Serial „Like a Dragon: Yakuza” niedawno zadebiutował na Amazon Prime Video, ale nie każdemu przypadł do gustu. Jeżeli należycie właśnie do tej grupy, to koniecznie sprawdźcie inne produkcje telewizyjne, w których wizerunek yakuzy jest przedstawiony w inny sposób.
Yakuza, czyli japońska mafia, w popkulturze jest przedstawiana jako organizacja zhierarchizowana, przestrzegająca honoru i lojalności, ale zarazem skłonna do brutalnych działań. To nie są Avengersi, do których chce należeć każdy superbohater, ale przestępcy, którzy dla swojego oyabuna nie cofną się przed niczym.
Serial „Like a Dragon: Yakuza” to adaptacja kultowej serii gier „Yakuza” od studia Sega, które przyciągają widzów mrocznym klimatem, pełnym gangsterskich intryg i dramatycznych zwrotów akcji.
Historia osadzona jest w fikcyjnym świecie japońskiego podziemia, gdzie widzowie śledzą losy Kazumy Kiryu, byłego członka yakuzy, który próbuje uwolnić się od kryminalnej przeszłości i odnaleźć spokój. Jednak jego plany komplikują się, gdy zostaje wciągnięty w kolejne niebezpieczne rozgrywki, gdzie lojalność, przemoc i honor splatają się w skomplikowany węzeł.
Serial jest wierny stylistyce gier, prezentując dość rozbudowane portrety psychologiczne bohaterów i liczne zwroty akcji. Nie jest zły, ale o yakuzie znam co najmniej kilka lepszych. Oto 7 propozycji na krótsze i dłuższe wieczory.
„Giri/Haji” to prawdopodobnie najlepszy serial skupiający się wokół yakuzy w historii. Opowiada historię detektywa Kenzo Moriego, który przybywa do Londynu, by odnaleźć zaginionego brata Yuto, związanego z yakuzą. W obcym mieście Kenzo stara się rozwikłać zagadkę, balansując między lojalnością wobec rodziny a obowiązkiem jako stróż prawa.
Serial wyróżnia się oryginalnym podejściem do gatunku kryminalnego i świetnie rozwiniętymi postaciami. W Londynie Kenzo spotyka przeróżne osobowości – od miejscowego detektywa po ekscentryczną prostytutkę i podrzędnych gangsterów.
Przeplatanie japońskiej i zachodniej kultury to doskonały pomysł, umożliwiający poruszenie różnorodnych tematów, takich jak honor, odpowiedzialność czy brawura. Mocną stroną „Giri/Haji” jest wyjątkowa estetyka i świetnie zrealizowane sekwencje walk.
„Tokyo Vice” to historia „odwrotna” do „Giri/Haji”, bo to gaijin (Amerykanin) przyjeżdża do Tokio. Serial luźno oparty jest na wspomnieniach dziennikarza Jake’a Adelsteina, który w latach 90. dołączył do zespołu reporterów jednej z największych tokijskich gazet. Fabuła koncentruje się na jego pracy jako reportera, gdzie staje twarzą w twarz z yakuzą i korupcją na najwyższych szczeblach.
Najmocniejszą stroną „Tokyo Vice” jest niesamowity klimat, który wzorowo oddaje duszną atmosferę Tokio – od neonowych ulic po luksusowe kluby. Przy oglądaniu żadnego innego serialu nie miałem tak, jak tutaj, że chciałem kupić najbliższy możliwy bilet lotniczy do stolicy Japonii i posnuć się jak Jake (oczywiście bezpieczniej, bez zadzierania z yakuzą).
Produkcja wnikliwie bada relacje międzyludzkie, hierarchię oraz lojalność, które mają kluczowe znaczenie w świecie yakuzy. Mroczny, realistyczny ton serialu, napięcie oraz znakomicie oddane realia sprawiają, że „Tokyo Vice” to nie zwykły kryminał, a głęboka analiza kultury japońskiej, widzianej oczami obcokrajowca.
„Sanctuary” to znakomity japoński serial, który opowiada historię Kiyoshiego, młodego mężczyzny z bagażem doświadczeń, który postanawia uciec od biedy zostając zawodnikiem sumo. Kiyoshi musi zmierzyć się z wewnętrznymi zasadami panującymi w środowisku sumo, gdzie lojalność, hierarchia i honor stanowią podstawę kariery każdego zawodnika.
Serial wyróżnia się mrocznym klimatem i realistycznym podejściem do walk sumo, ukazując, jak mocno sport ten jest zależny od yakuzy. „Sanctuary” można traktować jako refleksję nad ceną sukcesu i wyborami, które trzeba podejmować, by zyskać szacunek i pozycję w świecie sportu.
„Nagi reżyser” to nietypowy serial, w którym wątki yakuzy przeplatają się przez całe dwa sezony. Z jednej strony to historia Toru Muranishiego, legendarnego reżysera filmów dla dorosłych, który zrewolucjonizował japoński przemysł w latach 80. ubiegłego wieku. Muranishi szybko stał się postacią nietuzinkową i pełną sprzeczności, mierzącą się z cenzurą oraz licznymi skandalami.
Serial odważnie eksploruje granice moralności i ambicji, pokazując jednocześnie realia Japonii w czasach wielkiego rozwoju gospodarczego i silnych zmian społecznych. Serial zyskał popularność dzięki śmiałym scenom, ale to nie tylko hołd dla golizny, a portret człowieka gotowego poświęcić wszystko dla swojej wizji.
„Yakuza Lover” to serial oparty na japońskiej mandze, przedstawiający historię młodej kobiety o imieniu Yuri, która nieoczekiwanie wplątuje się w świat yakuzy. Yuri poznaje Toshię Oyamę, przystojnego i charyzmatycznego członka japońskiego gangu, co prowadzi do zakazanego romansu pełnego niebezpieczeństw i emocji.
Serial pokazuje miłość rozwijającą się w cieniu przemocy i napięć związanych z życiem w świecie przestępczym, gdzie bohaterowie muszą zmierzyć się z konsekwencjami swoich wyborów. „Yakuza Lover” nie jest typowym serialem akcji, bo doskonale są tu pokazane emocje bohaterów żyjących na krawędzi.
Serial „Aibō” skupia się na przygodach nietypowego duetu detektywów – genialnego, ale ekscentrycznego detektywa Ukyo Sugishity i jego bardziej bezpośredniego partnera. Wspólnie rozwiązują skomplikowane sprawy kryminalne, często związane z japońskim półświatkiem i yakuzą. Każdy odcinek stanowi osobne śledztwo, jednak w tle rozwija się także szersza fabuła i dynamiczna relacja między partnerami, którzy różnią się pod względem charakterów i podejścia do pracy.
Serial do dzisiaj cieszy się popularnością w Japonii dzięki wciągającej fabule, głębokiemu portretowi bohaterów oraz realistycznemu przedstawieniu świata japońskiej policji. Można by powiedzieć, że to taka kryminalna „Moda na sukces”, ale z gustem i klimatem.
„Gokusen” to japoński serial komediowy, który opowiada historię Kumiko Yamaguchi, młodej nauczycielki, która pochodzi z rodziny yakuzy. Mimo że w ukryciu jest wnuczką szefa yakuzy, Kumiko decyduje się poświęcić swoje życie edukacji i pracy z trudną młodzieżą w liceum. Jej unikalne pochodzenie i umiejętności związane z walką często okazują się pomocne w radzeniu sobie z problemami swoich uczniów, co prowadzi do zabawnych i wzruszających sytuacji.
Serial łączy elementy komedii i dramatu, ukazując, jak Kumiko stara się zyskać szacunek w szkole, jednocześnie zmagając się z tajemnicą swojej rodziny. „Gokusen” zdobył popularność dzięki humorystycznemu podejściu do tematu, ciepłym portretom postaci oraz przesłaniu o sile lojalności i przyjaźni.
https://www.rtvmaniak.pl/9676924/najlepsze-filmowe-duety-top/
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Granie w chmurze z Xbox! Streamuj swoje gry na smartfonie, tablecie, TV czy w VR…
Netflix pozwany po technicznych problemach podczas transmisji walki Paula z Tysonem. Czy gigant VOD ma…
RTV EURO AGD przygotowało wyjątkową promocję na słuchawki Bowers & Wilkins Px8. Szukasz sprzętu premium?…
Chcesz kupić nowy, bardzo tani telewizor QLED Samsung 65 cali z HDMI 2.1 i 120…
Nie wiesz kiedy jest Black Friday? Zastanawiasz się co kupić na promocji i gdzie najtaniej?…
Bardzo tani telewizor Panasonic możemy kupić już dziś w ramach Black Week na Amazon! To…