Łatwa w obsłudze, tania i przede wszystkim bezpieczna. To trzy główne filary na których to opierają się twórcy Weistek MiniToy – drukarki 3d zaprojektowanej z myślą o najmłodszych użytkownikach. Już 10 maja 2016 r. rusza zbiórka na w serwisie Kickstarter. Czy to „strzał w dziesiątkę”?
Biznes 3D nie zwalnia tempa. Nie ma się zresztą czemu dziwić, skoro technologia druku 3d wpływa praktycznie na każdą dziedzinę naszego życia. Począwszy od zastosowań medycznych, tak jak w przypadku sztucznego serca czy też niedrogiego i funkcjonalnego wózka inwalidzkiego poprzez zastosowania w lotnictwie, na bezzałogowych dronach kończąc.
Weistek MiniToy to nowa urządzenie zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Po raz pierwszy ową drukarkę 3D zaprezentowano podczas targów CES 2016 w Las Vegas, gdzie cieszyła się zainteresowaniem odwiedzających.
Czy Weistek MiniToy w rzeczywistości zaskoczy potencjalnych nabywców? Dobre pytanie. Aspekt bezpieczeństwa wydaje się być silnym atutem urządzenia. Nie ma jednak róży bez kolców – jest to bowiem urządzenie praktycznie bezobsługowe. Przy jego pomocy można drukować wyłącznie nieskomplikowane modele znajdujące się, takie jak: auta, zwierzęta itp. ; kształty łatwe do wykonania w technologii FDM. Najmłodszy użytkownik, nie będzie mieć również wpływu na żadne parametry drukowania, gdyż wszystko jest zautomatyzowane. Cały proces sprowadza się wyłącznie do wyboru modelu z poziomu urządzenia mobilnego i rozpoczęcia drukowania. Być może jednak to wszystko wystarczy i owa drukarka 3d doskonale spisze się jako „zabawka dla naszych pociech”.
CEO firmy Weistek – Vicky Chen jest przekonana o sukcesie i funkcjonalności urządzenia. Ma ono poszerzać wiedzę dzieci na temat druku 3D, który jest używany w wielu gałęziach przemysłu. Weistek posiada w ofercie dwie drukarki 3D – IdeaWerk oraz skrzynkową A-BOX. MiniToy jest ich pierwszym produktem dedykowanym dla dzieci, co niewątpliwie wzbudzi zainteresowanie rodziców. Wiele zależy zresztą od ceny… Producent nie podał jeszcze oficjalnych cen dla wszystkich wersji, ale opcja early bird ma kosztować raptem 249 $.
Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsza próba poprowadzenia kampanii crowdfunding’owej drukarki 3D dla dzieci. Przykładem jest projekt Printeer, gdzie jego autorzy wnioskowali o kwotę 50.000 $, jednak w czasie kampanii zebrali ponad dwukrotnie wyższą sumę – 117.210 $. Niestety finał tego przedsięwzięcia okazał się fiaskiem – jak się okazało, pozyskane pieniądze nie wystarczyły do realizacji pomysłu. Jak będzie z MniToy’em? Zobaczymy.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.