Według raportów LG i Samsung znacznie ograniczają prace nad rozwojem technologii microLED. Głównym problemem są wysokie koszty produkcji, więc decyzje firm nie powinny nikogo dziwić. Co jednak giganci technologiczni planują w najbliższych latach?
Technologia w każdym z urządzeń mocno się rozwija. W ostatnich tygodniach widać, że LG inwestuje coraz bardziej w telewizory bezprzewodowe, które mogą okazać się przełomem na szerszą skalę. Dodatkowo pojawiły się informacje o telewizorach transparentnych, które także robią wrażenie.
Zbyt wcześnie na technologię microLED?
Jeszcze dekadę temu wiele osób uważało, że microLED to technologia przyszłości, która miała bez problemu wyprzeć OLEDy. Okazuje się, że LG i Samsung stopniowo zmieniają swoje plany inwestycyjne, co zdecydowanie wpłynie na przyszłość telewizorów.
Technologia microLED łączy zalety LCD i OLED, mając jednocześnie bardzo niewiele wad. Pierwsze telewizory z tym wyświetlaczem zadebiutowały w 2018 roku i wywarły ogromne wrażenie. Głównym problemem ekranów microLED są jednak wysokie koszty produkcji, co stanowi obecnie poważne wyzwanie dla branży.
Na przykład ostatnie telewizory Samsunga z microLED kosztują ponad 100 000 USD, jest to kwota, która przewyższa możliwości większości gospodarstw domowych. Jak widać potrzeba jeszcze czasu, aby nastąpił przełom, który spowoduje drastyczną obniżkę cen.
LG i Samsung zmieniają plany
Według specjalistów i analityków minie jeszcze wiele lat, zanim technologia będzie gotowa do masowej produkcji. Okazuje się również, że Samsung nadal jest skłonny do kontynuowania prac nad microLED, jednak sama produkcja będzie mocno ograniczona.
Podsumowanie raportów MicroLED-info wskazuje, że doniesienia z Korei i Tajwanu dotyczące Samsung Display oraz LG Display sugerują zmianę planów biznesowych, w wyniku czego prace nad technologią microLED zostaną ograniczone.
Samsung Display nadal będzie inwestować badania nad microLED, jednak rozszerzenie produkcji zostaje opóźnione. Z kolei LG Display podjęło decyzje, że zmniejsza zespół badawczo-rozwojowy microLED, a niektórzy programiści zostaną przypisani do zespołów związanych z OLED.
W ramach informacji z gazety ETNews wynika, że Samsung planuje zorganizować warsztaty ze swoimi partnerami, w których to przeprowadzą rozmowy na temat microLED. Według giganta, by telewizory były konkurencyjne, muszą kosztować co najmniej 1/10 obecnej ceny.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
No po prostu są za drogie i w produkcji i w sprzedaży a Igoro odpłynął.
„100 000 USD, jest to kwota, która przewyższa większość gospodarstw domowych” – jesteście pewni, że większość gospodarstw domowych jest tańsza? Za pół miliona przecież ciężko kupić jakiekolwiek mieszkanie 😉
„Bezproblemu” pisze się rozłącznie!