>
Kategorie: Gry i konsoleNewsy

Zatrzymano sprzedawcę pirackich konsol Nintendo

Jeden z mężczyzn postanowił sprzedawać zmodyfikowane wersje konsoli Nintendo Switch, do których dodawał preinstalowane pirackie gry. Sprzedawał je z zyskiem, jednak jego działalność została wykryta przez organy ścigania.

Piractwo to problem, który trwa od dawna – pamiętam, jak niektóre gry wyciekały do sieci jeszcze przed ich oficjalną premierą. Niestety, takie działania poważnie szkodzą firmom, dlatego tak ważna jest walka z tego rodzaju przestępczością.

58-letni mężczyzna zatrzymany za modyfikowanie konsol Nintendo Switch

W Japonii, 58-letni mężczyzna o imieniu Fumihiro Otobe został aresztowany za złamanie Ustawy o Znakach Towarowych poprzez modyfikowanie konsol Nintendo Switch i sprzedaż przerobionych urządzeń z preinstalowanymi pirackimi grami. Otobe przeprowadzał skomplikowane modyfikacje, spawając zmienione części na obwodach drukowanych konsol, co pozwalało urządzeniom na uruchamianie gier pobranych nielegalnie z Internetu.

Jego działalność obejmowała sprzedaż przerobionych konsol Switch, które w zestawie zawierały aż 27 pirackich gier. Ceny za tak zmodyfikowane urządzenia wynosiły około 180 dolarów, co jest ceną znacząco niższą niż standardowa konsola Nintendo Switch.

fot. Nintendo

Oryginalnie oferowany jest dostęp do szerokiej gamy gier, których legalne wersje są dostępne w sprzedaży za dodatkowe opłaty. Otobe korzystał z konsol z drugiej ręki, które następnie modyfikował, co zwiększało jego zyski, ale również stanowiło poważne naruszenie prawa. Zatrzymanie Otobe pokazuje, że japońska policja traktuje takie przestępstwa poważnie, a modyfikowanie sprzętu w celu piractwa jest nadal surowo ścigane.

To zatrzymanie jest wyjątkowe, ponieważ jest to pierwsza taka sprawa związana z modyfikowaniem konsol Switch w Japonii. Warto zauważyć, że podobne przypadki miały miejsce już wcześniej w innych częściach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, gdzie dochodziło do aresztowań za modyfikowanie konsol PlayStation 3 czy pirackie gry Pokémon.

W trakcie śledztwa Otobe przyznał się do swojej winy, tłumacząc swoje działania tym, że uważał, iż jego modyfikacje będą dla innych „niesamowite” i umożliwią im korzystanie z gier w sposób, który w jego oczach byłby atrakcyjny.

Zatrzymano go, gdy w jego domu znaleziono cztery zmodyfikowane konsole Switch, które zostały później skonfiskowane przez władze. Choć sprawa jest nadal w toku, sam Otobe już przyznał, że zdaje sobie sprawę z nielegalności swojego działania.

Nintendo Switch OLED / fot. Nintendo

Jest to przypomnienie, jak poważnym zagrożeniem dla branży gier jest piractwo i jak ogromny wpływ na przemysł mają nielegalne modyfikacje konsol. Przemiany technologiczne w grach stawiają wyzwania przed producentami sprzętu, którzy muszą walczyć z nielegalnymi kopiami gier, co z kolei wpływa na zyski i przyszłość całej branży.

To również przypomnienie, że piractwo nie jest jedynie problemem technologicznym, ale także prawnym, ponieważ osoby, które decydują się na takie działania, mogą ponieść poważne konsekwencje.

Źródło

Michał Zacharski

Najnowsze artykuły

Ten horror podbił serca Polaków! Najchętniej oglądany film na Max

Najchętniej oglądanym obecnie filmem na Max jest horror, który zadebiutował w 2020 roku i od…

18 stycznia 2025

Prime Video wygrywa z Maxem! Ale kto naprawdę rządzi streamingiem?

Największym zaskoczeniem w przypadku tych danych jest dobra kondycja Prime Video, które wyprzedza platformę Max.…

18 stycznia 2025

Mocny telewizor Mini LED od Hisense w ekstra promocji!

Szukasz dobrego telewizora, który nie kosztuje fortuny? Nie chcesz OLEDa, ale zależy Ci na dobrych…

18 stycznia 2025

Samsung prezentuje nowe soundbary oficjalnie! Który kupisz?

Mamy to już oficjalnie! Firma Samsung dzieli się informacjami o swoich najnowszych soundbarach na 2025…

18 stycznia 2025

AC Shadows: pokazano eksplorację! Gra nie będzie trzymać nas za rękę?

Pomimo opóźnienia premiery, Ubisoft postanowił podzielić się kilkoma szczegółami dotyczącymi eksploracji w najnowszym Assassin's Creed…

18 stycznia 2025

Więcej HDMI 2.1 w telewizorach? No, prawie…

W 2025 roku możemy być świadkami bardzo ciekawej zmiany, która będzie odpowiedzią na nadchodzące konsole.…

18 stycznia 2025