REKLAMA TOP.rtv
środa, 19 stycznia 2022, Matt

Philips OLED706 to najfajniejszy telewizor OLED na rynku (TEST)

21

0 odpowiedzi na “21”

  1. Danon pisze:

    Bardzo fajny, ale ja kupiłem ostatnio tcl c72+ i też jestem z niego bardzo zadowolony.

  2. Grigor pisze:

    A ten ambilight można wyłączyć jakby co? Pytam bo jeszcze nie miałem telewizora z Philipsa.

    • Norbert pisze:

      Można wyłączyć bardzo szybko. W pilocie jest dedykowany przycisk. Można też użyć TV jako symulatora kominka czy zrobić z niego lampkę ładnie podświetlającą pomieszczenie. Największą frajdę daje oglądanie koncertów z aktywnym ambilight.

    • Maxio pisze:

      Można

  3. Norbert pisze:

    Czy Philips OLED706 to najlepszy telewizor na rynku? – W swoim przedziale cenowym oczywiście, że tak. A ogólnie wiadomo, że nie będzie miał obrazu jak OLED za 10 tys. Ja mam starszą wersję 705, która nie ma HDMI 2.1 i Androida 10, ale 9-tka też chodzi bardzo szybko, na konsoli nie gram, ale przynajmniej mam pilot z możliwością sterowania głosem. Tego, że 706 tego nie ma, nie wiedziałem i uważam to za duży minus, bo sterować głosowi można wszystkim – nawet źródłami sygnału.
    Jeśli chodzi o jakość, to według mnie jest w zupełności wystarczająca, gdyż podczas nocnych seansów potrafi razić po oczach.
    Ogólnie test mało profesjonalny. Brakuje informacji o podstawowych ustawieniach obrazu, które dają niesamowitego kopa. Te fabryczne są po prostu słabe.

    • Maxio pisze:

      Jak będziesz tak dobry, to może dasz parę porad co jak ustawić. Bardzo chętnie bym skorzystał.

      • Norbert pisze:

        Styl obrazu osobisty
        Kolor 55
        Kontrast OLED 90
        Ostrość 10
        Jasność 50
        Zaawansowane:
        Kolor/wzmocnienie kolorów średnio
        Gamma kolorów szeroka
        Temperatura normalny
        Kontrast:
        Tryb kontrastu zoptymalizowany dla obrazu
        Zwiększenie rozdzielczości HDR włączone
        HDR Perfect średnio
        Doskonały kontrast średnio
        Kontrast obrazu 90
        Czujnik światła wyłączony – to właśnie ustawienie podbija dodatkowo jasność
        Gamma 0
        Ultra resolution włączony
        Style ruchu kinowy

        • Erill pisze:

          Doradzasz zostawić ustawienia, które sztucznie ingerują w obraz… Może jest bardziej bajerancko, ale nie oznacza, że „lepiej”.

          • Norbert pisze:

            Każdy ma swoje preferencje co do obrazu. Ja podałem tylko moje, które mi pasują, a które przecież można sobie dodatkowo wyedytować „pod siebie”. Niestety ten TV nie posiada fabrycznie dobrze skonfigurowanego obrazu i potrzebna jest ingerencja.

        • Maxio pisze:

          Dzięki wielkie.

  4. Lukasz pisze:

    Co do Asystenta – można podłączyć byle jaką kamerkę lub sam mikrofon USB. Do tego aplikacja by podpiąć sobie przycisk by wywołać asystenta. Więc bardziej brakuje mi podświetlenia niż mikrofonu w pilocie.

    Co do jakości obrazu to jest bardzo doby w większości przypadków ! ALE ! – przy ciemnych scenach, gdzie są tylko ciemności i cienie trzeba się nieźle namęczyć w ustawieniach by nie wyglądało jak wyświetlane na 4 kolorowym GAME BOYu :/ Przykładem jest 47-49 minuta „Wojny o jutro” z Amazona w 4K z HDRem w ustawieniu „HDR FILMAKERMODE”. Po podkręcaniu ustawień jest tylko „lepiej” ale daleko od „dobrze”.

    W telewizorze dźwięk jest dobry do oglądania teleexpressu – do filmów polecam zestaw 5.1 i jakiś amplituner z obsługą DolbyAtmos.

    Ambilight działa ok – wcześniej nie używałem ale przekonałem się momentalnie. Jedno co zauważyłem – lepiej mieć jeden kolor ściany.

  5. Luki pisze:

    Posiadam wersję trochę wyższą, 806 w 65″, ale główne różnice, to trochę większa jasność maksymalna, pilot podświetlany i ze sterowaniem głosowym oraz Ambilight 4 stronny. To mój pierwszy OLED i pierwszy Philips, ale przesiadka z 10 letniej plazmy dała niesamowitą różnicę na + w jakości obrazu. Wreszcie można oglądać TV za dnia i nie martwić się, że czernie stają się zlelono/szare.

    Jeśli chodzi o ustawienia to trzeba wiedzieć, że należy ustawiać różnie w zależności od sygnału źródłowego.
    I tak, dla HDR i Dolby Vision, aby nie ograniczać efektu HDR: Kontrast na 100, Kontrast OLED na 100, zwiększenie jasności na MAX, HDR Perfect na MIN (średnia opcja już wypala szczegóły w bielach), Jasność na 50 (większe wartości rozjaśniają zbyt mocno czernie), Gamma na 0 (ta wartość odpowiada 2.2).

    Z kolei dla sygnałów SDR (zwykłego HD itp.) główna różnica to zmniejszenie kontrastu do ok. 90 i kontrastu OLED w okolice 80 (wg preferencji) oraz opcja zwiększenia jasności na MIN. Mam TV po kalibracji i takie były zalecenie dla tych opcji i sygnałów.
    Ustawień punktu bieli (suwaków kolorów) nie podaję, bo każda matryca będzie miała inne, ale generalnie do referencyjnego najlepiej pasuje z predefiniowanych barwa „ciepła”.

    Czujnik światła, odszumianie zwykłe i mpeg, wzmocnienie kolorów powinny być wył. – jeśli zależy nam na naturalnym obrazie.
    Ostrość – max 2, dla mnie 0 daje trochę zbyt miękki obraz, wartość 1 wyostrza i nie powoduje żadnych artefaktów. Warto wiedzieć, że opcja ultra resolution, ostrość na krawędziach, działa dopiero jeśli ostrość jest na minimum 1.
    Style ruchu można ustawiać w skali 1-10 dla dwóch najważniejszych parametrów. Aby obraz się nie rozmywał i był ostry w ruchu, jedną z nich należy ustawić między 1 a 4, a tą drugą na MAX – 10. Nie pamiętam teraz ich nazw, ale to łatwo sprawdzić, ustawić tak, aby nie było efektu opery.

    Generalnie TV jest świetny i dla mnie jedyny minus to trochę mocniej widoczne szumy, ziarno w niektórych scenach w stosunku do plazmy. Ale to podobno cecha OLEDów. Na jednych widoczna bardziej na innych mniej.

  6. Mirek pisze:

    VRR ani ALLM w tym TV nie działa poprawnie przy 120 Hz.

  7. Renno pisze:

    w ME są TCL’e, pod gaming albo seriale to 10/10

  8. elo pisze:

    Otrzymaliscie dystanse do podniesienia tv na blatem podobnie jak autor? Ja nie. Zreszta instrukcja nic o tym nie mowi hmm Zawsze to jakies rozwiazanie by dopasowac soundbara.
    Mam uszkodzone dwa subpiksele. Jak wyglada ewentualna reklamacja w tym wzgledzie? Jest jakas ilosc martwych pikseli badz subpikseli wymagana do takiej reklamacji?

    • Mathieu pisze:

      Co do dystansów – jak pokazują zdjęcia, były w egzemplarzu testowym, chociaż faktycznie, mogło się okazać, że znalazły się tam przez pomyłkę.

  9. Czester pisze:

    Witam.

    Mam pytanie odnośnie jasności matrycy. Mianowicie czy tu nie wdarł się jakiś chochlik, ponieważ na innym szanowanym portalu podczas testu telewizor uzyskał dużo niższe wartości jak np. Max 540 nitów po profesjonalnej kalibracji (480 przy fabrycznych ustawieniach) ponadto średnia jasność w HDR wyniosła 470 nitów . To bardzo duże różnice odczuwalne gołym okiem.
    Kolejna sprawa to podstawki pod nóżki. Z tego co mi wiadomo Philips w modelach 706/12 i 806/12. 856/12 takich przedłużek nie dołączał.
    Ja osobiście posiadam model 706/12 65″ i takich przedłużek nie mam

    Bardzo proszę autora o odniesienie się do powyższych

    • Czester pisze:

      Dziękuję za odpowiedź.

      Rozumiem, że wszystkie te zależności mają znaczenie, aczkolwiek tamte maksymalne 540 nitów również jest osiągnięte na skrawku. Chodzi mi o to, że różnica jest ogromna jakby w tych dwóch egzemplarza były dwie różne matryce.

      Pozdrawiam

    • Mathieu pisze:

      Oczywiście, różnice w jasności mogą się pojawiać, wszystko zależy z jakiego sprzętu i oprogramowania korzysta recenzent, natomiast jeśli chodzi o sam pomiar to wiem, że to nie pomyłka, tylko takie wartości osiągnął telewizor. Oczywiście najwyższa odnotowana wartość dotyczy planszy testowej i niewielkiego skrawka ekranu, im badany element jest większy tym są większe limity + różnica trybów.
      Co do dystansów podwyższających nóżki od telewizora, to sam nieco się zdziwiłem, ponieważ znajomy, który prywatnie posiada ten telewizor takich nie miał w zestawie, natomiast w urządzeniu, które dostałem do testów były zawarte, stąd też zdjęcia, które pojawiły się w recenzji.

  10. Łukasz pisze:

    Czy warto zlecić kalibrację ekranu? Robiłeś czy zdałeś się na własne ustawienia?

    • Mathieu pisze:

      Oceń okiem, czy obraz Ci odpowiada 😉 Kalibracja zawsze wyciągnie z telewizora maksimum, natomiast nie każdemu odpowiada taki „naturalny” i zbliżony do oryginału styl obrazu.

  11. Perun pisze:

    Ten, czy lg b1 ewentualnie dopłacić do c1?

    • Mathieu pisze:

      C1 najmocniejszy, więc kwestia wysokości dopłaty. Jeśli chodzi o wybór między B1 a OLED706 to zastanawiałbym się. OLED706 ma Ambilight i Android TV, z drugiej strony B1 ma świetny pilot. Obrazowo podobne modele.

  12. Martyna pisze:

    Witam . Jak by ktoś miał czas to bardzo bym prosiła o ustawienie obrazu do każdego sygnału , mam problem ponieważ przy szybkiej akcji filmu widzę artefakty , z góry dziękuję pozdrawiam


reklamaml