- « Poprzedni
- 1/3
- Następny »
Koncern JVC ma w ofercie także proste i tanie telewizory. Koszt zakupu JVC LT-32V250 i JVC LT-32V450 nie przekracza 1000 złotych. Co zaoferują modele o wielkości 32 cali?
Okazuje się, że poszukując dobrego i taniego telewizora o wielkości 32 cali nie musimy decydować się tylko i wyłącznie na LG albo Samsunga. JVC ma także wiele do zaoferowania. Chociaż firma nie powraca co roku z nowymi modelami, to warto zobaczyć jak prezentują się JVC LT-32V250 i JVC LT-32V450.
Dane podstawowe
Wizualnie JVC LT-32V250 i JVC LT-32V250 wyglądają tak samo.
Ekran otacza cieniutka ramka w kolorze czarnym ze srebrną listwą w dolnej części matrycy.
Można faktycznie zgodzić się z producentem, że oba modele pasują do każdego wnętrza.
Te są lekkie i możemy je postawić na stoliku albo bez problemu powiesić na ścianie.
Obraz
Jeżeli porównamy sygnał z naziemnej telewizji cyfrowej, to na początku można powiedzieć, że oba telewizory zaoferują niemal identyczną jakość obrazu (zdj. powyżej). Wiadomo w cenie nieprzekraczającej 1000 złotych nie będzie szału. Kolory nie będą żywe, jak w modelach powyżej 2000 złotych. Zawsze możemy pobawić się ustawieniami dotyczącymi obrazu.
Warto dodać, że pomimo takich samych ustawień opcji poprawy obrazu, modele nieco się różnią. W trybach (domowy, dynamiczny, standardowy) przypisane mamy różne wartości do kryteriów jak jasność, kontrast, itd. Dlatego warto niekiedy zwiększyć niektóre z nich, by wycisnąć nieco więcej.
Dopiero wtedy okazuje się, że niby takie same telewizory faktycznie różnią się kolorystyką dostępną na ekranie. Najlepszy tego przykład znajdziecie na zdjęciu poniżej.
Przy takich samych wartościach (jasność, kontrast, itd.) uzyskamy zupełnie inne barwy. Najlepiej widać to na kolorach żółtym i niebieskim. Seria V250 nie radzi sobie już tak dobrze. O wiele lepiej wychodzi to u reprezentanta V450.
To ciekawe, bowiem oba telewizory mają takie same opcje poprawy obrazu. Każdy z TV odznacza się czasem reakcji matrycy na poziomie 10 ms, częstotliwością odświeżania 100 HZ CMP (matryca 50 Hz), kątami patrzenia 178/178, jasnością 300 cd/m2 i współczynnikiem kontrastu wynoszącym 1200:1. Te dwa ostatnie kryteria nie są aż tak istotne, o czym informowaliśmy Was wcześniej w tekście Jakość obrazu: na co zwracać uwagę?
Oba telewizory oferują standardowo rozdzielczość HD Ready czyli 1366 x 768 pikseli. W TV o tak małych przekątnych ekranu (32 cali) producentom nie opłaca się oferować matrycy Full HD.
Inaczej taki telewizor musiałby kosztować znacznie więcej, około 1600 złotych, jak chociażby Sony KDL-32WD750.
Dźwięk
W specyfikacjach technicznych obu modeli (znajdziecie je na końcu naszego testu) znalazły się informacje dotyczące dźwięku. Ten jest na podobnym poziomie, co w konkurencyjnych, dobrych telewizorach 32 cali. Z jedną różnicą, bowiem głośniki posiadają minimalnie większą moc (2x6W), gdy normalnie otrzymujemy 2x5W.
Różnica dla ludzkiego ucha jest oczywiście niezauważalna.
Interfejs
JVC LT-32V250 oferuje złącza: USB, dwa złącza HDMI, złącze antenowe CI, wejście PC VGA, cyfrowe wyjście optyczne, wejście komponentowe, wejście kompozytowe i SCART (Euro). Jak na telewizor za niewielkie pieniądze o wielkości 32 cali powinny być one wystarczające.
JVC LT-32V450 ma dwa USB, dwa złącza HDMI, złącze antenowe CI+, wejście PC VGA, DLNA, złącze Ethernet (LAN), cyfrowe wyjście optyczne, wejście komponentowe, wejście kompozytowe i SCART. Jak łatwo zauważyć oba telewizory posiadają szereg przydatnych gniazd i złączy, których nie zaoferują inni producenci (z wyjątkiem Sharpa). O ile wejście PC VGA nie będzie tak bardzo przydatne, to dobrze, że jest jeszcze Euro.
To ostatnie coraz rzadziej znajdziemy w telewizorach. Od czasu wprowadzenia do sprzedaży telewizorów Ultra HD 4K, producenci nastawiają się bardziej na lepszą (niż Full HD) rozdzielczość. Co prawda nie ma jeszcze kanałów nadających w tej rozdzielczości, to i tak można już oglądać programy i filmy 4K. Wystarczy tylko poszukać.
Klasa energetyczna
Najciekawsze jest to, że telewizory niemal różniące się tylko tym, że droższy zaoferuje dostęp do internetu mają różne zużycie energii. Pierwszy model raczej nie zagości w zestawieniu najbardziej energooszczędnych telewizorów (gdybyśmy tylko polegali na wartościach podanych w specyfikacji technicznej obu TV). Ten odznacza się klasą A.
Reprezentant serii V450 zużywa mniej energii w skali roku, co pozwoliło mu się uplasować w klasie A+. Jednak pamiętajmy, że to głównie tylko liczby i różnica 14 kWh rocznie to tak naprawdę zaledwie kilka (maksymalnie kilkanaście) złotych zapłaconych za prąd więcej.
Opcje dodatkowe/opcje Smart TV
Czego możemy się spodziewać po opcjach dodatkowych? Poza wspomnianą różnicą, że droższy model to telewizor Smart TV, te w zasadzie oferują taki sam pakiet. Wiadomo nie ma co wymagać, po tanich TV. Przeważnie są to funkcje podstawowe, które znajdziemy też w modelach konkurencyjnych producentów.
Chodzi głównie o menu w polskiej wersji językowej, czy telegazetę, która z jakichś powodów nadal występuje w wielu TV pomimo tego, że to przeżytek, kiedy z poziomu pilota mamy dostęp do elektronicznego przewodnika po programie telewizyjnym.
Fajnie, że oba telewizory oferują jeszcze nagrywanie najlepszych filmów na dysk albo pendrive’a podłączony do TV przez port USB. Chociaż z drugiej strony w czasach, gdzie możemy wejść na wyszukiwarkę seriali za darmo online na komputerze i oglądać niemal wszystko, co chcemy, to rozwiązanie traci na popularności.
Skupmy się teraz na drugim modelu, bowiem to jeden z nielicznych (jak nie jedyny) telewizor Smart TV w cenie do 1000 złotych. JVC LT-32V450 łączy się z internetem drogą bezprzewodową. Całe szczęście, że skończyły się czasy, gdzie do tanich TV trzeba było dokupywać adapter WiFi. Teraz ten jest wbudowany.
Jednak po zapoznaniu się z opcjami sieciowymi muszę przyznać, że nie jest to oczywiście kombajn multimedialny. Droższe telewizory pracują o wiele szybciej. Wiadomo jedną z ich cech wspólnych jest wykorzystywanie systemu operacyjnego. Tutaj nie mamy żadnego z nich. Jest platforma JVC Smart TV, która ma umożliwiać korzystanie ze stron internetowych i dawać dostęp do najlepszych aplikacji. Fajnie, że bezprzewodowa klawiatura działa, ale są też i ograniczenia. Na przykład podczas korzystania z YouTube’a i tak musimy skorzystać w wyszukiwarki pojawiającej się na ekranie (klawiatura wtedy nie działa).
Jednak adres strony internetowej wpiszemy bez problemu używając takiej klawiatury. Szkoda tylko, że oferta aplikacji to przeważnie te najbardziej znane w ilości zaledwie kilku, a cała reszta to tzw, zapełniacze.
Z drugiej strony gdzie znajdziemy telewizor Smart TV za tak śmiesznie niskie pieniądze? No właśnie.
Podsumowanie i ocena
Niestety, minusem obu telewizorów jest mała dostępność. Te znajdziemy tylko w sklepach internetowych albo w stacjonarnych Media Expert. Jak oceniają je posiadacze? Na Ceneo pierwszy model ma ocenę 4,9 na 5.
Łatwy w obsłudze, wyrazisty obraz, dobra cena. Mały i zgrabny idealnie wkomponował się do mojej kuchni dzięki temu robiąc obiad oglądam seriale w super jakości. Polecam!
– Anna7613 – Ceneo
Tymczasem w Media Expert, reprezentant serii V250 ma aż… 129 opinii. Jego ocena to 5 na 5 gwiazdek.
Jakość obrazu jak i dźwięku na wysokim poziomie. Wygląd standardowy, w porządku. Jako, że ma służyć osobie starszej wyłącznie do oglądania, ilość i różnorodność dodatkowych funkcji nie ma większego znaczenia. Więc polecam.
– Renata T. – Media Expert
Reprezentant serii V450 ma także dwie opinie na Ceneo i podobną ocenę (5/5).
Super sprzęt za naprawdę nie duże pieniążki. Godny polecenia. Parametry wystarczające.
– Użytkownik Ceneo
Na stronie Media Expert ma aż 63 opinie i ocenę 5 na 5 gwiazdek.
Za te pieniądze otrzymałem bardzo poprawny sprzęt: dobra jakoś obrazu, nienaganny wygląd i żadnych problemów z połączeniem internetowym! Polecam!
– Karol K. – Media Expert
Okazuje się, że proste i tanie telewizory także mogą spełnić swoją rolę idealnie. Nie zawsze musimy dopłacać kilkaset złotych więcej, żeby otrzymać podobną jakość obrazu czy dźwięku, a w drugi przypadku (V450) dostęp do internetu. Pojawia się pytanie, jak długo te będą jeszcze dostępne na sklepowych półkach?
JVC LT-32V250
ZALETY
|
WADY
|
JVC LT-32V450
ZALETY
|
WADY
|
Źródła: Ceneo, Media Expert, Ceneo, Media Expert, oprac.: rtvManiaK
- « Poprzedni
- 1/3
- Następny »
Spis treści
- Test: JVC LT-32V250 vs JVC LT-32V450
- Specyfikacja: JVC LT-32V250
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Gdzie wyprodukowane te telewizory? Oznaczono na tylnej naklejce?
Nie wiem czy jest na tabliczce znamionowej, ale z tego co wiem to fabryki Vestel – Turcja (tak samo jak tanie modele Panasonica do tej pory i kilka innych budżetowych TV), więc szału nie ma…