Kapitalna premiera dostępna od dziś na Max. Polski film animowany pt. „Chłopi” zasilił właśnie katalog platformy! Jak oceniasz tę produkcję?
O tym, że produkcje z Polski potrafią zrobić sporo zamieszania na świecie wiem nie od dziś i pewnie wie też każdy kto śledził w ostatnich latach np. Netflixa. Niecodziennie zdarza się jednak, aby polskie filmy były nominowane do Oscarów, czyli najbardziej prestiżowych nagród w branży filmowej.
Jedna z takich produkcji, „Chłopi”, właśnie jest dostępna na platformie Max i jeśli nie masz lepszych planów na weekend to zdecydowanie warto sięgnąć po ten film. Daj znać czy oglądałeś go w kinie!
- Co oglądać w Netflix? Nowe filmy i seriale (styczeń 2025)
- Co oglądać w MAX? Nowe filmy i seriale na styczeń 2025 roku
- Co oglądać na SkyShowtime? Nowości na styczeń 2025 roku
Chłopi na Max. Prawdziwy hit
Filmowa adaptacja „Chłopów”, monumentalnego dzieła Władysława Reymonta, jest już dostępna w serwisie streamingowym Max. Film zrealizowany techniką animacji malarskiej, umiejętnie łączy ze sobą klasykę literatury z nowatorskim podejściem do sztuki filmowej. „Chłopi” zostali docenieni przez międzynarodowe i polskie grono krytyków. Obraz zdobył m. in. 2 Polskie Nagrody Filmowe Orły, 3 nagrody podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i został polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.
Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, a w szczególności tragiczna postać Jagny, znalazły się w sercu fabuły tego niezwykłego filmu. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.
Powieść „Chłopi” za którą Władysław Reymont otrzymał literacką Nagrodę Nobla, przepełniona jest kwiecistymi opisami przyrody. Film został zrealizowany w technice animacji malarskiej, która idealnie oddaje nastrój literackiego pierwowzoru. Inspirację dla twórców filmowych stanowiło malarstwo okresu Młodej Polski, w tym najznakomitsze dzieła Józefa Chełmońskiego („Bociany”, „Burza”, „Babie lato”), Ferdynanda Ruszczyca („Ziemia”) czy Leona Wyczółkowskiego. Nad filmem pracowało ponad 100 malarzy, którzy zużyli ponad 1 300 litrów farb olejnych, w wyniku czego powstało około 40 000 klatek filmu. Technika animacji malarskiej została także wykorzystana przy okazji poprzedniej produkcji studia – filmu „Twój Vincent” i od razu podbiła serca widzów na całym świecie.
Piękno malowanych obrazów dopełnia muzyka, za którą odpowiada wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra stworzył specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy podobnie jak malarze, wykorzystali w swojej pracy tradycyjne środki, takie jak instrumenty ludowe i śpiewy.
Źródło: Informacje prasowe
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dodaj komentarz