Foster. W „Krainie nocy” akcja rozgrywa się w Ennis na Alasce. Gdy zapada tam noc polarna, ośmiu mężczyzn pracujących w Arktycznej Stacji Badawczej Tsalal znika bez śladu. By rozwiązać sprawę, detektyw Liz Danvers i Evangeline Navarro, będą musiały skonfrontować się nie tylko z mrokiem wewnątrz siebie, ale także zagłębić się w prawdy pogrzebane głęboko pod wiecznym lodem.
Mamy coś dla Ciebie. Sprawdź nasz przegląd premier filmowych i serialowych na Netflix oraz listę najciekawszych nowości na polskim rynku VOD (sprawdzamy m.in. Amazon Prime Video, Apple TV+, Rakuten TV, Disney+ i Canal+ Premium).
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Philips 65PML9008 z serii The Xtra dostępny jest teraz w atrakcyjnej cenie w Media Expert.…
[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…
Powstał nowy serial osadzony w uniwersum „W głowie się nie mieści”. Serial nosi tytuł „Wytwórnia…
Na YouTube pojawił się oficjalny teaser oraz krótki materiał zza kulis związany z aktorską adaptacją…
Amazon.pl przygotował atrakcyjną promocję na zakup czytnika e-book Kindle 16 GB! To doskonała okazja, aby…
Szukasz zestawu do wirtualnej rzeczywistości od Sony? Jeśli tak, to sprawdź rewelacyjna promocję na Sony…