W jaki sposób wybrać dobry telewizor 3D z tegorocznej, bogatej oferty największych producentów, mając do dyspozycji 4000 złotych? Decyzja wcale nie jest łatwa chyba, że mamy kryteria na podstawie których będziemy poszukiwać wymarzonego modelu. Warto zwrócić uwagę, by ten poza doskonałym obrazem odznaczał się jak największą funkcjonalnością w zakresie opcji sieciowych i multimedialnych. Wybraliśmy 5 najlepszych naszym zdaniem TV w tym przedziale cenowym.
Samsung UE40JU7000
Telewizor Ultra HD z Tizen 2015
- Ekran 40 cali
- Rozdzielczość 3840 x 2160
- Technologia 3D aktywna (migawkowa)
- Technologia odświeżania Picture Quality Index 1300
- Moc głośników 20 W
- Smart TV tak
- Liczba złączy HDMI 4
- Liczba złączy USB 3
- Klasa energetyczna A.
Najwyższą serią Samsunga, którą możemy dostać w przedziale cenowym do 4000 złotych jest JU7000, przy wielkości 40 cali. Większe modele są już droższe. Na szczęście w Samsungu UE40JU7000 zyskujemy cztery razy lepszy obraz, niż nawet w najlepszych telewizorach Full HD. Nie tylko za sprawą wykorzystywania skalowania do 4K, ale całej masy dodatkowych opcji poprawy obrazu. Smart TV pracuje na czterordzeniowym procesorze i łączy się z innym sprzętem poprzez Wi-Fi Direct, MHL, Bluetooth. Sterowanie nim (poza smartfonem i tabletem) możliwe jest wygodnym pilotem Smart Control TM1560A, bezprzewodową klawiaturą albo komendami głosowymi. Model posiada system operacyjny Tizen 2015 oraz podwójny tuner DVB – T/C/S2, nagrywa filmy na USB, a rocznie zużywa tylko 85 kWh.
LG 49UF8507
Telewizor Ultra HD z systemem webOS 2.0
- Ekran 49 cali
- Rozdzielczość 3840 x 2160
- Technologia 3D pasywna (polaryzacyjna)
- Technologia odświeżania Picture Quality Index 1500
- Moc głośników 20 W
- Smart TV tak
- Liczba złączy HDMI 3
- Liczba złączy USB 3
- Klasa energetyczna A+.
LG 49UF8507 to propozycja o znacznie większym ekranie. Oznacza to, że w przedziale do 4000 złotych powinniśmy stać się posiadaczem lepszego TV, niż powyższy Samsung. Czy tak jest w rzeczywistości? Najważniejsze cechy tego modelu to obraz Ultra HD, optymalizacja obrazu Picture Mastering Index 1500, ale musimy pamiętać, że od Samsunga różni się wykorzystywaniem pasywnego 3D. Opcje sieciowe i multimedialne są takie same, m.in. łączność poprzez Wi-Fi Direct, MHL, system operacyjny (tutaj webOS 2.0), nagrywanie USB czy możliwość sterowania za pomocą smartfona i tabletu. Nawet do jego obsługi zyskujemy funkcjonalnego pilota (Magic Remote). Oznacza to tylko jedno – w podobnej cenie zyskujemy model z wyższej serii o większym ekranie, który dodatkowo znalazł się w klasie energetycznej A+ (roczne zużycie przy 49 calach – 96 kWh).
Panasonic TX-50CX700E
Telewizor Ultra HD z Firefoxem OS i TV Anywhere
- Ekran 50 cali
- Rozdzielczość 3840 x 2160
- Technologia 3D aktywna (migawkowa)
- Technologia odświeżania 800 Hz BMR IFC
- Moc głośników 20 W
- Smart TV tak
- Liczba złączy HDMI 3
- Liczba złączy USB 3
- Klasa energetyczna A.
Panasonic TX-50CX700E i tak wygrywa z obydwoma, powyższymi oferując model z najwyższej serii (w przedziale do 4000 złotych), dając nam aż 50-calowy ekran. Ten wykorzystuje aktywne 3D, rozdzielczość Ultra HD, wiele opcji poprawy obrazu, przy identycznej mocy całkowitej głośników (20 W). Smart TV pracuje na czterordzeniowym procesorze, odznacza się podobną funkcjonalnością, co modele tego producenta z wyższych serii, m.in. my Home Screen 2.0, Swipe & Share, sterowaniem smartfonem, tabletem, klawiaturą, skalowaniem obrazu do 4K oraz nagrywaniem filmów na USB. Tutaj zyskujemy dodatkowo dostęp do najlepszych programów telewizyjnych niemal z całego świata (TV Anywhere), innowacyjny (wprowadzony w tym roku) system operacyjny Firefox OS oraz czytnik kart pamięci SD, SDHC, SDXC.
Sony KDL-50W809C/Sony KDL-50W808C
Telewizor Full HD z systemem Android 5.0
- Ekran 50 cali
- Rozdzielczość 1920 x 1080
- Technologia 3D aktywna (migawkowa)
- Technologia odświeżania Motionflow XR 1000 Hz
- Moc głośników 20 W
- Smart TV tak
- Liczba złączy HDMI 4
- Liczba złączy USB 3
- Klasa energetyczna A+.
Sony KDL-50W809C/Sony KDL-50W808C to jeden z dwóch najlepszych telewizorów, które znalazły się w naszym zestawieniu, wykorzystujące rozdzielczość Full HD. Oznacza to, że modele Sony Bravia Ultra HD przekraczają znacznie 4000 złotych. Jednak tutaj także zyskujemy aż 50-calowy ekran, aktywne 3D oraz dużo opcji poprawiających jakość wyświetlanych treści (m.in. procesor X-Reality PRO). Jego najważniejszym wyznacznikiem wśród tegorocznych TV jest system operacyjny Android w najnowszej wersji. Daje nam to dostęp do najlepszych, bezpłatnych gier, filmów, muzyki i tysięcy aplikacji ze sklepu Google Play Store oraz sterowanie nie tylko pilotem, urządzeniami mobilnymi, ale też bezprzewodową klawiaturą i kontrolerem od konsoli. Reprezentant serii 8 nagrywa filmy na USB, łączy się poprzez Wi-Fi Direct, MHL, Bluetooth, NFC (Ready) i pod kątem efektywności energetycznej jest trochę lepszy od propozycji Panasonica (klasa A+).
Philips 50PFH6550
Telewizor Full HD z Androidem i Ambilight
- Ekran 50 cali
- Rozdzielczość 1920 x 1080
- Technologia 3D aktywna (migawkowa)
- Technologia odświeżania Perfect Motion Rate 800 Hz
- Moc głośników 20 W
- Smart TV tak
- Liczba złączy HDMI 4
- Liczba złączy USB 3
- Klasa energetyczna A+.
Philips 50PFH6550 to druga propozycja telewizora o wielkości 50 cali, o rozdzielczości Full HD. Jednak poza doskonałym obrazem, wieloma opcjami poprawy obrazu (m.in. Micro Dimming Pro, Perfect Pixel HD Engine), może okazać się lepszy od Sony, dzięki wykorzystywaniu systemu Ambilight w wersji trójstronnej. Oznacza to, że na ścianie tworzy się poświata kolorów takich, jak na ekranie, dając niezapomniane wrażenia podczas oglądania filmów w przyciemnionym pokoju. Do tego dochodzi system operacyjny Android w wersji 5.0, nagrywanie filmów na USB i łączność z innym sprzętem za pomocą Wi-Fi Direct. Sterowanie możliwe jest dodatkowo padem od konsoli albo klawiaturą bezprzewodową. W skali roku ten powinien zużywać podobną ilość prądu co Sony, stąd klasa energetyczna A+.
Źródło: 3dManiaK
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
3D w 2015 roku? Subiektywny artykuł. Rynek pokazuje, że ludzie nie korzystają z 3D, kanały 3D odeszły do lamusa. Ranking z nudów, a wprowadzenie niepotrzebne, bo nie widzę tam żadnych opisywanych różnic o trójwymiarowej technologii, a to, że są aktywne czy pasywne, można przeczytać nawet w sklepie na ulotce. Lepiej weźcie się za opis przykładowo tanich modeli amoled, albo tv do 5koła- tandetne UHD czy wyśmienite FHD.
6550 piękna konstrukcja z ambilightem. Czekam aż coś napiszecie o modelu 8800 z AmbiLuxem, chciałbym zobaczyć to, bo IFA to teraz tylko smartfony i temu podobne zabawki, nie ma gdzie czytać o pokazanych tam telewizorach.