Jeśli zastanawiacie się jaki telewizor kupić dobrze trafiliście. Tym razem przeanalizowaliśmy oferty największych sklepów, w poszukiwaniu idealnego sprzętu do 6000 złotych. Zobaczcie co warto kupić.
Aktualizacja 04.11.2016
Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:
Z tegorocznych ofert pięciu największych producentów wybraliśmy po jednym modelu, którego cena mieści się w założonych wcześniej 6000 złotych. Do wyboru mamy telewizory o rozdzielczości Ultra HD, z systemami operacyjnymi Android, Firefox OS, Tizen i webOS.
Samsung UE55KS7000S
- Ekran 55 cali
- Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
- Technologia odświeżania Picture Quality Index 2100
- Moc głośników system 2.1 – 40 W
- Smart TV tak
- Liczba złączy HDMI 4
- Liczba złączy USB 3
- Klasa energetyczna A+.
Samsung UE55KS7000S to najciekawsza naszym zdaniem propozycja z tegorocznej oferty telewizorów Samsunga na 2016 rok. Jest jeszcze model bardzo zbliżony, o którym więcej dowiecie się w naszym aktualnym rankingu telewizorów (z zakrzywionym ekranem). Jednak jego cena znacznie przekracza 6000 złotych. Samsung przyzwyczaił nas do bardzo dobrej jakości obrazu, nic dziwnego, że marka do teraz cieszy się dużą popularnością. Oczywiście w modelu nie mogło zabraknąć technologii HDR.
To co wyróżnia ten model to także większa moc, niż standardowo głośników (40 W) oraz pilot Smart Control TM1680A. Największy konkurent Samsunga wykorzystuje podobne rozwiązanie – Magic Remote (m.in. LG OLED B6J), jednak i tak bezprzewodowa klawiatura będzie wygodniejsza. Na uwagę zasługuje także ulepszony system operacyjny Tizen, w który zostały wyposażone wszystkie tegoroczne Samsung Smart TV.
LG 55UH8507
- Ekran 55 cali
- Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
- Technologia odświeżania Picture Mastering Index 2700
- Moc głośników 2×10 + 2x 10 W
- Smart TV tak
- Liczba złączy HDMI 3
- Liczba złączy USB 3
- Klasa energetyczna A+.
Cena LG 55UH8507 mocno spadła – kilka miesięcy temu jego 49-calowa wersja kosztowała ponad 6000 złotych. Teraz w naszym założonym wcześniej budżecie możemy otrzymać telewizor z rodziny Super UHD (w skład której wchodzą tylko trzy serie). Innymi słowy jeden z najlepszych telewizorów tego producenta. Dodatkowo to także jeden z niewielu TV wyposażonych w technologię 3D. Możecie to sprawdzić czytając o najlepszych telewizorach 3D 2016. Tam z pewnością nie zabraknie reprezentanta tej serii.
Warto kupić ten model ze względu na kilka ważnych cech. Po pierwsze model również oferuje całkowitą moc głośników 40 W. Oznacza to, że soundbar może nie być nam potrzebny (wbudowane 2 głośniki niskotonowe, głośniki Harman Kardon). Po drugie tak samo jak Samsungi, LG pracuje na czterordzeniowym procesorze i systemie operacyjnym w najnowszej wersji. W 2016 roku jest to LG webOS 3.0. Po trzecie LG oferuje w zestawie wspomnianego wcześniej pilota Magic oraz dwie sztuki okularów 3D.
Panasonic TX-58DXE720E
- Ekran 58 cali
- Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
- Technologia odświeżania Backlight Motion Rate 4K 1600 Hz IFC
- Moc głośników 2×10 W
- Smart TV tak
- Liczba złączy HDMI 3
- Liczba złączy USB 3
- Klasa energetyczna A.
Panasonic TX-58DXE720E to model, któremu przyglądaliśmy się kilka miesięcy temu. Jego główne cechy w aspekcie jakości obrazu to znakomita płynność ruchu, głęboka czerń, żywe kolory i niesamowity kontrast dzięki technologii HDR. Do obrazu nie można mieć zastrzeżeń, jednak pod kątem dźwięku lepiej wychodzą LG i Samsung. Tutaj otrzymamy standardowe głośniki o mocy 20 W.
Warto wybrać ten model z kilku powodów. Po pierwsze zyskujemy 3 cale więcej. Najlepsze telewizory z oferty Panasonic na 2016 rok oferują nie 55, ale 58 cali. Po drugie system operacyjny Firefox (w wersji 2.0) jest coraz częściej porównywany do Androida. Po trzecie tak samo jak konkurencyjne TV, model pracuje na czterordzeniowym procesorze, zapewniając płynność podczas poruszania się po internetowym świecie.
Sony KD-55XD8505
- Ekran 55 cali
- Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
- Technologia odświeżania Motionflow XR 800 Hz
- Moc głośników 2×10 W
- Smart TV tak
- Liczba złączy HDMI 4
- Liczba złączy USB 3
- Klasa energetyczna A.
Sony KD-55XD8505 to jedna z najlepszych propozycji z oferty Sony Bravia na 2016 rok. Niezawodna jak zawsze jakość obrazu, doskonała czerń, żywe kolory i tak samo, jak u konkurencji zgodność z technologią HDR to jego główne zalety. Model co prawda oferuje standardowe nagłośnienie 20 W, to pod kątem opcji sieciowych posiada to, co mają tylko najlepsze telewizory Philipsa.
Mowa oczywiście o systemie operacyjnym Android. Ten pozwala nam, m.in. na oglądanie najlepszych filmów online, kiedy na konkurencyjnych modelach strony nie są wyświetlane. Dlatego, że Android to otwarta platforma, pozwalająca na o wiele więcej. Do tego jeśli lubimy obsługę poprzez komendy głosowe, w zestawie wraz z TV otrzymamy pilota z obsługą głosową RMF-TX200E.
Philips 55PUS7101
- Ekran 55 cali
- Rozdzielczość 4K UHD, 3840 x 2160
- Technologia odświeżania Picture Performance Index 2000
- Moc głośników system 2 x 15 W
- Smart TV tak
- Liczba złączy HDMI 4
- Liczba złączy USB 3
- Klasa energetyczna A.
Philips 55PUS7101 to telewizor oferujący znakomitą jakość obrazu oraz o wiele lepszy dźwięk, niż modele o mocy 20 W. Nawet pomimo tego, że model nie ma w dolnej części matrycy wbudowanego soundbaru (jak seria PUS7150 w 2015 roku). Jest kilka rzeczy, które go wyróżniają.
Po pierwsze telewizor Smart TV oferuje system operacyjny Adroid (taki samo, jak w Sony Bravia), ale w znacznie niższej cenie, Po drugie jakość obrazu (zwłaszcza w przyciemnionym pokoju) jest o wiele lepsza, dzięki systemowi podświetlenia Ambilight. Seria 7 oferuje wersję trójstronną. Po trzecie do obsługi TV nie potrzebujemy dodatkowego pilota albo bezprzewodowej klawiatury. Standardowy posiada budowaną klawiaturę QWERTY po drugiej stronie.
Aktualizacja
Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:
|
Hmm super się prezentuje….a głośniki są na tyle mocne żeby robić sobie seanse? Bo widziałam super soundbar z panasonica i zastanawiam się czy byłby potrzebny?
To zależy czego potrzebujesz 😉 Jeśli masz spory pokój, w którym chcesz robić seanse to lepiej kupić sobie zestaw kina domowego- panasonic ma również fajne modele jeśli chodzi o ten zakres. Jeśli chcesz miec faktycznie mocny efekt dźwiękowy, to lepiej coś dokupić 😉