Kapitalna premiera dostępna od dziś na Max. Polski film animowany pt. „Chłopi” zasilił właśnie katalog platformy! Jak oceniasz tę produkcję?
O tym, że produkcje z Polski potrafią zrobić sporo zamieszania na świecie wiem nie od dziś i pewnie wie też każdy kto śledził w ostatnich latach np. Netflixa. Niecodziennie zdarza się jednak, aby polskie filmy były nominowane do Oscarów, czyli najbardziej prestiżowych nagród w branży filmowej.
Jedna z takich produkcji, „Chłopi”, właśnie jest dostępna na platformie Max i jeśli nie masz lepszych planów na weekend to zdecydowanie warto sięgnąć po ten film. Daj znać czy oglądałeś go w kinie!
Filmowa adaptacja „Chłopów”, monumentalnego dzieła Władysława Reymonta, jest już dostępna w serwisie streamingowym Max. Film zrealizowany techniką animacji malarskiej, umiejętnie łączy ze sobą klasykę literatury z nowatorskim podejściem do sztuki filmowej. „Chłopi” zostali docenieni przez międzynarodowe i polskie grono krytyków. Obraz zdobył m. in. 2 Polskie Nagrody Filmowe Orły, 3 nagrody podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i został polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.
Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, a w szczególności tragiczna postać Jagny, znalazły się w sercu fabuły tego niezwykłego filmu. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.
Powieść „Chłopi” za którą Władysław Reymont otrzymał literacką Nagrodę Nobla, przepełniona jest kwiecistymi opisami przyrody. Film został zrealizowany w technice animacji malarskiej, która idealnie oddaje nastrój literackiego pierwowzoru. Inspirację dla twórców filmowych stanowiło malarstwo okresu Młodej Polski, w tym najznakomitsze dzieła Józefa Chełmońskiego („Bociany”, „Burza”, „Babie lato”), Ferdynanda Ruszczyca („Ziemia”) czy Leona Wyczółkowskiego. Nad filmem pracowało ponad 100 malarzy, którzy zużyli ponad 1 300 litrów farb olejnych, w wyniku czego powstało około 40 000 klatek filmu. Technika animacji malarskiej została także wykorzystana przy okazji poprzedniej produkcji studia – filmu „Twój Vincent” i od razu podbiła serca widzów na całym świecie.
Piękno malowanych obrazów dopełnia muzyka, za którą odpowiada wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra stworzył specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy podobnie jak malarze, wykorzystali w swojej pracy tradycyjne środki, takie jak instrumenty ludowe i śpiewy.
Źródło: Informacje prasowe
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Najchętniej oglądanym obecnie filmem na Max jest horror, który zadebiutował w 2020 roku i od…
Największym zaskoczeniem w przypadku tych danych jest dobra kondycja Prime Video, które wyprzedza platformę Max.…
Szukasz dobrego telewizora, który nie kosztuje fortuny? Nie chcesz OLEDa, ale zależy Ci na dobrych…
Mamy to już oficjalnie! Firma Samsung dzieli się informacjami o swoich najnowszych soundbarach na 2025…
Pomimo opóźnienia premiery, Ubisoft postanowił podzielić się kilkoma szczegółami dotyczącymi eksploracji w najnowszym Assassin's Creed…
Jeden z mężczyzn postanowił sprzedawać zmodyfikowane wersje konsoli Nintendo Switch, do których dodawał preinstalowane pirackie…