Koszt najdroższej drukarki dostępnej na polskim rynku przekracza 40 tysięcy złotych. Zestawiliśmy najciekawsze (choć nie najtańsze) modele dostępne w wyszukiwarce Ceneo.pl.
MakerBot Replicator Z18
MakerBot Replicator Z18 to jedna z najdroższych drukarek 3D jakie znajdziemy w wyszukiwarce Ceneo.pl. Koszt zakupu znacznie przekracza 40 tysięcy złotych – a to ze względu na jej gabaryty. Oznacza to też możliwość tworzenia o wiele większych modeli trójwymiarowych (albo kilku mniejszych w tym samym czasie), niż w przypadku pracy z mniejszymi urządzeniami. Gotowe projekty powstają w szczelnie zamykanej i podgrzewanej komorze roboczej. Sprzęt odznacza się 3,5-calowym panelem LCD, wbudowaną kamerą oraz łącznością poprzez WiFi.
MakerBot Replicator 5-ej generacji
MakerBot Replicator 5-ej generacji kosztuje ponad 16 tysięcy złotych. Drukarka może zostać wykorzystana w tworzeniu mniejszych albo mniej zaawansowanych projektów w porównaniu z powyższym modelem. Urządzenie także może łączyć się z internetem i posiada wbudowaną kamerę. Producent zaleca, by do produkcji własnych projektów używać tylko i wyłącznie poliaktydów (PLA).
3D Systems Cubepro Trio
3D Systems Cubepro Trio 3D kosztuje niewiele mniej oferując przede wszystkim prostą obsługę. Dla początkujących projektantów sporym ułatwieniem może być korzystanie z automatycznych ustawień. Sprzęt drukuje z materiałów ABS oraz PLA i przyda się zwłaszcza w tworzeniu mniejszych projektów, jak zabawki, czy rzeczy codziennego użytku. Jednak producent przekonuje nas, że możliwe jest także wyprodukowanie znacznie większych przedmiotów, np. repliki piłki do koszykówki. Sprzęt także wykorzystuje bezprzewodową łączność z internetem poprzez WiFi.
HBot 3D
HBot 3D to profesjonalna drukarka 3D, która wykorzystuje technologię warstwowego nakładania materiału i oferuje znakomity poziom wydruku. Nawet przy dużych obiektach nie musimy obawiać się o zniekształcenia w ostatecznej fazie naszej pracy. Głównie ze względu na szczelną komorę z dużym polem roboczym. Do tego dochodzi bezprzewodowa łączność z siecią, prosta obsługa, wystarczy włączyć i działać. Warto dodać, że producent wyliczył, że koszt pracy w ciągu jednej godziny wynosi 2,50 zł, a materiały potrzebne do wydruku znajdziemy już od 120 złotych za kilogram.
3D Gence ONE
3D Gence ONE to jeden z niewielu modeli, które znajdziemy bez problemu w więcej, niż jednym sklepie. Kiedy wchodziła na polski rynek tylko ona dostosowywała wysokość dyszy w trakcie wydruku. Do tego dodajmy idealne przyleganie wykorzystywanego materiału do ceramicznego stołu roboczego. Model odznacza się także unikatowym systemem szybkiej wymiany głowicy drukującej. Co najważniejsze sprzęt działa z najbardziej popularnymi filamentami, więc nie musimy ograniczać się do jednego albo dwóch tworzyw.
3Novatica Flexa
3Novatica Flexa to kolejna drukarka trójwymiarowa odznaczająca się niezbyt skomplikowaną obsługą przy zachowaniu wierności wydruku. Tryb Easy Mode pozwala wyłączyć zaawansowane funkcje, by początkujący użytkownicy mogli korzystać z bardziej standardowych opcji. Wyposażona w jedną głowicę, wbudowaną kamerę i innowacyjny system sygnalizacji temperatury wewnątrz komory roboczej zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy (ochronę przed poparzeniami). Ten ostatni informuje o tym, że temperatura jest za wysoka (czerwone światło) albo odpowiednia (niebieskie światło).
Motion 3D Kreator
Motion 3D Kreator to sprzęt, który za niespełna 9 tysięcy złotych zaoferuje duży obszar roboczy oraz precyzyjne wydruki, nawet skomplikowanych obiektów. Producent informuje, że z kilograma filamentu jesteśmy w stanie stworzyć 50 projektów w bardzo dobrej jakości. Drukarka 3D współpracująca z plastikiem przemysłowym ABS, plastikiem ekologicznym PLA, filamentami gumopodobnymi czy kompozytami drewna, daje nam większe możliwości przy wyborze materiału. Prosta obsługa, bezpieczny i płynny proces drukowania możliwy jest także bez użycia kabli, dzięki opcjonalnemu modułowi WiFi.
Źródło: ceneo, oprac.: 3dManiaK.pl