Postanowiliśmy przyjrzeć się 5 telewizorom LED, które są dostępne w wielu sklepach, zbierając pozytywne opinie i komentarze. Niektóre od kilku miesięcy, inne zaledwie od kilku dni. Jako, że odbiorniki TV od LG, Samsunga oraz Panasonica znacie doskonale, dzisiaj zobaczymy co zaoferują modele od Philipsa, Toshiby oraz polskiego producenta – Manty.
Aktualizacja 04.05.2016
Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:
Philips 22PFL4208H
Specyfikacja: Rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Perfect Motion Rate 200 Hz, moc głośników 2 x 4 W, Smart TV, klasa energetyczna A.
Philips w tym roku pozytywnie zaskoczył nowymi telewizorami, a co najważniejsze bajeczny system Ambilight dostępny jest już w serii 5000, nie jak w 2012 roku dopiero od 6000. Dodatkowo w sklepach pojawiły się mniejsze modele, bardziej podstawowe, idealnie nadające się do sypialni albo mniejszego pokoju. Jednym z nich jest 22-calowy Philips 22PFL4208H. Jego wyposażenie jest standardowe – kilka funkcji poprawy obrazu, głośniki o mocy 8 W, jednak częstotliwość odświeżania wynosi już 200 Hz.
Smart TV oferuje dostęp do internetu drogą bezprzewodową (WiFi), przesyłanie multimediów z innego sprzętu (DLNA) oraz daje możliwość korzystania z telewizji hybrydowej. Philips 22PFL4208H nagrywa także filmy (PVR – nagrywanie USB), został też przystosowany do obsługi komunikacji bezpośredniej w postaci WiFi Direct. Liczba HDMI oraz USB wynosi 2, a roczne zużycie energii to 31 kWh (klasa energetyczna A).
Toshiba 22L1333
Specyfikacja: Rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Active Motion & Resolution 100, moc głośników 2 x 2,5 W, klasa energetyczna A.
Toshiba 22L1333 to telewizor skierowany przede wszystkim dla osób, chcących wydać jak najmniej na odbiornik TV wyposażony w najbardziej podstawowe funkcje. W tym przypadku mamy do czynienia z rozdzielczością Full HD, technologią Active Motion & Resolution 100 oraz czasem reakcji wynoszącym 5 ms. Szkoda tylko, że 22-calowy TV posiada głośniki o łącznej mocy zaledwie 5 W.
Telewizor Toshiba nie jest Smart TV i niestety nie nagrywa filmów. Z opcji dodatkowych mamy do wyboru odczyt plików z innych urządzeń poprzez USB czy tryb hotelowy. Mały odbiornik TV zużywa rocznie 29 kWh (klasa energetyczna A), jednak musimy pamiętać o jednej rzeczy. Ten posiada jedno złącze HDMI oraz 2 USB.
Toshiba 32L6353DG
Specyfikacja: Rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Active Motion & Resolution 100, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV, klasa energetyczna A+.
Zupełnie innym telewizorem LED jest Toshiba 32L6353DG o wielkości 32 cali. Co prawda oferuje podobnie, jak powyższy model Toshiby Active Motion & Resolution 100 i trochę więcej opcji dbających o jakość wyświetlanego obrazu, ale całkowita moc głośników wynosi już 20 W. Czyli tak, jak w większości dobrych, niedrogich telewizorów. Z drugiej strony czas reakcji wynosi aż 12 ms.
Telewizor Toshiba jest inteligentnym TV i tutaj można skorzystać z najważniejszych funkcji sieciowych. Należą do nich bezprzewodowy dostęp do internetu, DLNA oraz komunikacja bezpośrednia – Wi-Fi Miracast, WiDi – Intel Wireless Display i MHL – Mobile HD Link. Do tego dochodzi obsługa telewizji hybrydowej, aplikacje Smart TV czy sterowanie za pomocą smartfona i tabletu. Toshiba 32L6353DG nagrywa filmy poprzez USB, posiada 4 x HDMI, 2 x USB. To jeden z najbardziej energooszczędnych telewizorów – klasa energetyczna A+.
Philips 32PFL3258H
Specyfikacja: Rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080, technologia odświeżania Perfect Motion Rate 100 Hz, moc głośników 2 x 10 W, Smart TV, klasa energetyczna A.
Philips 32PFL3258H to druga propozycja telewizora LED od tego producenta. Jedyne co może dziwić to Perfect Motion Rate 100 Hz, a przypomnijmy, że mniejszy model Philips 22PFL4208H zagwarantuje dwa razy tyle. Funkcji poprawy obrazu nie ma zbyt wielu, a całkowita moc głośników to 20 W.
Telewizor Philips to jeden z nielicznych modeli, który wykorzystuje dostęp do internetu w opcji WiFi Ready (podobnie, jak np. TV Samsung z serii F5300). Z funkcji sieciowych mamy do wyboru korzystanie z przeglądarki internetowej, Skype’a, aplikacji Smart TV oraz komunikacji dodatkowej – WiFi Miracast. Philips 32PFL3258H posiada 2 x HDMI, 2 x USB, a klasa energetyczna to A. Odbiornik TV nagrywa filmy, a sterowanie nim jest możliwe za pomocą smartfona.
Manta LED2801
Specyfikacja: Rozdzielczość HD Ready 1366×768, technologia odświeżania 50 Hz, moc głośników 2 x 8 W, klasa energetyczna A.
Manta LED2801 to ciekawa propozycja dla osób, którym nie przypadł do gustu sprzęt od LG, Samsunga, Philipsa, Sony czy Sharpa. Rodzimy producent postanowił zaoferować telewizor o przekątnej ekranu wynoszącej 27,5 cali o podstawowym wyposażeniu (odświeżanie 50 Hz, głośniki 20 W). Jednak należy zwrócić uwagę, że to model o rozdzielczości HD Ready, czyli 1366 x 738 pikseli.
Telewizor Manta nie wykorzystuje zbyt wielu opcji dodatkowych i nie jest także inteligentnym odbiornikiem TV. Z drugiej strony cenowo bije konkurencyjny sprzęt sygnowany przede wszystkim rozpoznawalną marką (jak, np. LG, Sony). To prosty w obsłudze TV posiadający 1 x HDMI i tyle samo USB.
Aktualizacja
Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:
Polecane telewizory Full HD. TOP-10 |
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Największą zaletą sprzętu Manta jest niska cena, jakość może nie powala, ale na pewno nie można go porównywać go do chińszczyzny, bo jest dużo lepszy. Mam tablet tej firmy, nie narzekam.
To prawda iga83. Sama zastanawiałam się na Mantą dla syna – nie wymaga cudów, posiada wszystkie niezbędne funkcje które zaspokoją wymagania 12-latka a cenowo przyznajcie sami jest mega konkurencyjna. Nie słyszałam tez o problemach z serwisem i nie doszukałam się zbyt wielu negatywów w sieci związanych z obsługa czy wymianą sprzętu tej marki.
Ja nie uważam, by Manta byłą fikcją. To, że raz na jakiś czas trafi się na nieodpowiednią osobę pracującą w firmie nie oznacza, że cała firma jest kiepska. Wiele osób chwali sobie produkty tej firmy. Mają dobre parametry, a ich ceny z pewnością można określić jako konkurencyjne.
moja przygoda z philipsem zaczęła się od czajnika – taki z krytą grzałką – szumiał i był głośny – wymieniłem na tańszy z grzałką odkrytą i chodzi już ponad 10 lat po tych niefortunnych zakupach przemyślaną decyzją zakupiłem tv (kineskop seri 9000 cineos) z pixelplusem 29″ jego obraz,płynność, kolory, geometria, dźwięk energochlonność itd. zachwycają mnie do dziś -to co ten tv wyrabiał ze zwykłym nagraniem VHS to poezja dla oka 🙂 więc poleciało
kino domowe , nowy lcd 46 „seria 9000 i oświetlenie w domu ale nie żarówy z biedronki za 9.99 tylko living color coś pięknego – dzieło philipsa gdzie konkurencja może tylko się uczyć
Obecnie mam (wiadomo) kilka innych sprzętów w domu ale nie chciane z początku wyroby philipsa teraz dają mi największą frajde
Zwróćcie uwagę też na to że ich wyroby zawsze są energooszczędne i z reguły żywotne. Dane techniczne nie są zawyżane tylko są takie jak pisze 🙂
Mi brakuje w rankingu Philipsa 32PFL5008 – ekstra sprzęt przecież to jest. A co do wcześniejszej rozmowy to się zgadzam, że Phile nie są tak popularne jak inne marki, ale bije je ma głowe 🙂
Manta? Raczej unikam chińskich TV – wolę japończyki.
manta nie jest chinczykiem to polski składak, niemniej jednak miałem przejścia z serwisem manty i powiem śmiało , że nie istnieje to fikcja . Jezeli produktu nie ma w sprzedaży to brak z ich strony naprawy czy pomocy. bazują na wy mianie na nowy. Nie posiadają dokumentacji swoich produktów. Raz kupiłem i już nigdy nie wpuszczę się w ten kanał zwany Mantą. Śmiało odradzam wszystkim to jest jak zapalniczka jednorazowa-zużyjesz i fajans.
Fakt, raczej niszowe telewizory. Mało kto teraz kupuje Philipsy albo Toshibę. Głównie czytamy o Sony, Panasonicu i Samsungu
Telewizory Philipsa są na trzecim miejscu względem sprzedaży w Polsce, więc to nie mało, a bynajmniej więcej niż ma Sony. A moim zdaniem to świadczy też o dobrym przygotowaniu do zakupu, bo Philipsy dostają najlepsze oceny w testach.
Masz jakieś źródło co to potwierdza?
Według moich źródeł najpopularniejszy jest Samsung daleko za nim znalazły się LG z 20 punktami procentowymi, Sony, Toshiba, Sharp i Panasonic mieli udział w rynku poniżej 10 procent, o Philipsie ani słowa.
Dane Nielsena dotyczące sprzedaży telewizorów w Polsce w 2012 r.
Z tym że Philips dostaje najlepsze oceny też nie mogę się zgodzić robią bardzo dobre telewizory ale nie najlepsze od Samsunga i Sony mogli by się co nieco nauczyć.
Philips robi gorsze telewizory? Nie mogę się zgodzić, niedawna prezentacja sterowania głosem czy gestami została zwyczajnie odłożona gdyż nawet na oficjalnym pokazie ten feature nie działał! 🙂
Philips nie ma takich problemów, owszem możei SmartTV nie jest królem prędkości ale to tylko i wyłącznie zależy prędkości łącza w TV.
Getty ma na myśli bieżące wyniki sprzedaży, a promocje Philipsa zrobiły swoje.