Panasonic TX-L65WT600E to obecnie jeden z najbardziej nowoczesnych TV LED od słynnego producenta plazm. Sprzęt został pokazany, m.in. na berlińskich targach IFA 2013, a wkrótce potem trafił do polskich sklepów. Telewizor 3D o rozdzielczości 4K (Ultra HD) z wejściem 4K 50/60 Hz opartym na specyfikacji HDMI 2.0 robi oszałamiające wrażenie. Przyjrzyjmy mu się bliżej.
Wideo prezentacja Panasonic TX-L65WT600E
Panasonic TX-L65WT600E: pierwsze wrażenia
Panasonic TX-L65WT600E to kolejny telewizor o rozdzielczości Ultra HD, który można podziwiać, póki co w niewielu sklepach w Polsce. To co w pierwszej kolejności zwraca uwagę to przede wszystkim atrakcyjny design oraz ultrawąska ramka otaczająca kolosalny 65-calowy ekran. Drugim elementem jest zupełnie inna podstawa, kiedy porównamy model z seriami ST60 czy ET60 – poza oczywiście WT60 w opcji Full HD.
W aspekcie wizualnym można śmiało powiedzieć, że Panasonic TX-L65WT600E to znacznie większa wersja Panasonic TX-L47WT60E. Umiejscowienie najważniejszych gniazd i złączy z tyłu i boku telewizora jest bardzo podobne, jak w innych modelach. Ilość HDMI to 4, czyli tyle samo co w Philips 55PFL6008 (o którym więcej przeczytacie w przyszłym tygodniu).
Funkcjonalność
Panasonic TX-L65WT600E w odróżnieniu od serii WT60, zaoferuje Backlight Scanning 2000 Hz i technologię aktywnego 3D. Być może dlatego w zestawie z TV znajdziemy tylko dwie, a nie cztery sztuki okularów trójwymiarowych. Jednak i tak najistotniejszą zaletą jest obraz w rozdzielczości Ultra HD – 4K, 3840 x 2160 pikseli. Co prawda minie jeszcze dużo czasu, nim dostępność materiałów w 4K będzie standardem, ale Panasonic wpadł na świetny pomysł. W panelu Smart TV możemy wyszukać aplikację, dającą dostęp do wielu multimediów w jakości Ultra HD. Filmy są uszeregowane w odpowiednich kategoriach, a największe wrażenia robią obrazy dotyczące kosmosu, krajobrazy oraz zapowiedzi kinowe.
Funkcje poprawy obrazu panel IPS, Intelligent Frame Creation, 24p Smooth Film, czujnik oświetlenia zewnętrznego, 4K Hexa Processing Engine, Super Clear Resolution, Web Content Optimizer Pro, kalibracja obrazu ISF, Dot Noise Reduction Pro, certyfikat THX 4K
Telewizory Panasonic w tym roku także zostały wyposażone w znakomite systemy dźwięku przestrzennego (VR-Audio Pro Surround 2.1), oferujące bardzo dobre wrażenia podczas seansów filmów trójwymiarowych. Niestety trochę może dziwić całkowita moc głośników, na co zwracaliśmy uwagę niejednokrotnie. Pod tym względem nawet najlepsze opcje poprawy dźwięku chowają się przy… 18 W. To najcichsze głośniki w tegorocznych telewizorach 4K.
- Panasonic TX-L65WT600E – 18 W
- LG 55LA965V – 34 W
- Philips 65PFL9708S – 42 W
- Sony KD-55X9005 – 65 W
- Samsung UE55F9000SL – 70 W.
Zastanawiające prawda? Zważywszy na to, że tradycyjne telewizory 3D z zeszłego roku dostępne w przystępnej cenie oferowały więcej – standardowe 20 W.
Funkcje dodatkowe dźwięku Dolby Digital Plus, dts 2.0 + Digial out, Dolby Pulse, wbudowany głośnik niskotonowy
Funkcje sieciowe i multimedialne Panasonic TX-L65WT600E są identyczne, jak w serii WT60E. Najbardziej podstawowe z nich to dostęp do internetu poprzez WiFi, DLNA, zgodność z telewizją hybrydową HbbTv oraz komunikacja bezpośrednia w postaci Bluetooth. 65-calowy kolos 4K zaoferuje dostęp do Skype’a (wbudowana kamera) i opcje znane z innych modeli Panasonic Smart TV:
my Home Screen, Swipe & Share 2.0, Voice Interaction, Voice Guidance – przewodnik głosowy
W opcjach dodatkowych mamy do wyboru rozpoznawanie twarzy, do niedawna cechę kojarzącą się głównie z telewizorami Samsung Smart TV, PIP – obraz w obrazie (2 tunery), nagrywanie filmów poprzez USB oraz sterowanie za pomocą smartfona i tabletu. Do tego dochodzi jeszcze współpraca z klawiaturą i myszką. Co ważne telewizor LED zużywa rocznie 225 kWh, co pozwoliło mu znaleźć się w klasie energetycznej A.
Na koniec przypomnijmy, że Panasonic TX-L65WT600E to telewizor z wejściem 4K 50/60 Hz zapewniający zgodność z najnowszymi odtwarzaczami, konsolami 4K opartym na specyfikacji HDMI 2.0. Oznacza to, że ma on działać bez problemów z wieloma urządzeniami obsługującymi format 4K, które dopiero trafią do sklepów w przyszłości.
Podsumowanie
Panasonic TX-L65WT600E to z pewnością kolosalny telewizor LED, który pod kątem jakości obrazu zaoferuje niezapomniane przeżycia. Jednak tak naprawdę w momencie większej dostępności materiałów 4K, sprzęt zostanie w pełni doceniony przez tych, którzy się na niego zdecydują. Tymczasem tych może być na początku niewielu, bowiem to jeden z najdroższych odbiorników Ultra HD oglądany w sklepach.
Ceny Panasonic TX-L65WT600E
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Średnio to wygląda. Panasonic niestety zostaje odrobinę w tyle za tym co robi choćby Philips. Czekam na ich odsłonę 4K, dotychczasowe tv robią świetne!
dla tv z rozdzielczością 4K nie wahałbym się zapłacić nawet sporej kwoty. to najlepsze co jest na rynku! 🙂
To chyba najlepszy TV na rynku teraz…
Ciekawym bardzo jak ta „gorąca20” z pierwszego zdjecia prezentowałaby się w roździelczości 4K w tym 65 calowym kolosie 😉
No ciekawe… w sumie plazmy odchodzą do lamusa. Tu wreszcie LED z 4K. Ciekawe za ile te innowacyjne TV będą w niższych cenach..
jak dla mnie rewelacja! póki co sam jeszcze nie kupiłem, ale teść zaszalał i nie narzeka. super jakośc obrazu, rozdzielczośc miażdży! dodatkowe funkcje
Ja się strasznie jaram tym 4K. Póki co nie stać mnie na ten TV, ale mam nadzieję że niedługo 🙂
Już w przyszłym roku panele 4K bedą dużo bardziej powszechne, więc cenowo na pewno też bardziej dostępne. Obstawiam że pojawią się takie serie jak Panasonic DT700 czy ET700.
ciekawe kto następny pokaże tv 4k
Mogłem przeczytać parę recenzji tego modelu i źle nie jest ale mogło być lepiej. Ogólna jakość obrazu jest na poziomie modelu od Samsunga ale żeby dorównać do Sony muszą się bardziej postarać i niech na następny raz zamontują lepsze głośniki. W tej kategorii również Sony KD-55X9005 jest liderem.
Teraz czekać tylko na jakieś testy Philipsa i LG, jeszcze chyba tylko ta dwójka została aby zrzucić Sony z tronu.
W jakości dźwięku najlepsze wydają się być stale Philipsy, wszystkie dostają dobre głośniki i przetworniki audio.