Oto najciekawsze i najlepsze filmy dostępne na Netflix. Nasz subiektywny TOP-30 to pozycje, które warto zobaczyć, jeśli szukasz fajnego filmu do obejrzenia.
Netflix jest znany ze świetnych seriali, ale na tej platformie vod jest także sporo dobrych filmów. Zebraliśmy 30 najlepszych produkcji oryginalnych Netflix, które warto obejrzeć.
Przy okazji przypomnę, że regularnie śledzimy ofertę polskich VoD i co tydzień wrzucamy aktualny przegląd nowości w Netflix, więc jeśli szukasz nowych filmów i seriali z Netflix, warto do naszego wpisu regularnie zaglądać.
Wróćmy jednak do tematu – oto maniaKalnie subiektywny TOP najciekawszych filmów na Netflix.
„Maestro” to kolejny po „Narodzinach gwiazdy” film wyreżyserowany przez Bradleya Coopera, w którym także gra on główną rolę. Niektórzy mówią, że to jeden z najważniejszych dramatów biograficznych ostatnich lat, ale przede wszystkim to świetnie zrealizowana i opowiedziana opowieść miłosna, stanowiąca kronikę trwającej całe życie skomplikowanej relacji legendy muzyki Leonarda Bernsteina i Felicii Montealegre Cohn Bernstein.
„Zostaw świat za sobą” to apokaliptyczny thriller nagradzanego reżysera i scenarzysty Sama Esmaila. Amanda i jej mąż Clay wynajmują na weekend luksusowy dom wraz z dziećmi – Archiem i Rose. Ich wakacje wywraca do góry nogami nocna wizyta dwojga nieznajomych – G.H. i jego córki Ruth, którzy przynoszą wieści o tajemniczym cyberataku i chcą schronić się w domu, który, jak twierdzą, należy do nich.
Obie rodziny stawiają czoła nadciągającej katastrofie, która z minuty na minutę coraz bardziej przeraża, zmuszając wszystkich do pogodzenia się z pozycją w pogrążającym się świecie.
Katastrofalne pudło sprawia, że bezwzględny zabójca musi stoczyć walkę ze zleceniodawcami i z samym sobą na polowaniu, w którym – jak utrzymuje – nie ma nic osobistego. „Zabójca” to świetny thriller Davida Finchera z Michaelem Fassbenderem w roli głównej.
Szanowany chirurg profesor Rafał Wilczur traci rodzinę i pamięć. Przez wiele lat żyje jak włóczęga. Pewnego dnia spotyka Marysię. Nie rozpoznają się, ale bardzo potrzebują swojej pomocy. Na podstawie kultowej powieści „Znachor” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z rewelacyjną główną rolą Leszka Lichoty.
„Glass Onion” to przez wielu jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Benoit Blanc powraca, aby rozwikłać kolejną sprawę w najnowszym kryminale Riana Johnsona. Za sprawą najnowszej przygody nieustraszony detektyw trafia do luksusowej rezydencji na pewnej greckiej wyspie, ale to, jak i dlaczego się tam znalazł, jest jedną z wielu zagadek.
„Na Zachodzie bez zmian” to poruszająca opowieść o młodym niemieckim żołnierzu na froncie zachodnim podczas I wojny światowej. Paul i jego towarzysze na własnej skórze doświadczają, jak początkowa euforia ustępuje miejsca desperacji i strachowi, gdy przychodzi im walczyć o życie w okopach.
„Blondynka” Andrewa Dominika to oparty na bestsellerowej powieści Joyce Carol Oates film przedstawiający odważną nową wizję życia jednej z największych ikon Hollywood – Marilyn Monroe. Od niestabilnego dzieciństwa Normy Jeane przez jej drogę do sławy i skomplikowane romanse produkcja zaciera granice faktów i fikcji, aby pokazać pogłębiający się rozłam między publiczną i prywatną tożsamością gwiazdy.
„Broad Peak” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki – legendarnego polskiego himalaisty, należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku, po nieudanej próbie zdobycia K2, Berbeka bierze udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak.
Nowy kierunek ekspedycji zmieni jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. Dwadzieścia pięć lat później polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi.
„Nie patrz w górę” to jeden z najlepszych i najbardziej aktualnych filmów oryginalnych Netflix ostatnich miesięcy, jeżeli nie lat. Studentka astronomii Kate Dibiasky i jej profesor Randall Mindy odkrywają, że po obrzeżach galaktyki krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Jakby tego było mało, nikt się nią nie przejmuje. Okazuje się, że ostrzeganie ludzkości przed zabójczym zagrożeniem wielkości Mount Everestu prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji.
„Psie pazury” to jeden z tegorocznych kandydatów do Oscara. Jest rok 1925, a głównymi bohaterami tej gorzkiej opowieści o miłości i przebaczeniu są dwaj bracia, Phil i George, zamożni ranczerzy z Montany. Phil jest typowym samotnikiem i drapieżcą, który żyje w zgodzie z naturą i potrafi znaleźć słaby punkt w każdym człowieku, z którym ma kontakt.
George ma w sobie więcej ciepła i empatii, a także czysto ludzkiej przyzwoitości. Nic więc dziwnego, że to on poślubia uroczą wdowę Rose i zostaje ojczymem jej syna Petera. Philowi ciężko zaakceptować decyzję swojego brata, tym bardziej, że czerpie perfidną satysfakcję z drwienia z kobiety i chłopaka.
„Irlandczyk” Martina Scorsese jest bez dwóch zdań genialny. To epicka saga przedstawiająca świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana — weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia.
Akcja filmu toczy się na przestrzeni kilku dekad i ukazuje kulisy jednej z największych nierozwiązanych zagadek w historii USA, jaką było zniknięcie owianego legendą przewodniczącego związków zawodowych Jimmy’ego Hoffy. Przygotujcie się na naprawdę długi seans, bo film trwa aż 3,5 godziny, chociaż można też oglądać jako miniserial.
Jeżeli jesteście artystami lub Wasze życie ma jakikolwiek związek ze sztuką, to powinniście obejrzeć „Velvet Buzzsaw”. Głównym bohaterem filmu jest Morf Vanderwalt, kontrowersyjny krytyk sztuki i właściciel niewielkiej galerii. Pewnego dnia, zupełnie przypadkowo, natrafia on na kolekcję ukrywanych przed światem arcydzieł.
Nie daje mu spokoju fakt, że nikomu wcześniej nieznany autor obrazów umiera tego samego dnia, gdy Vanderwalt po raz pierwszy ogląda dzieła. Okazuje się, że krąży nad nimi klątwa, która rozprzestrzenia się jak zaraza.
Akcja filmu „Winni” rozgrywa się w ciągu jednego poranka w dyspozytorni numeru alarmowego 911. Operator Joe Baylor (znakomity Jake Gyllenhaal) próbuje uratować dzwoniącą kobietę, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Wkrótce jednak odkrywa, że nic nie jest takie, jakim się wydaje, a jedynym wyjściem ze skomplikowanej sytuacji jest zmierzenie się z prawdą.
Pięć lat po wojnie secesyjnej kapitan Jefferson Kyle Kidd, weteran trzech wojen, podróżuje od miasta do miasta, dzieląc się z ich mieszkańcami wiadomościami o prezydentach i królowych, wielkich konfliktach, niszczycielskich katastrofach i porywających przygodach z najdalszych zakątków świata. Na równinach Teksasu spotyka dziesięcioletnią Johannę, sześć lat wcześniej przygarniętą i wychowaną przez plemię Kiowów.
Johanna, wrogo nastawiona do świata, którego nigdy nie doświadczyła, wbrew swojej woli zostaje odesłana do biologicznych krewnych. Kidd zgadza się dostarczyć dziecko tam, gdzie według prawa jest jego miejsce. „Nowiny ze świata” to klasyczny western z Tomem Hanksem w roli głównej.
„Mank” to film Davida Finchera, który miał swoją premierę tylko na Netfliksie. Akcja rozgrywa się w Hollywood lat 30. ubiegłego wieku. To historia Hermana J. Mankiewicza, zjadliwego krytyka społeczeństwa i alkoholika, który ściga się z czasem, by skończyć scenariusz „Obywatela Kane’a” dla Orsona Wellesa. W roli głównej wystąpił Gary Oldman, a na ekranie poza tym oglądamy Amandę Seyfried i Lily Collins.
„Diabeł wcielony” to film z Tomem Hollandem i Robertem Pattinsonem w roli głównej, na podstawie powieści Donalda Raya Pollocka. Akcja rozgrywa się w okresie między II wojną światową a konfliktem w Wietnamie. W Knockemstiff w stanie Ohio jest demoniczny kaznodzieja, tajemnicze małżeństwo oraz zdeprawowany szeryf zaciskający pętle wokół młodego Arvina Russella. Znakomity thriller, który trzeba zobaczyć. Za kamera stanął Antonio Campos.
„Cząstki kobiety” miał być jednym z lepszych filmów 2021 r., ale zbiera mieszane recenzje. Niemniej jednak, to historia, którą warto zobaczyć, choćby po to, by uwrażliwić się na cierpienie innych. Martha i Sean to oczekująca dziecka bostońska para, której życie nieodwracalnie się zmienia, kiedy poród domowy kończy się niewyobrażalną tragedią. Dla Marthy oznacza to początek trwającej rok gehenny, w trakcie której musi uporać się z żałobą oraz odnaleźć w napiętych relacjach z mężem i apodyktyczną matką.
„Elegia dla bidoków” Rona Howarda nie jest filmem dla każdego. J.D. Vance, były marine z południowego Ohio, a obecnie student prawa, jest blisko zdobycia wymarzonej pracy, gdy kryzys rodzinny zmusza go do powrotu do domu, o którym starał się zapomnieć. J.D. musi teraz poradzić sobie ze złożonymi problemami swojej appalaskiej rodziny, w tym z ustabilizowaniem relacji z uzależnioną matką Bev.
Wspominając swoją babkę Mamaw, która go wychowała, J.D. uzmysławia sobie, że tylko pogodzenie się z przeszłością pozwoli mu spełnić swoje marzenia.
„Proces Siódemki z Chicago” Aarona Sorkina to ciekawa historia, którą zapewne nie każdy zna. Pokojowy w założeniu protest podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej w 1968 roku przerodził się w brutalne starcie z policją i Gwardią Narodową. Organizatorów protestu, wśród których znaleźli się Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden i Bobby Seale, oskarżono o spisek w celu wywołania zamieszek. Proces, który był konsekwencją tego oskarżenia, okazał się jednym z najsłynniejszych w historii.
El Camino: Film Breaking Bad doskonale łączy się z historią z serialu „Breaking Bad” i odpowiada na wiele pytań, które zadawaliśmy sobie po finałowym odcinku. Jeżeli zastanawiacie się, gdzie podział się Jesse Pinkman, to koniecznie musicie obejrzeć ten film.
Kolejna nieoczywista pozycja w naszym zestawieniu. „Sklep z jednorożcami” to oniryczny debiut reżyserki Brie Larson. Film opowiada historię młodej Kit, która całe życie marzyła, by zostać artystką. Zostaje jednak wyrzucona ze szkoły i zaczyna nudną pracę biurową. Pewnego dnia dostaje list z zaproszeniem do tajemniczego Sklepu, w którym staje przed możliwością zdobycia… jednorożca.
„Król” Davida Michoda to jeden z moich ulubionych filmów oryginalnych Netfliksa. Chociaż opinie ma zróżnicowane, historia tam przedstawiona wyjątkowo przypadła mi do gustu. „Król” opowiada historię Hala, krnąbrnego i kapryśnego księcia, który wzgardza królewskim przepychem i postanawia wieść życie podczas ludu. Gdy jednak umiera jego ojciec, Hal zostaje koronowany jako Henryk V i zasiada na tronie Anglii. Zostaje rzucony w wir zdarzeń – musi nie tylko zapanować nad chaosem, ale też uporządkować sprawy z przeszłości.
„Historia małżeństwa” w gwiazdorskiej obsadzie. To wyjątkowy dramat ze Scarlett Johansson i Adamem Driverem w rolach głównych. Opowiada o związku Nicole i Charliego, który rozpada się z dnia na dzień. Ale rozstanie nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, zwłaszcza, gdy ma się wspólne dziecko. Czy uda im się jeszcze dogadać i na nowo rozpalić iskrę? Bardzo dobrze zagrany, a jednocześnie mocno emocjonalny film.
„Nie otwieraj oczu” opowiada historię świata, w którym tajemnicza siła dziesiątkuje światową populację. Nie wiadomo skąd się wzięła, nie wiadomo co jest przyczyną, ale pewne jest tylko jedno – kiedy „to” zobaczysz, odbierzesz sobie życie. Główną bohaterką jest Malorie, która musi uciekać z dwójką dzieci w dół zdradliwej rzeki do jedynego miejsca mogącego zapewnić im schronienie. Przez całą podróż uciekinierzy muszą mieć zasłonięte oczy, co nieco ją komplikuje.
„Roma” to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów 2018 r. Jest to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo i Adela pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie.
Nieco zapomnianym, ale nadal bardzo dobrym filmem jest „1922” z Thomasem Jane w roli głównej. Historia na podstawie noweli Stephena Kinga opowiada historię rolnika, który przyznaje się do zabójstwa żony, choć to dopiero początek makabrycznej historii. I żadnych dodatkowych szczegółów nie musicie znać. To kameralna historia, która intryguje i daje do myślenia. Idealna na zimowy wieczór.
„Bez słowa” to kontrowersyjny, choć jak dla mnie – udany – film Duncana Jonesa, pamiętanego głównie z genialnego „Moon”. Akcja filmu rozgrywa się w futurystycznym Berlinie, a głównym bohaterem jest barman Leo. W dzieciństwie doznał on poważnego wypadku, na skutek którego stał się niemową. Od tego czasu w jego życiu spotyka go pasmo porażek, a jedynym jasnym punktem jest jego piękna dziewczyna, Naadirah. W pewnym momencie kobieta znika bez śladu, a Leo wyrusza na poszukania.
„Gra Geralda” to kolejny film na podstawie twórczości Stephena Kinga w naszym zestawieniu. Opowiada on bardzo prostą historię, którą można błyskawicznie streścić. Podczas łóżkowych igraszek mąż Jessie przykuwa ją do łóżka, po czym umiera na zawał serca. Jeżeli kobieta chce ujść z życiem musi zacząć myśleć niekonwencjonalnie i znaleźć sposób na wydostanie się z niecodziennej pułapki. Świetna, nieco klaustrofobiczna, ale trzymająca w napięciu historia.
„Okja” to niezwykła baśń z gwiazdorską obsadą, m.in. Tildą Swinton i Jakiem Gyllenhaalem. Przez dziesięć spokojnych lat położony w górach Korei Południowej dom Miji jest schronieniem dla wielkiego zwierzęcia o imieniu Okja, które staje się największym przyjacielem dziewczynki. Sielanka kończy się, gdy Okja zostaje uprowadzona przez wielkie międzynarodowe konsorcjum Mirando Corporation. Firma wywozi zwierzę do Nowego Jorku, gdzie prezes korporacji Lucy Mirando szykuje dla niego zupełnie inne plany. Mija, bez zastanowienia rusza swojemu przyjacielowi na odsiecz.
„Mudbound” to jeden z najlepszych filmów dostępnych w całej bogatej bibliotece Netfliksa. W mistrzowski sposób obrazuje on Amerykę lat 40. ubiegłego wieku. Film oparty na powieści Hillary Jordan opowiada historię dwóch rodzin – czarnej i białej – które dzielą trudne losy farmerskiego życia na terenach delty Mississippi w czasach przepełnionych dyskryminacją rasową. Trudne, ciężkie, ale bardzo ważne kino.
Masz ochotę na coś innego? Warto sprawdzić nasz ranking najlepszych filmów dostępnych na SkyShowtime.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Sklep RTV EURO AGD przygotował wyjątkową ofertę, w której możesz kupić telewizor LG OLED 65C4…
Chcesz mieć Smart TV w starym telewizorze? Możesz wydać rekordowo niską kwotę za hitową przystawkę…
Nie wiesz kiedy jest Black Friday? Zastanawiasz się co kupić na promocji i gdzie najtaniej?…
Od dwóch dnia na platformie Max dostępny jest pierwszy odcinek serialu pt. "Diuna: Proroctwo". Ten…
Chcesz kupić konsolę PlayStation 5 w najniższej możliwe cenie? Lepszej okazji na tę chwilę nie…
Najnowszy telewizor Mini LED od firmy Sony jest od dziś dostępny w rekordowo niskiej cenie!…