Naukowcy opracowali innowacyjny system emisji niebieskich diod, który może namieszać w świecie telewizorów OLED.
Jak donosi portal oled-info, naukowcy z Kyushu University opracowali innowacyjny system emisji diod, który pozwala na emisję czystego, niebieskiego światła. Choć nie oznacza to na ten moment przełomu w świecie telewizorów, tak w dalszej perspektywie może przyczynić się do sporych zmian, wzrostu jasności, a także żywotności matryc OLED.
Nowe, hiperfluorescencyjne diody mogą osiągać jasność 1000 cd/m2, co jest świetnym wynikiem, natomiast ich żywotność jest ciągle bardzo słaba. W przypadku tytułowej innowacji, naukowcy określają żywotność na 18 godzin, jednocześnie podkreślając, że w przyszłości planują zwiększyć ich wytrzymałość.
Jak widać w dziedzinie diod organicznych jest ciągle sporo do odkrycia. OLED coraz mocniej oznacza więcej niż tylko telewizor- powstają OLEDowe monitory, a przezroczyste ekrany OLED z przytupem zaznaczają swoją obecność wdzierając się w wiele dziedzin życia publicznego.
Na samym rozwoju technologii finalnie skorzystają również (a może przede wszystkim) klienci, którzy będą mogli cieszyć się jeszcze lepszymi urządzeniami. O nowych telewizorach OLED, najpewniej dowiemy się niedługo na targach CES 2021.
Źródło: oled-info
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.