>

Oto najlepsze seriale z Apple TV+. Te 30 tytułów warto zobaczyć

Chcesz obejrzeć dobry serial? Sprawdź Apple TV+ – znajdziesz tam kilka dobrych tytułów, których na próżno szukać w innych serwisach VoD. Mamy nawet gotową ściągę – oto najciekawsze seriale oryginalne z Apple TV+.

Serwis streamingowy Apple TV+ jest z nami już 3 lata i przez ten czas zdążyło pojawić się na nim naprawdę sporo wysoko ocenianych i popularnych seriali.

Każdy znajdzie coś dla siebie, bo różnorodność Apple jest naprawdę godna podziwu, dlatego nasz ranking najlepszych seriali z Apple TV+ zawiera zarówno pozycje komediowe, SF, jak i obyczajowe, Jest w czym wybierać!

Przy okazji warto wspomnieć, że mamy również zestawienie najlepszych filmów na Apple TV+.

Małpi biznes

Małpi biznes

„Małpi biznes” to bardzo przyjemny serial kryminalny z Vincem Vaughnem w roli głównej. Niby prosta i dobrze „znana” historia, a jednak potrafi nieraz zaskoczyć. Dynamiczny serial z trafnymi, humorystycznymi dialogami i pięknymi krajobrazami Florydy.

Były detektyw, a obecnie kontroler w branży gastronomicznej na południowej Florydzie zostaje wciągnięty w świat pełen chciwości i korupcji, gdy turysta znajduje odcięte ramię podczas wędkowania. Tak, naprawdę trafniejszego opisu tego serialu, od tego, który jest na Apple TV+, nie znajdziecie.

Sugar

Sugar

„Sugar” to jeden z najlepszych seriali detektywistycznych ostatnich lat, który skrywa świetny twist fabularny i obiecuje wiele po potwierdzonym drugim sezonie. John Sugar we wcieleniu Colina Farrella jest znakomity i mam nadzieję, że będę mógł oglądać go jeszcze kilka sezonów.

John Sugar jest prywatnym detektywem, który ściga się z czasem, aby wyjaśnić tajemnicze zaginięcie Olivii Siegel, ukochanej wnuczki legendy Hollywood, producenta Jonathana Siegela. Podczas śledztwa na jaw wychodzą rodzinne sekrety Siegelów, ale także tajemnica, którą skrywa Sugar.

Uznany za niewinnego

Uznany za niewinnego

Jestem wielkim fanem Jake’a Gyllenhaala, więc każdą jego nową produkcję, oglądam z wielkim entuzjazmem. Nie inaczej było z serialem „Uznany za niewinnego”, w którym przechodzi on samego siebie. Pierwsze pięć odcinków to rollercoaster emocjonalny, kolejne to genialny dramat sądowy, a końcówka wgniata w fotel. To trzeba zobaczyć!

Mroczna materia

Mroczna materia

„Mroczna materia” to świetny serial SF na podstawie światowego bestsellera Blake’a Croucha. Jason Dessen zostaje porwany do alternatywnej wersji swojego życia. By wrócić do swojej prawdziwej rodziny, będzie musiał pokonać najbardziej przerażającego wroga, jakiego mógłby sobie wyobrazić – samego siebie.

Poza otoczką SF, serial zadaje wiele filozoficznych pytań i daje do myślenia. Pokazuje, że nie zawsze „alternatywna” wizja naszego życia, którą sobie wyobrażamy, jest tą lepszą. Mimo iż pierwszy sezon miał zamkniętą strukturę, zapowiedziano, że powstanie drugi, na który czekam z niecierpliwością.

Sunny

Sunny

„Sunny” to czarna komedia z Rashidą Jones, w której jest sporo wątków SF. Życie Amerykanki mieszkającej w Kioto wywraca się do góry nogami, gdy jej mąż i syn znikają podczas tajemniczego wypadku lotniczego. W ramach pocieszenia kobieta dostaje robota domowego nowej generacji o imieniu Sunny, wyprodukowanego przez firmę elektroniczną męża.

Władcy przestworzy

Władcy przestworzy

„Władcy przestworzy” to serial Stevena Spielberga, Toma Hanksa i Gary’ego Goetzmana, producentów „Kompanii braci” i „Pacyfiku”. Podczas II wojny światowej lotnicy załogi bombowców 8. Armii Powietrznej ryzykują życiem w akcie braterstwa zrodzonym z odwagi, strat i zwycięstw. Świetny serial z Austinem Butlerem, Callumem Turnerem, Anthonym Boylem i Nate Mannem w rolach głównych.

To jeden z najlepszych seriali wojennych w historii, który świetnie koresponduje ze wspomnianą „Kompanią braci” i „Pacyfikiem”. Historia jest jednak zamknięta, więc nie powinniśmy oczekiwać kontynuacji.

Silos

Silos

„Silos” to adaptacja filmowa cyklu książek SF napisanych przez amerykańskiego pisarza Hugh Howeya. Seria rozpoczęła się w 2011 roku od opowiadania „Wool”, które później zostało wydane wraz z czterema kolejnymi nowelami jako powieść o tym samym tytule.

Akcja „Silos” rozgrywa się w przyszłości. Ocalała ludzkość znajduje schronienie w Silosie, podziemnym mieście, które samo się zaopatruje i składa się z 144 pięter. Brak jest jakichkolwiek zapisów z czasów sprzed istnienia Silosu. Mieszkańcy Silosu są uczeni, że świat zewnętrzny jest trujący i śmiertelny, a podstawową zasadą Silosu jest to, że każdy, kto wyraża pragnienie wyjścia na zewnątrz, zostaje tam wysłany, by oczyścić zewnętrzne sensory.

Osoby wysyłane na zewnątrz zawsze wykonują polecenia, ale giną w ciągu kilku minut, co utwierdza mieszkańców Silosu w przekonaniu, że świat zewnętrzny jest niezamieszkany. Ale prawda okazuje się znacznie bardziej skomplikowana.

Za nami pierwszy sezon, drugi już 15 listopada.

Nowy styl

Nowy styl

„Nowy styl” to serial ujawniający szokującą historię o tym, jak kultowy projektant Christian Dior oraz współcześni mu Coco Chanel, Pierre Balmain i Cristóbal Balenciaga radzili sobie podczas trudów II wojny światowej i dali początek współczesnej modzie.

Ben Mendelsohn jako Christian Dior jest znakomity, więc mam nadzieję, że zobaczymy kontynuację tej historii. Nie ma jednak jeszcze na ten temat żadnej oficjalnej informacji.

Lekcje chemii

Lekcje chemii

W latach 50. pewna kobieta marzy o karierze naukowej, jednak zderza się ze społecznym oczekiwaniem, że miejsce kobiety jest w domu. Przyjmuje więc propozycję pracy przy kulinarnym programie telewizyjnym i postanawia nauczyć ignorowane amerykańskie gospodynie domowe znacznie więcej niż samych przepisów.

„Lekcje chemii” to ciekawy serial oryginalny Apple z Brie Larson w roli głównej, która świetnie wypada w swojej roli. Prawdopodobnie doczekamy się drugiego sezonu, ale jeszcze nie ma oficjalnych informacji na ten temat. Brie Larson jest dość mocno zapracowana, więc trudno powiedzieć, kiedy znajdzie czas na serial.

Odmieniec

Odmieniec

„Odmieniec” to jeden z najbardziej niedocenianych seriali oryginalny Apple TV+, a szkoda. Powstał na podstawie wielokrotnie nagradzanej powieści, który łączy elementy horroru i baśni dla dorosłych. Historia miłosna Apolla i Emmy to bajka – do momentu tajemniczego zniknięcia kobiety. Osamotniony Apollo wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż przez Nowy Jork, o którego istnieniu nie miał pojęcia.

Twórcy mają nadzieję, że powstanie drugi sezon, bo w tej historii jest jeszcze sporo do opowiedzenia. Musimy jednak czekać na oficjalny komunikat.

W powietrzu

W powietrzu

„W powietrzu” to ekscytujący serial z Idrisem Albą w roli głównej. Gdy samolot lotu KA29 zostaje porwany podczas siedmiogodzinnej trasy z Dubaju do Londynu, Sam Nelson, doświadczony negocjator korporacyjny, próbuje wykorzystać swoje umiejętności, by uratować wszystkich na pokładzie. Czy ta ryzykowna strategia nie skończy się porażką?

Serial trzyma w napięciu od początku do końca, więc nic dziwnego, że twórcy zdecydowali się zamówić drugi sezon. Na ten poczekamy najwcześniej do 2025 r.

W obronie syna

W obronie syna

„W obronie syna” to miniserial z Chrisem Evansem w roli głównej, będący adaptacją powieści Williama Landaya. Akcja rozgrywa się w Newton, w stanie Massachusetts, gdzie rodzina Barberów wiedzie spokojne życie. Andy jest cenionym prokuratorem, a Laurie zajmuje się domem.

Pewnego dnia wokół 14-letniego syna – Jacoba – rozpętuje się piekło. Chłopak zostaje oskarżony o zamordowanie kolegi ze szkoły. Rodzice zrobią wszystko, by oczyścić syna z zarzutów, ale gdy na jaw wychodzą nowe fakty, zaczynają wątpić, czy chłopak faktycznie jest niewinny.

Pachinko

Pachinko

„Pachinko” to adaptacja bestselleru Min Jin Lee i kronika losów czterech pokoleń rodziny rozgrywająca się na tle trudnych relacji między Koreą a Japonią. Serial w pogłębiony sposób analizuje doświadczenia imigrantów i nie bombarduje nas tanim sentymentalizmem. Przedstawia historię osób, które mimo dekad spędzonych w nowej ojczyźnie wciąż bywają traktowani jako obcy.

Są dwa sezony i czekamy na kolejny.

Terapia bez trzymanki

Terapia bez trzymanki

Jimmy nie radzi sobie ze stratą żony, jednocześnie będąc ojcem, przyjacielem i terapeutą. Postanawia wypróbować nową technikę, którą stosuje wobec wszystkich: brutalną szczerość bez owijania w bawełnę. Czy Jimmy pomoże sobie, pomagając innym? Czy dzięki temu powróci do życia?

„Terapia bez trzymanki” to słodko-gorzki serial oryginalny Apple z Jasonem Segelem w roli głównej. Drugi sezon już niebawem, a na pewno na nim się nie skończy.

Ekstrapolacje

Ekstrapolacje

Miałem wątpliwości, czy umieścić w tym zestawieniu serial „Ekstrapolacje”, bo jednak nie zbiera wybitnych recenzji, a przy tym faktycznie ma swoje słabe strony. Warto jednak pochwalić twórców za odwagę mówienia o rzeczach ważnych i nieuchronnych – globalne ocieplenie wszak zmienia świat, w którym żyjemy.

Akcja serialu „Ekstrapolacje” rozgrywa się na kilku planach czasowych, w niedalekiej przyszłości i ukazuje opłakane skutki wpływu zmian klimatycznych na nasz świat. Na opowieść składa się osiem przeplatających się historii z całego świata o miłości, pracy, wierze i rodzinie – nie wszystkie są równe, ale warto wyrobić sobie własne zdanie.

Ostatnie dni Ptolemeusza Greya

Ostatnie dni Ptolemeusza Greya

„Ostatnie dni Ptolemeusza Greya” to sześcioodcinkowa historia na podstawie książki Waltera Mosleya, który przerobił ją na scenariusz serialu oryginalnego Apple TV+. To zamknięta całość, więc nie ma mowy o kontynuacji.

Po niespodziewanej utracie zaufanego opiekuna, Ptolemeusz Grey trafia pod opiekę osieroconej nastolatki Robyn. Kiedy okazuje się, że nowa terapia pozwoli odtworzyć wspomnienia Ptolemeusza, wymazane w wyniku postępującej demencji – nastolatka i jej podopieczny zaczynają wspólnie odkrywać szokującą prawdę.

Czarny ptak

Czarny ptak

„Czarny ptak” to serial inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Jimmy Keene, który właśnie rozpoczyna dziesięcioletnią odsiadkę, otrzymuje niezwykłą ofertę: jeśli zdoła zdobyć informacje od podejrzanego o zabójstwo Larry’ego Halla, będzie wolny. Wypełnienie tej misji staje się dla Jimmy’ego życiowym celem.

„Czarny ptak” to znakomity serial sensacyjny z gwiazdorską obsadą – w roli głównej Taron Egerton, a obok niego takie tuzy jak Ray Liotta czy Greg Kinnear. Nie będzie drugiego sezonu, bo serial stanowi zamkniętą całość.

Rozdzielenie

Rozdzielenie

„Rozdzielenie” to jeden z najlepszych seriali dostępnych na nie tylko na Apple TV+, ale wszystkich dostępnych serwisach vod. Pierwszy sezon pojawił się na Apple TV+ już jakiś czas temu, a już nie możemy doczekać się kolejnego. Mistrzowska rola Adama Scotta, wybitny John Turturro i zjawiskowa Britt Lower. To trzeba zobaczyć.

Mark zarządza zespołem pracowników, których wspomnienia związane z pracą i życiem osobistym zostały rozdzielone w wyniku zabiegu. Gdy po pracy zjawia się w jego życiu tajemniczy kolega, Mark zaczyna stopniowo odkrywać prawdę na temat ich zawodów.

Drugi sezon „Rozdzielenia” już 17 stycznia 2025 r.

Wąż z Essex

Wąż z Essex

Wdowa Cora Seaborne przeprowadza się z Londynu do Essex, żeby zbadać doniesienia o mitycznym wężu. Nawiązuje nietypową relację z miejscowym pastorem, ale kiedy wydarza się tragedia, mieszkańcy oskarżają ją o zwabienie bestii.

„Wąż z Essex” to serial na podstawie powieści Sarah Perry. W rolach głównych Claire Danes i Tom Hiddleston, więc o grę aktorską na najwyższym poziomie nie ma co się martwić.

Kulawe konie

Kulawe konie

„Kulawe konie” to zabawny serial szpiegowski, który opowiada o dysfunkcyjnej grupie agentów MI5 i ich odrażającym szefie, słynącym ze złej sławy Jacksonie Lambie. Wspólnie próbują bronić Anglii przed wrogimi siłami, poruszając się w świecie szpiegowskich sztuczek.

W „Kulawych koniach” możemy podziwiać Gary’ego Oldmana i Kristin Scott Thomas, którzy stają na wysokości zadania. Są cztery sezony, które stanowią zamkniętą całość.

Pięć dni w szpitalu Memorial

Pięć dni w szpitalu Memorial

Serial „Pięć dni w szpitalu Memorial” oparty na prawdziwych wydarzeniach, do których doszło podczas huraganu Katrina. Kiedy nadeszła powódź, padło zasilanie, a nad miasto nadciągnęła fala upałów, wyczerpani pracownicy szpitala w Nowym Orleanie musieli podejmować ważne i dramatyczne decyzje.

„Pięć dni w szpitalu Memorial” to miniserial, który tworzy zamkniętą całość, więc nie ma co spodziewać się kontynuacji.

Ted Lasso

Ted Lasso

„Ted Lasso” to jeden z najlepszych seriali wszech czasów. Doskonała propozycja dla fanów piłki nożnej, ale nie tylko. Powinni go obejrzeć także menadżerowie i team leaderzy, by dowiedzieć się, jak efektywnie zarządzać zespołem ludzi.

Punkt wyjścia historii jest dość prosty – Ted Lasso, trener amerykańskiej drużyny futbolowej, zostaje menadżerem klubu piłkarskiego AFC Richmond. Nie ma zielonego pojęcia o futbolu, ale okazuje się świetnym psychologiem, a niektórym piłkarzom właśnie takich kierowników trzeba.

Są trzy sezony, choć coraz głośniej mówi się o tym, że czwartego doczekamy się prędzej czy później.

For All Mankind

For All Mankind

Wyobraź sobie świat, w którym globalny wyścig kosmiczny nigdy się nie ukończył. Ta alternatywna wersja historii, autorstwa Ronalda D. Moore’a, opowiada o życiu astronautów NASA bohaterów i gwiazd swoich ostatnich oraz ich rodzin.

„For All Mankind” to niezły serial, nie tylko dla miłośników kosmosu. I chyba dlatego też wielu miłośnikom kosmosu może po prostu nie przypasować. Są cztery sezony, a piąty jest bardzo prawdopodobny, choć nie zapowiedziano go jeszcze oficjalnie. Będzie także spin-off serii.

Fundacja

Fundacja

„Fundacja” to jeden z najważniejszych seriali ostatnich lat, adaptacja jednego z najbardziej ambitnych cykli literackich Isaaka Asimova.

Dr Hari Seldon, genialny matematyk, tworzy dyscyplinę zwaną psychohistorią i przewiduje upadek Imperium. Wraz z grupą lojalnych zwolenników wyrusza w najdalsze zakątki galaktyki, aby założyć Fundację, próbując odbudować i zachować przyszłość cywilizacji.

Rządzący galaktyką Cleonowie, rozwścieczeni tym, co głosi Seldon, obawiają się, że ich władza może nie tylko osłabnąć, ale wręcz zakończyć się raz na zawsze. To tylko wierzchołek góry lodowej, bo historia piętrzy się i komplikuje na każdym kroku.

Są dwa sezony, a trzeci kręcono m.in. w Polsce – jego premiera nie wcześniej niż w 2025 r.

See

See

„See” to kolejny serial oryginalny Apple, który rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości. Opowiada historię świata, w którym wirus zdziesiątkował ludzkość, a ocalali zostali pozbawieni wzroku.

Jason Momoa w roli ojca narodzonych setki lat później bliźniąt, obdarzonych zdolnością widzenia, która dla innych stała się mitem, musi ochronić swoje plemię przed żądną władzy królową.

Są trzy sezony, które stanowią zamkniętą całość.

Servant

Servant

„Servant” to niepokojący serial, opowiadający o małżeństwie Turnerów z Filadelfii, Dorothy oraz Seanie, którzy zatrudniają nianię Leanne do opieki nad nowo narodzonym dzieckiem. Po tym, jak wielka tragedia wystawia ich związek na próbę, ich dom staje się podatny na pojawienie się w nim tajemniczej mocy.

Są cztery sezony, które stanowią zamkniętą całość – i dobrze, bo momentami serial się dłużył.

The Morning Show

The Morning Show

„The Morning Show” to obiektywnie najwyżej oceniany serial oryginalny Apple, który został nagrodzony statuetką Emmy. Warto obejrzeć choćby ze względu na niesamowitą obsadę – Jennifer Aniston, Steve Carella, Billy Crudupa czy Reese Witherspoon.

Serial ukazuje życie ludzi, którzy pomagają Ameryce wstać codziennie rano. Prezentuje telewizję śniadaniową od kuchni – wiele przedstawionych tu sytuacji na pewno można odnieść także do polskiej rzeczywistości.

Są trzy sezony, czwarty już wkrótce.

Historia Lisey

Historia Lisey

„Historia Lisey” to mroczny serial na podstawie powieści Stephena Kinga. Niepokojące wydarzenia ożywiają wspomnienia Lisey Landon o małżeństwie z pisarzem Scottem Landonem i dręczącym go mroku.

Warto obejrzeć, także ze względu na świetną obsadę, m.in. Julianne Moore czy Clive Owena. Nie będzie drugiego sezonu, bo historia jest zamknięta.

Wybrzeże moskitów

Wybrzeże moskitów

Allie Fox, genialny wynalazca i uparty idealista, wywozi swoją rodzinę do pełnego niebezpieczeństw Meksyku, by tam schronić się przed rządem USA.

„Wybrzeże moskitów” to świetny thriller na podstawie słynnej powieści amerykańskiego pisarza Paula Theroux. W roli głównej występuje Justin Theroux, prywatnie bratanek autora książki.

Są dwa sezony, ale serial został anulowany i nie doczeka się trzeciego.

Physical

Physical

„Physical” to świetny serial komediowy z Rose Byrne w roli głównej. Sheila Rubin jest udręczoną gospodynią domową z Kalifornii lat 80. Za zamkniętymi drzwiami walczy z osobistymi demonami i paskudnym głosem wewnętrznym. Jej sytuację zmienia aerobik, dodając jej wiary w siebie i prowadząc ją w stronę sukcesu.

Są trzy sezony i czekamy na czwarty.

Masz ochotę na coś innego? Warto sprawdzić nasz ranking najlepszych seriali z Netflix.

Marcepan

Najnowsze artykuły

Telewizory OLED TCL w technologii druku atramentowego już za rok!

Już za rok możemy być świadkami prawdziwej rewolucji, która będzie pod hasłem telewizorów OLED drukowanych…

11 października 2024

Bowers & Wilkins – czyli moje ulubione słuchawki w świetnej cenie! Kupujesz?

Sklep RTV EURO AGD przygotował promocję, w której możesz nabyć słuchawki Bowers & Wilkins Px7…

11 października 2024

Co oglądać w weekend? Oto najlepsze nowe filmy i seriale w tym tygodniu!

[indizar2:stronicowanie] [section:] Wybieramy najciekawsze nowe filmy i seriale VOD. Pod lupę bierzemy m.in. Netflix, Max,…

11 października 2024

LG QNED 55′ z 2024 w fantastycznej cenie! To świetny wybór poniżej 3000 zł!

Polski sklep przygotował wyjątkową ofertę na najnowszy telewizor LG QNED86T o przekątnej 55 cali. Dlaczego…

11 października 2024

Nowy telewizor TCL Mini LED 55 cali w super niskiej cenie! Ma 144 Hz i HDMI 2.1

To jeden z najlepiej wyposażonych i najtańszych telewizorów Mini LED na rynku! Hitowy TCL 55MQLED85…

11 października 2024

Jesienna wyprzedaż w PlayStation Store! Obniżki aż do -75%!

Jak co roku, Sony przygotowało liczne promocje w PlayStation Store, tym razem z okazji jesieni.…

10 października 2024