>

Najlepsze komedie XXI wieku. Te filmy na pewno poprawią Ci humor!

Oto subiektywny ranking najlepszych komedii, które powstały w XXI wieku. Zebraliśmy dla Was 35 tytułów, które warto znać.

Wybraliśmy najlepsze komedie, które powstały w XXI wieku. Na naszej liście znajdziesz wyłącznie wysoko oceniane i godne polecenia filmy, wyprodukowane po 2001 roku.

Nasz ranking najlepszych komedii celowo pozbawiliśmy wzmianek o filmach animowanych, które często mają mnóstwo wątków komediowych, ale po prostu wymienienie wszystkich godnych polecenia propozycji byłoby niemożliwe.

Kaskader (2024)

„Kaskader” dla wielu może być „najgorętszą” komedią roku i to nie tylko dlatego, że gra tu Ryan Gosling. Świetne sceny akcji, wyważony humor i przyjemna historia sprawiają, że ten film to idealna propozycja na gorące letnie wieczory.

Kaskader

Bohaterem filmu jest… kaskader i jak każdy w tej branży, zdarza się, że zostanie postrzelony, wysadzony w powietrze lub wyrzucony przez okno. Czego się nie robi dla idealnego efektu i zabawienia widzów? Po prawie kończącym karierę wypadku, Colt Seavers musi odnaleźć zaginioną gwiazdę filmową, rozwiązaź spisek i – co najważniejsze – odzyskać miłość swojego życia.

Hit Man (2024)

Jeżeli macie niedosyt po „Kaskaderze”, koniecznie obejrzyjcie „Hit Mana” i innym obiektem westchnień płci pięknej – Glenem Powellem. Warto zapamiętać to nazwisko, bo coś czuję, że w kolejnych latach będziemy oglądać go dość często.

Hit Man

Na co dzień skryty i nieśmiały profesor filozofii Gary Johnson, ma drugie oblicze, dorabiając jako „fałszywy zabójca” na usługach Departamentu Policji z Nowego Orleanu. Gary nie ma sobie równych w wyłapywaniu ludzi planujących morderstwa swoich wrogów. Co jednak, gdy sam znajdzie się pod wpływem i urokiem kobiety, którą zamierzał posłać za kratki?

Barbie (2023)

„Barbie” to wyjątkowy film Grety Gerwig, który jest niepodrabialną mieszanką różnych gatunków: dramatu, filmu SF i komedii. Nie sposób jednak nie oglądać go z uśmiechem na twarzy, bo popisy Margot Robbie i Ryana Gosslinga są naprawdę rozbrajające.

Barbie

Kiedy pod koniec lat 90. ubiegłego wieku grupa Aqua śpiewała „Come on, Barbie, let’s go party”, chyba nikt nie przypuszczał, że ich słowa będą prorocze. Film „Barbie” to koktajl wypełniony satyrą i groteską, którego fabułę ciężko streścić kilkoma zdaniami. Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. Ale co, jeżeli idealna Barbie zauważy, że rzeczywistość wcale nie jest idealna?

Asteroid City (2023)

Najnowszy film Wesa Andersona to pewniak w naszym zestawieniu najlepszych komedii XXI wieku. Co więcej, w moim odczuciu jest to jeden z najlepszych filmów Wesa Andersona w historii, a uważam się za dużego fana jego twórczości. Zdecydowanie warto obejrzeć w natłoku „Szybkich i wściekłych” i popcornowych pozycji Marvela.

Asteroid City

Asteroid City to pustynne miasteczko w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Jest rok 1955. Najsłynniejszą atrakcją miasta jest gigantyczny krater meteorytowy i pobliskie obserwatorium astronomiczne. W ten weekend wojsko i astronomowie zapraszają pięcioro dzieci, które zdobyły nagrody naukowe, aby zaprezentowały swoje wynalazki. Niedaleko, nad wzgórzami, widać chmury grzybów po testach atomowych.

To, co zaczyna się jako uroczystość na cześć osiągnięć uczniów, dostaje nieoczekiwanego gościa: kosmitę. Jak to u Wesa Andersona bywa – to punkt wyjścia do zabawnych scenek i niebanalnych spostrzeżeń na temat ludzkości.

Zaginione miasto (2022)

„Zaginione miasto” to film tak przyjemny i tak pozytywny, że polecamy go wszystkim osobom cierpiącym na jesienno-zimową chandrę. Zwłaszcza, że jest tu i Channing Tatum, i Sandra Bullock, i Brad Pitt!

Zaginione miasto

Historia kręci się wokół Loretty Sage, opromienionej sukcesami autorki powieści przygodowych. Pewnego dnia porywa ją ekscentryczny milioner, przekonany, że tylko ona może doprowadzić go do mitycznego, zaginionego miasta przedstawionego w jej ostatniej książce. Przedzierając się przez dżunglę, Loretta nie będzie jednak sama. Na pomoc rusza bowiem Alan, model pojawiający się na okładkach pisanych przez nią bestsellerów.

Nieznośny ciężar wielkiego talentu (2022)

„Nieznośny ciężar wielkiego talentu” to chyba jeden z najoryginalniejszych filmów w portfolio Nicolasa Cage’a. I całkiem udana komedia do tego!

Nieznośny ciężar wielkiego talentu

Nicolas Cage wciela się w Nicka Cage’a, aktora w kryzysie, który postanawia przyjąć ofertę od bogatego fana, zapraszającego go na Majorkę, aby tam był honorowym gościem na jego urodzinach. Nie wie jednak, że tajemniczy miliarder jest kryminalistą pozostającym pod obserwacją CIA. W ten sposób gwiazdor kina akcji zostaje bohaterem sensacyjnej komedii.

Free Guy (2021)

„Free Guy” to jeden z najbardziej przewrotnych i najlepszych filmów akcji, które cały czas puszczają oko do widza. To prawdziwy pean dla gier komputerowych i fanów szeroko rozumianej popkultury. Trzeba zobaczyć, najlepiej nie tylko raz.

Free Guy

Guy to przeciętny urzędnik bankowy, który zupełnie przez przypadek odkrywa, że jest drugoplanowym graczem w otwartej grze wideo. W rzeczywistości pozbawionej ograniczeń postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, ocalić swój świat i zostać bohaterem według własnego scenariusza!

Nie patrz w górę (2021)

„Nie patrz w górę” to jeden z najlepszych i najbardziej aktualnych filmów oryginalnych Netflix ostatnich miesięcy, jeżeli nie lat. Niby dramat, niby komedia, ale przede wszystkim brutalna laurka ludzkości.

Nie patrz w górę

Studentka astronomii Kate Dibiasky i jej profesor Randall Mindy odkrywają, że po obrzeżach galaktyki krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Jakby tego było mało, nikt się nią nie przejmuje. Okazuje się, że ostrzeganie ludzkości przed zabójczym zagrożeniem wielkości Mount Everestu prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji.

Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun (2021)

To ciekawe, że „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” zawitał także w naszym zestawieniu najlepszych dramatów ostatnich lat. Ale właśnie taka jest twórczość Wesa Andersona – trochę słodka, trochę gorzka, ale przede wszystkim: bardzo ludzka.

Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

Po śmierci uwielbianego, urodzonego w Kansas redaktora Arthura Howitzera juniora pracownicy „The French Dispatch”, popularnego amerykańskiego magazynu z siedzibą we francuskim mieście Ennui-sur-Blasé, spotykają się, aby napisać jego nekrolog. Wspomnienia o Howitzerze stają się kanwą dla czterech historii.

Palm Springs (2020)

„Palm Springs” to świetne połączenie komedii, romansu i filmu SF. Punkt wyjścia historii jest bardzo prosty, ale sprzyja wielu nietypowym sytuacjom i pozwala wykazać się Andy’emu Sambergowi.

Pal Springs

On jest beztroskim lekkoduchem, który chce wyzwolić się ze związku bez przyszłości. Ona jest zadeklarowaną singielką, która jednak nie stroni od kokietowania mężczyzn. Nyles i Sarah poznają się na weselu w Palm Springs. Sytuacja sprzyja spontanicznemu flirtowi, ale nagle następuje dziwaczny zwrot akcji – nasza para zostaje uwięziona w pętli czasu i tym samym musi w kółko przeżywać ten sam dzień.

Jojo Rabbit (2019)

„Jojo Rabbit” to niewątpliwie jeden z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich lat i popis odwagi Taiki Waititiego. Opowiada historię, o której niektórzy baliby się nawet pomyśleć. I to z uśmiechem na twarzy!

Jojo Rabbit

Gdy niemiecki chłopiec Jojo znajduje młodą Żydówkę, którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka, jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler, Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi.

Green Book (2018)

„Green Book” to jeden z najlepszych filmów ostatnich lat, dzięki rewelacyjnym rolom Viggo Mortensema i Mahershali Aliego. Świetna, podnosząca na duchu komedia, która jest przepełniona ciepłem i pozytywną energią.

Green Book

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

Yesterday (2018)

„Yesterday” to jeden z najbardziej pozytywnych filmów ostatnich lat. To dzieło Danny’ego Boyle’a, który przedstawił intrygującą wizję świata bez Beatlesów.

Yesterday

Jack Malik jest młodym piosenkarzem i twórcą piosenek, tyle że choć od lat stara się zainteresować swoją twórczością kogokolwiek, wciąż nie osiąga sukcesu. Nawet mimo niezwykłego wsparcia, jakie daje mu przyjaciółka Ellie, z którą zna się od dzieciństwa. Aż nagle, w niewyjaśnionych okolicznościach, na krótką chwilę na Ziemi zapanowuje ciemność, a Jack zostaje potrącony przez autobus.

Kiedy budzi się ze śpiączki, szybko orientuje się, że The Beatles nigdy nie istnieli. Wykonując piosenki największego bandu w historii muzyki, Jack staje się wkrótce światowym fenomenem.

Baywatch. Słoneczny patrol (2017)

Mimo iż mogłoby się wydawać, że „Słoneczny patrol” to już tylko echo minionej epoki, kinowa wersja hitu sprzed lat naprawdę daje radę. Duża w tym zasługa Dwayne’a Johnsona i Zaca Efrona, których pozytywna energia pcha akcję do przodu. Plus są też piękne panie, które w strojach kąpielowych chyba się urodziły.

Baywatch. Słoneczny patrol

Mitch Buchannon prowadzi zespół ratowników w słonecznej Kalifornii i nie ma sobie równych. Pewnego dnia do jego ekipy dołącza świetny olimpijski pływak Matt Brody. Obydwaj mężczyźni mają silne osobowości, co utrudnia im wspólną pracę. Szybko jednak muszą zjednoczyć siły przeciwko bezlitosnej bizneswoman, której plany zagrażają przyszłości zatoki.

Deadpool (2016)

O tym filmie można by mówić godzinami. „Deadpool” z Ryanem Reynoldsem to ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvel Comics. Wade Wilson – niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik – poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania.

Deadpool

Staje się znany jako Deadpool i wyposażony w czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.

Bridget Jones 3 (2016)

Bridget, czterdziestoparoletnia (znów) singielka – po rozstaniu z Markiem Darcym, skupia się na pracy i kontaktach ze starymi i nowymi przyjaciółmi. Czeka ją jednak nowy zwrot w życiu, kiedy spotka energicznego Amerykanina Jacka, który uosabia wszystko to, czego brakuje Darcy’emu.

Bridget Jones 3

Nieoczekiwanie Bridget odkrywa, że jest w ciąży, ale ma tylko 50 procent pewności, kto jest ojcem dziecka.

Jutro będziemy szczęśliwi (2016)

Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin – jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika.

Jutro będziemy szczęśliwi

Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki.

Kryptonim U.N.C.L.E. (2015)

Ach, ten Henry Cavill. Jeżeli jednak nigdy nie zagra on Jamesa Bonda, to rola Napoleona Solo na pewno będzie zapamiętana jako „najbliższa” kreacji słynnego agenta 007. „Kryptonim U.N.C.L.E.” to film Guya Ritchiego, więc specyficzny humor jest tu wpisany w scenariusz.

Kryptonim U.N.C.L.E.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 60. XX wieku, w kulminacyjnym okresie zimnej wojny. Skupia się na postaciach agenta CIA Napoleona Solo oraz agenta KGB Illyi Kuryakina. Agenci, zmuszeni odłożyć na bok wzajemne animozje, łączą siły, aby powstrzymać tajemniczą międzynarodową organizację przestępczą, której celem jest zburzenie równowagi sił poprzez rozprzestrzenianie broni i technologii nuklearnej.

Praktykant (2015)

„Praktykant” to świetna rola Roberta De Niro. Wciela się on w rolę Bena Whittakera, 70-letniego wdowca, który wykorzystuje nadarzającą się okazję, aby wrócić do aktywnego życia i zatrudnia się jako stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie.

Praktykant

Jej założycielką i głównodowodzącą jest ambitna Jules Ostin. Podczas nieuchronnego zderzenia pokoleń, obydwoje odkrywają wartość przyjaźni.

Grand Budapest Hotel (2014)

„Grand Budapest Hotel” to niezwykle stylowy film Wesa Andersona, który opowiada o przygodach Gustava H., legendarnego konsjerża w słynnymi europejskim hotelu i Zero Mosutafy, lobby boya, który stał się jego najbardziej zaufanym przyjacielem.

Grand Budapest Hotel

Historia dotyczy kradzieży i odzyskania bezcennego renesansowego obrazu; szalonej batalii o ogromny, rodzinny majątek, okraszonej brawurowymi pościgami na motocyklach, pociągami, saniami i na nartach; a także najsłodszego z romansów – wszystko w przededniu dramatycznych zmian, które odcisną brutalne piętno na całym kontynencie.

Sekretne życie Waltera Mitty (2013)

Przychodzi moment, kiedy przestajesz marzyć i sam tworzysz swoje przeznaczenie. Dla Waltera Mitty, marzyciela, który ucieka od swojej anonimowej egzystencji znikając w świecie fantazji, ta chwila właśnie nadeszła.

Sekretne życie Waltera Mitty

Gdy praca jego i współpracowniczki jest zagrożona, Walter podejmuje działania w świecie rzeczywistym i wybiera się w podróż bardziej niewiarygodną, niż kiedykolwiek mógłby sobie wyobrazić. Ben Stiller jest reżyserem i odtwórcą głównej roli w tej inspirującej opowieści o zwykłym człowieku, który znajduje odwagę, by podjąć niezwykła przygodę, jaką jest życie.

Ted (2012)

„Ted” to jedna z najoryginalniejszych komedii w historii kina. To historia Johna Bennetta, mężczyzny, który w dorosłym życiu musi zmagać się ze swoim ukochanym misiem, Tedem. Ted ożył dawno temu, kiedy mały John wypowiedział gwiazdkowe życzenie, w którym prosił o prawdziwego przyjaciela na całe życie.

Ted

Prośba się spełniła, ale w dorosłym życiu Ted odmawia porzucenia swego przyjaciela, nie przejmując się jego wiekiem ani sytuacją życiową, w jakiej się znajduje. Film stworzył Seth MacFarlane, który zasłynął serialem „Family Guy”.

Szefowie wrogowie (2011)

Nick, Kurt i Dale są przekonani, że jedynym sposobem na uczynienie ich uciążliwej pracy nieco bardziej znośną byłoby uwolnienie się od swoich na wskroś nieznośnych szefów. Ponieważ odejście z pracy nie wchodzi w grę, pod wpływem paru nadprogramowych drinków i kilku rad od byłego hochsztaplera trzej przyjaciele obmyślają złożony i pozornie niezawodny plan uwolnienia się od pracodawców na dobre.

Szefowie wrogowie

Nietykalni (2011)

To prawdopodobnie najlepsza komedia/komediodramat wszech czasów. Nagradzana przez krytyków, uwielbiana przez widzów – można oglądać w nieskończoność. Ta historia zdarzyła się naprawdę.

Nietykalni

Sparaliżowany na skutek wypadku milioner Philippe zatrudnia do pomocy i opieki Drissa, młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni.

Kocha, lubi, szanuje (2011)

Cal Weaver uważa, że jego małżeństwo jest idealne. Do czasu, gdy jego żona Emily występuje o rozwód. Teraz Cal jest singlem i szuka miłości z pomocą kobieciarza Jacoba Palmera, który całkowicie zmienia jego życie. Obaj odkrywają jednak, że bycie podrywaczem bez właściwej partnerki traci sens.

Kocha, lubi, szanuje

Cal i Emily to nie jedyne postaci poszukujące miłości tam, gdzie trudno na nią trafić. Trzynastoletni syn Cala — Robbie — szaleje za siedemnastoletnią opiekunką do dzieci, Jessicą, która z kolei na obiekt westchnień wybrała sobie Cala.

Kac Vegas (2009)

„Kac Vegas” (część pierwsza trylogii) to zdecydowanie jedna z najlepszych komedii ostatnich lat. Ten film chyba zna każdy? Czterech dobrych kumpli wyrusza na wieczór kawalerski do Las Vegas.

Kac Vegas

Następnego ranka dopada ich kac-gigant, przyszły pan młody znika, a pozostali nie pamiętają, co się stało. Wyruszając na poszukiwanie kolegi, odkrywają, że jeden z nich poślubił striptizerkę, drugi miał doświadczenie homoseksualne, a wszystkich czterech ściga lichwiarz – bandyta.

Narzeczony mimo woli (2009)

Margaret Tate jest kobietą sukcesu – zajmuje wysokie stanowisko, ma władzę i pieniądze. Jednak zaniedbanie procedur wizowych sprawia, że może wszystko stracić. Jedyne wyjście to poślubić swojego asystenta i sprawić, by wszyscy uwierzyli, że zapracowanego i niedocenianego Andrew oraz jego mało sympatyczną i wymagającą szefową połączyło prawdziwe uczucie.

Narzeczony mimo woli

Niedobrana para rusza na Alaskę, aby poinformować rodzinę Andrew o zaręczynach. Ciepła atmosfera i wyjątkowe towarzystwo sprawią, że Margaret zacznie doceniać zupełnie inne wartości…

Diabeł ubiera się u Prady (2006)

„Diabeł ubiera się u Prady” to ekranizacja powieści Lauren Weisberger, jednego z największych bestsellerów ostatnich lat. Młoda dziewczyna zdobywa upragnioną pracę w jednym z najbardziej prestiżowych nowojorskich magazynów poświęconych modzie, mając nadzieję, że otworzy jej to drogę do wielkiej kariery. Pech w tym, że jej bezwzględna szefowa to kobieta z piekła rodem.

Diabeł ubiera się u Prady

Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej (2006)

Ten film musiał znaleźć się w takim zestawieniu, choć osobiście nie jestem jego wielkim fanem. Jest to jednak niewątpliwy popis Sachy Barona Cohena, parodia dokumentu przedstawiająca Borata, „szóstego co do popularności człowieka” w Kazachstanie i dziennikarza państwowej telewizji, który wyjeżdża do USA. Kiedy Borat odkrywa „Słoneczny patrol” postanawia zrobić wszystko, by ożenić się z grającą w nim Pamelą Anderson.

Borat

Bridget Jones: W pogoni za rozumem (2004)

W tej kontynuacji pamiętnika odnajdujemy Bridget, tam gdzie ją zostawiliśmy – w ramionach przystojnego prawnika Marka Darcy. Mark toleruje (prawie) wszystkie ataki zazdrości Bridget. Dlaczego bowiem każda kobieta w Londynie, łącznie z nową długonogą stażystką pracującą z Markiem, nie miałaby pragnąć odebrać takiego faceta pulchnej, popełniającej gafy Bridget?

Bridget Jones: W pogoni za rozumem

Wraz z pojawieniem się zagrożenia, różowe obłoczki nad głową Bridget stają się ciemnymi chmurami, a jej związek z Darcym musi przejść poważną próbę. Kiedy wydaje się, że burza jest nieunikniona, na horyzoncie pojawia się były szef Bridget i niepoprawny kobieciarz Daniel Cleaver.

Poznaj moich rodziców (2004)

Sequel komedii „Poznaj mojego tatę” przedstawia dalsze losy Grega Fockera i jego narzeczonej Pam Byrnes, którzy po tym, jak Gregowi udało się wywalczyć przychylność rodziców Pam – Jacka i Diny Byrnesów, przekonani są, że teraz już nic nie stanie im na drodze do ślubu. Do czasu – katastrofą okazuje się bowiem wspólne spotkanie obu rodzin. Wyluzowani państwo Fockerowie w żaden sposób nie potrafią się porozumieć ze sztywnymi Byrnesami…

Poznaj moich rodziców

Eurotrip (2004)

„Eurotrip” to zwariowana komedia z lat młodości wielu z nas. Licealista Scott koresponduje przez internet z osobą z Europy, o pseudonimie „Mieke”, która pomaga mu otrzymywać najlepsze stopnie z języka niemieckiego, rozwiązując za niego zadania domowe.

Eurotrip

Gdy „Mieke” proponuje chłopakowi spotkanie „na żywo”, Scott początkowo panikuje, obawiając się, że ma do czynienia ze starszym mężczyzną o podejrzanych upodobaniach seksualnych. Kiedy okazuje się, że internetowy przyjaciel w rzeczywistości jest atrakcyjną dziewczyną, chłopak decyduje się odbyć podróż po Europie w towarzystwie swojego najlepszego przyjaciela Coopera i dwóch bliźniaków – Jenny i Jamie.

Bruce Wszechmogący (2003)

Bruce Nolan jest reporterem lokalnej telewizji w Buffalo. Cieszy się popularnością, ma uroczą dziewczynę, wcale jednak nie uważa, że los potraktował go sprawiedliwie. Tak więc po najgorszym dniu swego życia, Bruce urąga Bogu, zarzucając Mu, że zrujnował jego życie, i że zupełnie nie potrafi zarządzać wszechświatem.

Bruce Wszechmogący

Bóg, usłyszawszy wołania zdesperowanego Bruce’a, odpowiada… i obdarza go taką mocą, jaką sam posiada, chcąc przekonać się, czy Bruce będzie od niego lepszy.

Dzień świra (2002)

„Dzień świra” to jeden z najlepszych polskich filmów wszech czasów. 44-letni Adaś Miauczyński, sfrustrowany inteligent- polonista, rozwiedziony, kochający dorastającego syna – to bohater, którego już znamy z wcześniejszych filmów Marka Koterskiego: „Nic śmiesznego” i „Ajlawju”.

Dzień świra

Miauczyński w „Dniu świra” to człowiek przeżywający „piekło najbliższych pięciu minut”. Niczym bohater romantyczny przeżywa i cierpi za kraj, za miliony, a zabija go obecna chwila, nieznośna powtarzalność codziennych czynności i nienawistny mu kontakt z drugim człowiekiem.

Dziennik Bridget Jones (2001)

To bezsprzecznie jedna z najlepszych komedii w historii. U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce – i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze – wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę.

Dziennik Bridget Jones

Masz ochotę na coś innego? Warto sprawdzić nasz ranking najlepszych filmów SF.

Marcepan

Najnowsze artykuły

Megahit Netflix powraca w wielkim stylu i ostrzy kły na pierwsze miejsce!

"Outer Banks" wraz z nowym, czwartym sezonem podbił serca publiczności. Czego możemy spodziewać się po…

17 października 2024

Znakomite wieści dla fanów seriali na Netflix! Nowy zwiastun hitowego filmu

Lubisz filmy wyprodukowane przez Netflix? Jeśli tak, to znakomicie, ponieważ producenci Stranger Things wracają z…

17 października 2024

Co oglądać w Netflix? Nowe filmy i seriale (październik 2024)

[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…

17 października 2024

LG OLED 55 poniżej 4000 zł. Gdybym nie miał telewizora, to skorzystałbym z tej oferty!

Najnowszy LG OLED 55B4 jest teraz dostępny w świetnej cenie w sklepie sferis.pl! To doskonała…

17 października 2024

Netflix podgrzewa atmosferę kolejnym trailerem! Nadciąga 2. sezon wielkiego hitu

„Arcane” to serial, który na długo zdominował streaming i stał się jedną z najciekawszych propozycji…

17 października 2024

Hitowy telewizor Philips OLED 77 cali w mega promocji!

Szukasz ogromnego telewizora, który oferuje znakomitą jakość obrazu w rozsądnej cenie? Sprawdź mega promocję na…

17 października 2024