Wybór lodówki stanowi kluczowy krok w ostatecznym urządzeniu kuchni. Nie warto się z nim spieszyć – zakupione urządzenie powinno być nie tylko estetyczne, ale również efektywne w codziennym przechowywaniu żywności. Czym oprócz tego kierować się w trakcie zakupów? Które aspekty należy traktować priorytetowo?
Artykuł sponsorowany
Polecane lodówki – podstawowe kryteria wyboru
Osoby poszukujące sprawdzonego wyposażenia kuchennego powinny zapoznać się z ofertą polecanych lodówek. Zadowolenie dotychczasowych użytkowników stanowi ważne kryterium podczas ostatecznego wyboru urządzenia.
Przyszli nabywcy powinni również kierować się pojemnością i wymiarami lodówki. Wybrane przez nich urządzenie musi zostać dopasowane do metrażu kuchni oraz liczby domowników. Dla jedno- lub dwuosobowych gospodarstw domowych optymalne będą modele ok. 150-250 litrowe, natomiast rodziny wielopokoleniowe docenią większe urządzenia, np. LG GBB72MCDGN i Bosch KGN392LCF.
Za następny istotny czynnik należy uznać efektywność energetyczną urządzenia. Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki oznaczane są różnymi klasami – od A do G. Modele z wyższej kategorii generują stosunkowo niskie koszty użytkowe. Przyczynia się to bezpośrednio do większych oszczędności w skali miesiąca. Trzeba mieć świadomość tego, że niekiedy duże lodówki okazują się tańsze w utrzymaniu od tych mniejszych, m.in. Bosch KGN392LAF oraz Bosch KGN39AIAT.
Oprócz tego koniecznie trzeba zwrócić uwagę na obecność technologii MultiAirflow i No Frost, które ułatwiają korzystanie z lodówek na co dzień. Pierwsza zapewnia równomierny rozkład temperatury wewnątrz urządzenia, a druga ogranicza ilość szronu tworzonego przez sprzęt do minimum.
Lodówki wolnostojące – czy są lepsze od urządzeń przeznaczonych do zabudowy?
Małe lodówki wolnostojące cieszą się dużą popularnością ze względu na łatwość montażu oraz możliwość ich swobodnego przestawiania. Nie trzeba dostosowywać do nich żadnych mebli kuchennych. Urządzenie wystarczy postawić, np. przy ścianie, wypoziomować, a potem uruchomić. Będzie ono więc odpowiednie przede wszystkim dla osób ceniących sobie elastyczność i dysponujących ograniczonym budżetem finansowym.
Większe lodówki – przede wszystkim te przeznaczone do zabudowy – mogą natomiast stanowić dobry wybór dla domowników ceniących sobie przestrzenie minimalistyczne lub nowoczesne, które charakteryzują się spójnym wyglądem.
Zarówno lodówki wolnostojące, jak i te pod zabudowę mają wady i zalety, dlatego przy wyborze urządzenia warto kierować się własnymi priorytetami oraz preferencjami, budżetem, a także dostępną przestrzenią w kuchni.
Lodówki No Frost (bezszronowe) – wygodna technologia
Osoby poszukujące urządzenia wygodnego w użytku na co dzień powinny zapoznać się najpierw z małymi lodówkami z zamrażalnikiem, wyposażonymi w technologię No Frost. Eliminuje ona konieczność ręcznego rozmrażania lodówki, usuwając skutecznie wilgoć z wnętrza chłodziarko-zamrażarki na podstawie systemu regularnego cyrkulowania powietrza.
Za szczególnie polecaną lodówkę No Frost należy uznać model Beko B5RCNA366HXB1. Została ona wyposażona w szereg innych udogodnień, m.in. strefy do przechowywania owoców i warzyw oraz łatwy w obsłudze panel sterowania. Urządzenie to pozwala utrzymać optymalną temperaturę żywności w zamrażarce, zaoszczędzając czas potrzebny do rozmrożenia poszczególnych produktów spożywczych.
Tanie lodówki – gdzie ich szukać?
Lodówek, w klasie podstawowej i premium, warto szukać przede wszystkim u sprzedawców umożliwiających złożenie zamówienia na urządzenie również za pośrednictwem internetu. Przede wszystkim dlatego, że mają oni często różne rabaty, a także z powodu możliwości wyboru dostawy sprzętu pod wskazany adres wraz z wniesieniem go do domu.
Artykuł sponsorowany
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.