LG 32LB5610 może być jednym z najczęściej oglądanych telewizorów tego producenta w tym roku. 32-calowy odbiornik TV jest dostępny w większości sklepów w cenie często nieprzekraczającej 1000 złotych. Jakie są najważniejsze funkcje i technologie, które wykorzystuje model? Postanowiliśmy przyjrzeć mu się z bliska.
LG 32LB5610: wizualnie
Od strony designu LG 32LB5610 odznacza się wyjątkowym wzornictwem (Metallic Design), o czym wspominaliśmy podczas przyglądania się innemu reprezentantowi tegorocznej serii LG 32LB561B. Jeszcze jakiś czas temu była to domena przeważnie telewizorów z najwyższej serii, gdy modele z niższych charakteryzowały się nieco innym wyglądem (np. podstawą, rozmieszczeniem gniazd i złączy).
Na szczęście obecnie wielkie koncerny stawiają nie tylko na funkcjonalność swoich urządzeń, ale także na to, jak te będą się prezentować na sklepowej ekspozycji i w końcu w naszym salonie. W zeszłym roku jednym z takich modeli był również LG 42LN575S. Prosty i tani TV znalazł się w podsumowaniu najładniejszych telewizorów LED nie bez powodu.
LG 32LB5610: funkcjonalność
Najważniejszą różnicą pomiędzy telewizorem LG 32LB5610, a bardzo podobnym z tegorocznej linii LG 32LB561B jest inna rozdzielczość. Tutaj mamy do czynienia z obrazem w standardzie Full HD. Jednak w przypadku porównania tych modeli, jakość wyświetlanych treści jest bardzo zbliżona. Inaczej wyglądałoby to na większych, niż 32-calowe ekrany, tutaj niewiele się zmienia. Wśród opcji dbających o to, by jakość obrazu była zadowalająca nie zabrakło tych podstawowych, jak procesora Triple XD, ulepszonego kreatora obrazu czy technologii Motion Clarity Index o współczynniku 100 Hz.
LG 32LB5610 odznacza się również standardowymi funkcjami, jeśli chodzi o brzmienie. Przykładowo system dźwięku przestrzennego to Virtual Surround, a wiele innych modeli oferuje Virtual Surround Plus, ale nie powinniśmy obawiać się o wrażenia audio. Jego uzupełnieniem są głośniki o łącznej mocy 20 W. Do projekcji filmów w domowym salonie można oczywiście podłączyć soundbar, o znacznie większej mocy. Jednak w tym przypadku nie jest to na szczęście koniecznością.
LG 32LB5610 nie należy do odbiorników TV umożliwiających dostęp do internetu, przesyłanie multimediów z innego sprzętu poprzez DLNA czy łączność bezprzewodową. Za to możemy podłączyć smartfona wykorzystując MHL – Mobile HD Link, by odtworzyć nasze nagrania na ekranie TV. Kolejną ważną zaletą jest możliwość nagrywania filmów na podłączony dysk zewnętrzny. Reszta opcji to takie, które powinniśmy znaleźć w niemal każdym TV, którego cena także nie przekracza 1000 złotych. Należą do nich Digital EPG (Cyfrowy Przewodnik po Programach) czy sterowanie wieloma urządzeniami LG jednym pilotem, dzięki SimpLink.
Wejścia / wyjścia
Wśród najważniejszych gniazd i złączy do wyboru mamy 2 x HDMI oraz 1 x USB. Tak wygląda cała lista:
- HDMI 2
- USB 1
- EURO 1
- Wejście komponentowe
- Cyfrowe wyjście optyczne
- Złącze CI (Common Interface)
- Wyjście słuchawkowe.
Klasa energetyczna
LG 32LB5610 znalazł się w klasie energetycznej A. Niektórzy mogą narzekać, że przecież w sklepach bez problemu znajdziemy TV z serii A+ (a nawet A++), pobierające znacznie mniej prądu. Z drugiej strony nawet w podstawowych seriach tegorocznych (jak i zeszłorocznych) zdarzały się modele oznaczone klasą B.
- Klasa energetyczna A
- Pobór mocy (tryb włączenia) 41 W
- Roczne zużycie energii 60 kWh
- Pobór mocy (tryb czuwania) 0,3 W
- Pobór mocy (max) 65 W.
Podsumowanie
Jeżeli ktoś poszukuje telewizora w przystępnej cenie z najnowszej serii, może wziąć pod uwagę kupno tego TV. To jeden z niewielu eleganckich modeli na 2014 rok, jaki znajdziemy do 1000 złotych w największej wyszukiwarce Ceneo.pl. Co prawda trzeba pamiętać, że jego niski koszt zakupu wiąże się przede wszystkim z podstawowymi opcjami, jakie ten oferuje. Z drugiej strony nie każdy potrzebuje TV z dostępem do internetu, czy innymi funkcjami, które wykorzystują wyższe serie.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
dysk do 2 TB
Pytanko jaki duży dysk i czy na pena nagra , oraz jakie formaty odtwarza ??
Gram głównie w FIFE i inne gry sportowe oraz wyścigowe.
A ktoś grał w LG TV w jedną z tych gier?
http://www….wizory-lg/
Jakieś wrażenia?
Da sie odtwarzać filmy z pendriva?
Da
Nie da się tylko w poniższych kilku pierwszych modelach Sony
http://www….zory-sony/
🙂
Czy da radę z grami na ps3?
Powinien być wystarczający chyba, że dołożysz trochę i masz niemal wszystko w jednym TV:
http://www….cyfikacja/
W końcu nada się do gier czy nie?
Jak nie masz jakiś zbytnio wielkich wymagań to będziesz mógł na nim komfortowo grać. Jednak jeśli grasz w gry online gdzie niski input lag i duża płynność obrazu jest ważna to tylko telewizory Sony. Takie marki jak LG lub niektóre Philipsy albo Panasonici używają matryce IPS, które do grania się nie nadają.
A grał ktoś na tym tv?:)
http://www….cyfikacja/
Jacyś gracze mają ten model? :):)
Witam, a istnieje możliwośc ustawienia aktualnego programu jaki leci w danym momencie na górnym pasku informacyjnym ? pozdrawiam
Masz na myśli pasek u góry matrycy informujący o wprowadzanym sygnale do telewizora?
Nic z tych rzeczy, niestety 🙂 Ale telewizorek fajny ze względu na to, że jest tani i prosty w obsłudze.
Lg LB5610 sprawdza się dobrze w roli monitora mam go od tygodnia. Brak w nim co prawda pipu ale samsung w podobnej cenie nie miał z kolei pvr – nagrywania. Wiec wybrałem LG przedstawiony tutaj model. Opóźnienia wynikaja czesto z 100hz i innych wodotysków gdzie tv musi analizować sygnał i dorabiać klatki nie potrzebuję tego w roli monitora gdzie mam 50fps – 80fps. Kupowałem go w celach monitorowych tv to dla mnie dodatek. Opóźniania naprawde minimalne na oko niewyczuwalne. Nie miałem czasu podłaczyć równolegle z monitorem crt by przetestować. Panel ma ładne kolory naprawdę rewelacyjne ekran lekko błyszczący co dla mnie jest wadą ale jest to kwestia przyzwyczajenia. Rewelacyjną czerń w porównaniu do starej matrycy TFT Podświetlenie choć na krawędziach jest ciemniejsze jest dobre w miarę dobrze rozłożone. Za te pieniądze nic lepszego nie da się kupić. W pracy w trybie eco2 bierze 35W w eco3 tryb bardzie noccny 25w. Jak na ekran 32 calowy rewelacja.
10 lat temu kupowałem 15” monitor LG za 1500zł po dwóch latach i 2 reklamacjach wymieniono mi go na 17”. Kolejnym jest właśnie pokazany. Kupując wysyłkowo dobrze sprzęt przetestujecie 1 egzemlarz jaki mi przysłali miał poważną wadę matrycy. Tutaj uwaga do LG, ktore wypuszcza felerne egzemplarze z polskiej „fabryki” gdzie składają tv. Panowie kontrola jakości!!! Byłem na was wkurzony reklamacja trwała tydzień
Kilka lat temu najlepszym sprzętem do gier były Panasy
http://www….d-do-gier/
Ale to było w 2012, a kto chciałby się pochwalić z maniaKów/posiadaczy tegorocznych innych serii, jaki jest obecnie najlepszy TV do gier?
Nie pisz głupot, telewizor posiada matrycę ips a one nie mają paraktycznie zadnych opóźnień. Używam go do grania i zauwazylem jakiegos opoznienienia. inny lg w bazie http://www….-database/ ma 28ms wiec nie pisz ze wszystkie lg maja 60ms. Ewidentna reklama sony
Teraz to ty chyba piszesz głupoty obraz na matrycach IPS jest mniej płynny, dlatego nawet jak input lag jest mały to i tak obraz będzie się nam wydawał opóźniony. Lecz większość ludzi i tak nie zauważy opóźnienia tylko gracze zawodowi je zauważają.
Być może to reklama Sony, co nie zmienia faktu że telewizory Sony są najlepsze jeśli chodzi o granie są generację przed LG i Samsungiem.
Moze jakies informacje o input lag ?
Na pewno wysoki, wszystkie LG mają input lag na poziomie 60ms, ten na pewno nie jest wyjątkiem. Jak chce się telewizor do grania to tylko Sony, większość od nich telewizorów ma input lag poniżej 10 ms, do tego jako jedyna firma daje możliwość włączenia upłynniacza obrazu bez pogorszenia szybkości input lagu.
Atari śmiga bez problemu.
a jak ten tv sprawdza się w grach?