Jeśli zastanawiacie się, jaki telewizor plazmowy z dużym ekranem wybrać, zerknijcie na nasze propozycje. Choć nowości z 2013 roku nie ma tak dużo, jak w wypadku segmentu sprzętu 3D, i tak jest w czym wybierać. Sprawdźcie sami.
Wśród najnowszych modeli na 2013 rok nie ma tak dużo, jak w aspekcie TV 3D, jednak producenci udowadniają, że ich urządzenia są także warte zakupu.
Panasonic TX-P50X60E
Ciekawa propozycja od króla plazm w przystępnej cenie.
Specyfikacja: HD Ready 1024 x 768 pikseli, technologia odświeżania 600 Hz SFD, system dźwięku przestrzennego V-Audio, moc głośników 2 x 10 W.
Panasonic TX-P50X60E to telewizor plazmowy o wielkości ekranu 50 cali, który nie zaoferuje rozdzielczości Full HD, jednak wykorzystane opcje poprawy obrazu sprawiają, że jakość wyświetlanych treści jest bardzo dobra, a ruch płynny (600 Hz). Plazma wykorzystuje głośniki o mocy 20 W, ale nie jest niestety Smart TV.
Model z serii X60E to przede wszystkim telewizor dla osób chcących wydać mało gotówki, otrzymując plazmę z podstawowym wyposażeniem. Minusem może być ilość gniazd HDMI (x 2) oraz brak możliwości nagrywania filmów poprzez złącze USB. Klasa energetyczna to B.
LG 50PN6500
Klasyczny wygląd, klasyczna czerń.
Specyfikacja: Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Sub Field Driving Max 600 Hz, system dźwięku przestrzennego Virtual Surround, moc głośników 2 x 10 W.
LG 50PN6500 to telewizor plazmowy o wielkości 50 cali, który odznacza się obrazem Full HD, klasycznym wyglądem, wąską ramką oraz bardzo przystępną ceną, jak na tak duży ekran. Opcji polepszających wrażenia audio nie ma zbyt wiele, a system dźwięku przestrzennego to Virtual Surround.
Plazma od LG to ciekawa opcja dla osób poszukujących odbiornika z możliwością aktualizacji oprogramowania oraz z certyfikatem DiviX HD. Minusem może być minimalna ilość złączy HDMI (x 2) oraz brak wyjścia słuchawkowego. Model znalazł się w klasie energetycznej B, a roczne zużycie energii to 187 kWh.
Samsung PS43F4500
Elegancka plazma na każdą kieszeń.
Specyfikacja: HD Ready, 1024 x 768, technologia odświeżania Subfield Motion 600 Hz, system dźwięku przestrzennego SRS DTS Studio Sound, moc głośników 2 x 10 W.
Samsung PS43F4500 to plazma wykorzystująca rozdzielczość HD Ready o wielkości ekranu 43 cali. Jedna z pierwszych nowości w tym roku od Samsunga cieszy się popularnością pomimo tego, że nie jest urządzeniem Smart TV. Model został wyposażony w Eco Sensor – czujnik intensywności oświetlenia w pomieszczeniu.
Plazma od Samsunga to propozycja dla osób, które nie potrzebują telewizora o wielkości 50, czy 60 cali. Podobnie, jak powyższe modele zaoferuje tylko 2 x HDMI. Widać w tym roku producenci zaniedbali ten aspekt (Panasonic TX-P50G30E dostępny w sklepach od dwóch lat ma 4 x HDMI). Klasa energetyczna to B, a roczne zużycie energii wynosi 131 kWh. Zerknijcie też na naszą recenzję Samsung PS43F4500.
Samsung PS51F5000
Designem przypomina telewizory Samsung Smart TV.
Specyfikacja: Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Subfield Motion 600 Hz, system dźwięku przestrzennego SRS DTS Studio Sound, moc głośników 2 x 10 W.
Samsung PS51F5000 to telewizor plazmowy z wyższej serii, w porównaniu z powyższym modelem. Czym się różni od serii PSF4500? Najważniejsza różnica to cena oraz rozdzielczość obrazu (Full HD). Moc głośników (20 W), system dźwięku przestrzennego jest taki sam.
Samsung PS51F5000 to telewizor dla osób, chcących stać się posiadaczem plazmy Full HD o atrakcyjnym wyglądzie. W aspekcie złączy (2 x HDMI, 1 x USB), opcji multimedialnych wykorzystuje te same podstawowe funkcje: USB – zdjęcia, muzyka, film, PIP – obraz w obrazie oraz Cyfrowy Przewodnik po Programach. Roczne zużycie energii wynosi 187 kWh, a odbiornik znalazł się w klasie energetycznej B.
LG 50PN450B
Plazma posiada certyfikat DiviX HD.
Specyfikacja: HD Ready, 1024 x 768, technologia odświeżania Sub Field Driving Max 600 Hz, system dźwięku przestrzennego Virtual Surround, moc głośników 2 x 10 W.
LG 50PN450B to ostatnia propozycja telewizora plazmowego, o wielkości ekranu wynoszącej 50 cali. Najważniejsze cechy tego modelu to rozdzielczość HD Ready, standardowy dźwięk (moc głośników 20 W) oraz niska cena. Podobnie jak reszta odbiorników, LG z serii PN450B nie jest Smart TV.
LG 50PN450B odznacza się bardziej wytrzymałym ekranem (powłoka Protective Glass), standardowymi opcjami multimedialnymi (USB – muzyka, filmy, zdjęcia), Digital EPG. Do tego dochodzi certyfikat DiviX HD. Liczba HDMI wynosi 2, a USB 1. Model jest reprezentantem klasy energetycznej B.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Ja się zastanawiam nad LG 6500 lub Samsungiem F5000. Cena odgrywa istotną rolę. Gdyby mnie było stać to kupiłbym Panasonic-a. Z tych dwóch bardziej przemawia do mnie Samsung. Wyjście słuchawkowe to dla mnie podstawa, ale i nie tylko.
Samsung ładniej wygląda (chyba, że go powiesimy), ale to tylko moje zdanie – porównaj resztę parametrów i zobacz który pod kątem Twoich kryteriów spełnia ich najwięcej – choć na oko to 2 podobne TV
Jesli chodzi o plazmy to tylko i wylacznie Panasonic a to z tego powodu ze przejeli technologie KURO ktora do tej pory jest chyba najlepsza technologia plazmowa z najlepsza czernia. Polecam sie zainteresowac zwlacza najnowszymi telewizorami od panasonica czyli VT60 i DT60. Oczywiscie jest to moje prywatne zdanie i jesli ktos ma jakies inne argumenty za innymi plazmami to zapraszam do dyskusji ;]
Plazmy Panasa robią wrażenie, ale co, jeśli szukamy plazmy ale nie 3D? Co wtedy byś zaproponował?