Na oficjalnej prezentacji telewizorów na 2023 rok, firma LG zaprezentowała telewizory QNED. Co oferuje najnowsze połączenie NanoCell i kropki kwantowej?
Jesteśmy po oficjalnej premierze telewizorów LG na 2023 rok. Poza nowościami w systemie webOS, a także nowymi telewizorami OLED, koreański gigant dodał do swojej zróżnicowanej linii 2023 nowe telewizory QNED. Te urządzenia LCD wykorzystują technologie Quantum Dot oraz NanoCell Color.
Unikalne połączenie obu technologii pozwala uzyskać bogate, dokładne i niezwykle realistyczne kolory, które tworzą niezapomniane i bardzo wciągające wrażenia wizualne. Najnowsze modele QNED MiniLED wyposażone są w technologię QNED Million Grey Scale BlockDimming10, dzięki czemu zapewniają kontrast i poziomy czerni zbliżone do tych, które oferuje technologia OLED.
Telewizory LG 2023 MiniLED poprawiają kontrast 64-krotnie w porównaniu do swoich poprzedników, osiągając milion dynamicznych gradacji. Natomiast konstrukcja telewizorów LG QNED 2023 jest smuklejsza od poprzednich modeli i lepiej współgra z nowymi modelami soundbarów LG.
W sklepach będziemy mogli nadal spotkać niektóre z telewizorów QNED, które debiutowały w 2022 roku. Firma dodała jednak do portfolio trzy nowe modele, a także jeden nowy telewizor NanoCell.
QNED85
QNED 85 to najnowszy telewizor z podświetleniem MiniLED. Model charakteryzuje się matrycą IPS, która odświeżana jest z częstotliwością 120 Hz. Dodatkowo, odbiornik ma strefowe wygaszanie, które firma określa jako Precyzyjne Wygaszanie Podświetlenia.
Model pracuje w rozdzielczości 4K, a na pokładzie znajduje się procesor α7 4K Gen6. Poza tym znajdziesz tu wsparcie dla sztucznej inteligencji ThinQ, a podobnie jak w innych telewizorach producenta, systemem operacyjnym jest popularny webOS.
QNED80
QNED80 również pracuje na matrycy IPS, i również ma odświeżanie na poziomie 120 Hz. Producenta zastosował tu algorytmy o nazwie Dimming Pro, a do tego sam telewizor został znacznie odchudzony. Wskazywać to może na krawędziowe podświetlenie, podobnie jak w wielu modelach z poprzednich lat.
Dalej mamy tu połączenie kropki kwantowej i technologii NanoCell dla jeszcze szerszego spektrum kolorów, które może pokrywać nawet ponad 95% palety DCI-P3.
QNED75
Najniższa seria, która zaoferuje dobre kolory, jednak bez najwyższego odświeżania. Model najpewniej będzie całkiem przystępny cenowo, dlatego warto obserwować go od chwili pojawienia się w sklepach. Model również wspierany jest przez sztuczną inteligencję ThinQ, a także pracuje w oparciu o system webOS.
Producent wyposażył go również w dodatkowy procesor, jednak w tym przypadku jest to α5 4K Gen6. Dzięki temu możemy liczyć na lepszą optymalizację obrazu i wszelkich technologii zaimplementowanych przez producenta.
NANO77
Choć LG kontynuuje produkcję niektórych modeli z 2022 roku, jedynym modelem z serii NANO, który zapowiedziany został na oficjalnej prezentacji jest NANO77, czyli podstawowy model z technologią NanoCell. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się naturalnymi kolorami w filmach i serialach.
Model odświeżany jest z częstotliwością 60 Hz, ale na poprawę płynności ruchu może wpłynąć zainstalowany procesor α5 4K Gen6. Podobnie jak inne telewizory, systemem operacyjnym jest webOS, a sam telewizor wspierany jest przez ThinQ.
Co nowego w telewizorach LG na 2023?
W liniach LG OLED i QNED 2023 zastosowano również wiele elementów wykonanych z tworzyw sztucznych pozyskanych dzięki recyklingowi. Ponadto gotowe produkty są dostarczane w ekologicznych opakowaniach z jednokolorowym nadrukiem i wykonanych z materiałów nadających się do ponownego przetworzenia. Natomiast pilot do telewizora trafia do klientów w opakowaniu z biomateriału, który rozkłada się po umieszczeniu w ziemi.
Dążąc do tego, aby technologia służyła idei społecznego włączenia – czyli inkluzywności – firma LG wdrożyła różne funkcje, które ułatwiają korzystanie z jej najnowszych telewizorów osobom z niepełnosprawnościami. Długie naciśnięcie przycisku wyciszenia na pilocie LG Magic wyświetla menu dostępności.
Tam użytkownicy mogą znaleźć program Learn TV Remote do nauki poszczególnych funkcji pilota. Rozwiązanie Sign Language Zoom pozwala dostosować rozmiar obszaru, w którym widoczny jest na ekranie tłumacz języka migowego, poprawiając dostępność dla osób niedosłyszących. Telewizory LG mogą również odtwarzać dźwięk jednocześnie przez wbudowane głośniki i urządzenie Bluetooth, np. aparat słuchowy. Osoby niedosłyszące mogą podłączyć swój aparat słuchowy do telewizora przez Bluetooth lub za pomocą jednego z portów HDMI telewizora i regulować głośność bezpośrednio za pomocą odpowiednich opcji w aparacie słuchowym.
Źródło: Informacje prasowe / własne
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Co to za kategorie: QNED75, 80, 85 ? Oraz 90, 95 i 99 tu nie wspomniane? Do której z nich zakwalifikować np 65QNED863RE, 873QB, 813RE ? No i jakie są ramowe cechy i różnice w tych grupach ?
Niniejszym Samsung odchodzi do lamusa .
Kolejny raz LG bije ich na głowę w jednym sprzęcie masz obie technologie
Nie ma sensu kupować TV Samsung .